Arama

Bilgisayar çöktügünde dosya nasıl kurtarılır?

Güncelleme: 9 Temmuz 2015 Gösterim: 10.286 Cevap: 9
¿ßuRaK¿ - avatarı
¿ßuRaK¿
Ziyaretçi
27 Mayıs 2010       Mesaj #1
¿ßuRaK¿ - avatarı
Ziyaretçi
İyi Günler Arkadaşlar;
Tez yazıyordum.Tezimi flas'a yedekleyemeden bilgisayarımda bir hata oluştu.Daha sonra bilgisayar kitlendi.Bende reset attım ancak tekrar açılmadı.Bilgisayarım çökmüş ve bu tezi kurtarmam lazım... yardımcı olabilirmisiniz??!! çok acil lütfenn!!!!!!!!!!!
Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiden teşekkürler...

Msn Sad
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
28 Mayıs 2010       Mesaj #2
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Alıntı
¿ßuRaK¿ adlı kullanıcıdan alıntı

İyi Günler Arkadaşlar;
Tez yazıyordum.Tezimi flas'a yedekleyemeden bilgisayarımda bir hata oluştu.Daha sonra bilgisayar kitlendi.Bende reset attım ancak tekrar açılmadı.Bilgisayarım çökmüş ve bu tezi kurtarmam lazım... yardımcı olabilirmisiniz??!! çok acil lütfenn!!!!!!!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiden teşekkürler...

Msn Sad

Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle bu yazdıklarımı iyi okuyun soru sormanıza gerek kalmayacak...Windows unuz çökünce C deki dosyaları kurtarmanın bi kaç yolu var başlayalım hep birlikte;

1-Bilgisayarınızı boot etmeyle başlayalım yani bilgisayarınızı bios seçeneklerinden cd den önyuklemeli olarak yapıp yeniden başlatıyoruz.Sonra Xp cd nizi atıp aynı format atar gibi ilerliyoruz ama format atmıyoruz xp yi onar diye bir seçenek var onu seçip bilgisayarın ilerlemesini sağlıyoruz onardı onardı onarmadı ise kesin yola geçiyoruz

2-Eğer elinizde bir ""Live Cd"" varsa yani cd ile başlattımızda bilgisayar ekranı gelecek şekilde ayarlanmıs işletim sistemlerinden bahsediyorum şu an bunu vista da yapıyor.

Evet aşamalara geçelim öncelikle bilgisayarı boot ettikten sonra (yukarda açıkladım) Ubuntu 7.10 işletim sistemi cd siyle başlatıyoruz (ubundu bir linux dağıtımıdır yani windows gibi bir işletim sistemi yanlız beleş) başlattımızda bilgisayar ekranına düştüğümüzü göreceksiniz fakat ubuntuyu kurmayacaksınız nasıl olur diyorsanız ubuntu kurulmadan evvel bütün hard diski görür yani sürücülere girip C dekileri D ye atacaksınız (kurtarılacak olan dosyaları) sonra yine C ye format atıp bilgisayarınızı eski haline getireceksiniz kolay gelsin...

Anlamadıınız bir noktayı sorabilirsiniz....(Bu anlattıklarım bilgisayarınız ekrana kadar açılmadıı durumlarda kullanılır yoksa sistem geri yukleme yapalirsiniz)

Konuyu inceleyiniz umarım yardımcı olur
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
DiSs-eR - avatarı
DiSs-eR
Ziyaretçi
28 Mayıs 2010       Mesaj #3
DiSs-eR - avatarı
Ziyaretçi
2'inci Çözüm yolu ;
Alıntı
DiSs-eR adlı kullanıcıdan alıntı

Eğer vista veya Win7 kurarsanız bilgisayarınıza sistem'in kurulduğu yerin içinde kayıtlı olan dosyalarınız kurtarabilirsiniz windows old. doyasında (masaüstü, program files, windows, kullanıcı dosyalarınızı) klasörlerinizi toplayacaktır. d: deki dökümanlarınıza ise muhtemel ulaşabilirsiniz format atarken hiç bir değişiklik yapmayı seçerseniz (d üzerinde değişiklik yapmazsanız). bilgisayarınıza giren bir vüsür açılış boot'una zarar vermediyse. eğer yine aç'a tıklayınca program seç çıkıyorsa formattan sonra sağğ tıklayıp araştır'ı seçerek açmayı deneyiniz. windows xp kurarken değişiklik yapma seçeniğini seçerseniz c:nizdeki başka bir klasör'ü silmez. eğer sildğiniz bir program/klasör varsa > Recovery < bu programla geri kurtarma ihtimaliniz var. haydi kolay gelsin.

ares - avatarı
ares
Ziyaretçi
28 Mayıs 2010       Mesaj #4
ares - avatarı
Ziyaretçi
eğer bu çözmesse bence hard diski sökün başka bilgisayara takın diğer sistem hard diskinizi yedek disk olarak görücektir dosyalara sizde bu şekilde kurtarabilirsiniz tabi harddiski söküp takabiliyorsanız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çöken windows 7 ler için ve notebook kullanıcıları için yazıyorum. benim notebook um çöktü ve videolar kaybolacak diye korktum. çok uğraştım yedek kurtarma cd leri filan hepsi yalan. en doğrusu:
1.notebook unuzun harddiskini çıkarın
2.harici harddiski çıkarın çıkardığınız yere notebooktan çıkardığiınız harddiski takın.
3. sonra bunu bir pc ye usb ile bağlayıp veri transferi yapın.
bu kadar basit.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim notebookum a bişey oldu ama çöktümü bilmiyorum.Kapkara bişey oldu açma tuşuna basıyorum açılıyor ama bişey yapamıyorıum simsiyak örtü kaplamaış.napmalıyım yardın edin girmek için pc ye
kristen - avatarı
kristen
Ziyaretçi
12 Eylül 2011       Mesaj #7
kristen - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarımız çöktü.Servisde reset atıldığı için bütün fotoğraf,video,programlar gitmiş.Onları geri nasıl getirebilirim ? cevabı bekliyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim notebookum a bişey oldu ama çöktümü bilmiyorum.Kapkara bişey oldu açma tuşuna basıyorum açılıyor ama bişey yapamıyorıum simsiyak örtü kaplamaış.napmalıyım yardın edin girmek için pc ye

o zaman senin ya ekran kartin yanmistir yada batarya
Yigit - avatarı
Yigit
Ziyaretçi
9 Temmuz 2015       Mesaj #9
Yigit - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
kristen adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayarımız çöktü.Servisde reset atıldığı için bütün fotoğraf,video,programlar gitmiş.Onları geri nasıl getirebilirim ? cevabı bekliyorum.

Kardeş senin o bilgiler bidaha gelmez.Boşuna bekleme bence
runeşya - avatarı
runeşya
Ziyaretçi
9 Temmuz 2015       Mesaj #10
runeşya - avatarı
Ziyaretçi
Adım 1: Format CD'si ile Windows Üstüne Windows Kurma

Arkadaşlar şimdi başlıkta çoğunuzun kafası karışacak ve şunu soracaksınız.

Windows üstüne windows kurmak ne demek ?

Arkadaşlar bilgisayarınızda kurulu olan mutlak bir windows yazılımı mevcttur. Şimdi bilgisayarınız çöktüğünde dosyalarınız silinmez. Olduğu yerde durur. Ama bilgisayarınız açılmaz. İlk önce format CD'mizi takıyoruz. Ve seçenekler gelene kadar bekliyoruz. [FORMAT ATAR GİBİ]

Format atanlar bilirler. Format atılırken ilk önce C: Yerel Diski sileriz. Ama dosyaları kurtarmak içni silmicez. C'ye gelip tekrar üzerine windowsu kurucaz.

Adım 2: Dosyaları kurtarma

Genelde format atınca, herşey bitince, windows açılırken bilgisayarın adını ister. Sizde normal olarak eski adınızdan başka bir ad girin. Ve ilerleyin. Bilgisayarınız açılınca:

C:\Documents and Settings

e gidin. Orda hem eski bilgisayarınızın klasörünü hemde yeni kurduğunuz bilgisayarın adında klasör vardır. Çöken bilgisayar adınız olan klasöre girip:

Desktop

klasörüne girin ve masaüstündeki bütün dosyalarınız oraya gelir.

Bazılarınız Sorucak: Pragram Filesteki Dosyaları Nasıl Kurtarıcaz ?

Diye. O daha kolay.

C:\Program Files

Girin. Eski windowsdaki bütün dosyalarınız orada olacaktır.

Alıntı değildir. Hepsini kendim yazdım. Alıntı yapanlar alıntı yazarlarsa güzel olur.
Sabitlenirse sevinirim.
İyi forumlar..
Alıntıdır....