Arama

Bilgisayarım aşırı ısınıyor ne yapabilirim?

Güncelleme: 8 Nisan 2011 Gösterim: 6.774 Cevap: 7
ysmn_ibrahim - avatarı
ysmn_ibrahim
Ziyaretçi
11 Mayıs 2010       Mesaj #1
ysmn_ibrahim - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yaklaşık 2 yıllık bir laptopum var HP 530 son 1 aydır aşırı ısınmaya başladı bazen donup kalıyordu kendi kendine kapanıyordu fanı aşırı ses çıkarmaya başladı internetten araştırma yaptım ve pc nin içinin temizlenmesi gerektiğini öğrendim.garantisi dolduğu için pc yi bilgisayarcıya verip temizlettim.fanı yağlandı.bu sefer laptop açıldıktan 5 dk sonra kendini kapatmaya başladı başka bi bilgisayarcıya götürdüm oda sert zeminde pc sabit kalacak şekilde kullanırsan sorun olmaz dedi.şimdi pc yine eski haline döndü aşırı ısınıyor ve fan sesi beni deli ediyor. everest ultimatie programından baktım anakart= 67 derece CPU=92 derece CPU diyot=90 derece çok korkuyorum bilgisayarım yanacak diye internetten soğutucu sipariş ettim işe yarar mı bu ısınmayı donmayı önleyecek ne yapabilirim? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
12 Mayıs 2010       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
HP danışma hattı var. ordan da yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
laptopun etrafının açık olması da önemli.

HPcombak türünde ısınma arızaları vardı bi zamanlar. toplatmışlardı.
yine aynı hatalı ürün imal edebilirler.

dikkat edin ltf, işlemci yanar, lap yerle bir olur.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
ysmn_ibrahim - avatarı
ysmn_ibrahim
Ziyaretçi
12 Mayıs 2010       Mesaj #3
ysmn_ibrahim - avatarı
Ziyaretçi
ama yeni bi laptop alma şansım yok bunla idare etmak zorundayım içinde önemli ders notlarım sunularım var. zaten etrafı açık masa üstünde kullanıyorum altına kitap koydum fan açık kalıyor ama sorun hala devam ediyor Msn Sad
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
13 Mayıs 2010       Mesaj #4
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
abi, aşağıdaki adresteki telefon ile bi bilgi al.
HP - Bize Ulaşın
bayağı ilgileniyolar dı bir zamanlar. İnşallah şimdi de aynıdır.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
brk753951 - avatarı
brk753951
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #5
brk753951 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba..
pc özellikleri
laptop
Bilgisayarim packard bell marka
6gb ram
nvidia geforce 320m cuda 1gb ekran kartı
i7 işlemci

ilk aldıgımda ısınma sorunu olmuyordu fakat 4-5 ay sonra bilgisayar çok ısınmaya başladı bende altına trust marka bir fan aldım aldıgımda iyi soğuttu fakat 1-2 ay sonra ise şöyle oldu ve oluyorda:
oyuna girdiğimde bilgisayar aşırı ısınıp kendini otomatik olarak bir anda kapıyor fakat ekran parlaklığını en düşük yaptığımda kapanmıyor ne yapmaliyim? ekran parlaklığı en düşükte oluncada bir zevk çikmiyor veya pek birşey görünmüyor lütfen yardim edin bilgisayar fanının hızını yukseltici vs vs programlar varsa lütfen birşeyler önerin. forumdan ilk kez yardım istiyorum ve konu açiyorum kurallari okudum fakat yinede kural ihlali yapmişsam özür dilerim.
HolyVenoM - avatarı
HolyVenoM
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #6
HolyVenoM - avatarı
Ziyaretçi
Bende de HP Compaq Presario C700 laptop var ve son zamanlarda arkadaşlarda olduğu gibi çok ısınma ve normal olmayan sesler geliyor. Pc yanacak diye korkuyorum Msn Grin Yardımcı olursanız sevinirim. HP'yi arayacağım fakat başka bir çözüm varsa daha iyi olur .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benm laptop hp pressaario..bilgisayarımda aşırı ısınma vardı, müşteri hizmetlerini aradım, çok ilgilendiler, merkezden mekanik güncelleme yapıyorlarmış, böylece ısınma problemi de ortadan kalkıyormuş, bu işlem sırasında bilg kapanmaması lazımmış falan, benm laptop garanti 2 yılı geçtiğinden ist-ank-izmir için bu işlem için 109 tl aldıklarını söylediler, bu iller dışında yaşıyorsanız kargoyla alıp kargoyla teslim ediyorlar bu sefer ücret 189 oluyor, parça değişimi hariç....ben yaptıramadım, onun dışında pek çözüm yok gibi.... bilg yarım saatte bir kapanıyor, son olarak fan soğutucuyu denicem...bakalım...
mcsk - avatarı
mcsk
Ziyaretçi
8 Nisan 2011       Mesaj #8
mcsk - avatarı
Ziyaretçi
fan taktır yada speed fan kur fan hızını kontrol et..msn grin