Arama

Saç yemenin sağlığa zararları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Eylül 2012 Gösterim: 13.402 Cevap: 5
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2010       Mesaj #1
misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben saçlarımı yiyorum acaba sağlığım açısından tehlikelimidir lütfen cevaplayın acillllllllllllllll.............
EN İYİ CEVABI Efulim verdi
Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben saçlarımı yiyorum acaba sağlığım açısından tehlikelimidir lütfen cevaplayın acillllllllllllllll.............

Sekiz Eylül Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor İbrahim Karataş, söz konusu kıl yeme hastalığının psikiyatride "Trichotillomania" hastalığı olarak anıldığını kaydeden Karataş, "Bu çok nadir görülen bir hastalıktır. Kişi, saç kıllarının kökünü yemekten kendini alamaz. Bu engellenemez bir durumdur hasta için.

Sponsorlu Bağlantılar
Bazı vakalarda ciddi kellikler de görülür.
Hastanın psikolojik tedavi görmesi ve saçlarını yemeyi unutması gerekir. Çünkü bu psikolojik bir rahatsızlık.

İHA

Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
26 Temmuz 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Sekiz Eylül Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor İbrahim Karataş, söz konusu kıl yeme hastalığının psikiyatride "Trichotillomania" hastalığı olarak anıldığını kaydeden Karataş, "Bu çok nadir görülen bir hastalıktır. Kişi, saç kıllarının kökünü yemekten kendini alamaz. Bu engellenemez bir durumdur hasta için.

Sponsorlu Bağlantılar
Hastanın psikolojik tedavi görmesi ve saçlarını yemeyi unutması gerekir. Çünkü bu psikolojik bir rahatsızlık.

İHA

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
Deadlylady - avatarı
Deadlylady
Ziyaretçi
27 Temmuz 2011       Mesaj #3
Deadlylady - avatarı
Ziyaretçi
Sağlik acisindan tehlikeli cunku midemizdeki asit saci eritemez hal boyle olunca saclariniz midenizde birikir ve bu sizi hasta eder. Bir an evvel bir doktora ve bir psikologa gitmeni tavsiye ederim. Cunku boyle sacini yemege devam edersen saclarin midende birikir ve bunun yuzunden rahatsizlanip seni hastaneye gotururler ve ameliyatla midendeki saclari almak zorunda kalirlar. Bunun olmamasi icin onlemini al bir an evvel.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yhaa bende sçlarımı yiiyorum çocukluktan bu yana. psikolağa priskiyatrise gittim ama hiç bi işe yaramadıı hala yiyiorum ve içimde ciddi bi şeklde ymak oldunu düşünüyorum ama doktrlar kanımı alıp hiç bişi yok dierek gri gönderdiler!! Msn Mad
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
22 Kasım 2011       Mesaj #5
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yhaa bende sçlarımı yiiyorum çocukluktan bu yana. psikolağa priskiyatrise gittim ama hiç bi işe yaramadıı hala yiyiorum ve içimde ciddi bi şeklde ymak oldunu düşünüyorum ama doktrlar kanımı alıp hiç bişi yok dierek gri gönderdiler!! Msn Mad

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende saçımı yiyorum saçlarım çok güzeldi ama su an saçlarımın arkasında kellik olusmaya basladı yürürken dısarda felan görüküyo çok utanıyorum saçlarımı baglayamıyorum pskiyatriye gittim ama bende bi fayda göremedim Allah yardımcımız olsun