Arama

Format sırasında yerel disk D bios olmadan nasıl biçimlendirilir?

Güncelleme: 13 Ağustos 2013 Gösterim: 3.770 Cevap: 6
Talip Durak - avatarı
Talip Durak
Ziyaretçi
26 Ekim 2010       Mesaj #1
Talip Durak - avatarı
Ziyaretçi
xp kurulacak bilgisayara format sırasında yerel disk d nasıl biçimlendirilir bios olmadan yanıt msn'ye ltfn texastalip@hotmal.com
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2013       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlarlar Yedek dosyası kısaca D dosyasını biçimlendirmeye çalışıyorum ama anında hata veriyor ve suan D dosyasını kullanamıyorum.. Bu durumu nasıl düzeltebilirm acil yardım edermisiniz?????? Msn Sad Msn Sad (Şimdiden Teşekkürler)
Sponsorlu Bağlantılar
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
2 Ağustos 2013       Mesaj #3
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlarlar Yedek dosyası kısaca D dosyasını biçimlendirmeye çalışıyorum ama anında hata veriyor ve suan D dosyasını kullanamıyorum.. Bu durumu nasıl düzeltebilirm acil yardım edermisiniz?????? Msn Sad Msn Sad (Şimdiden Teşekkürler)

Öncelikle nasıl bir hata veriyor onu belirtirseniz yardımcı olabilir. Diski mi tanımıyor yoksa disk için sata dosyaları vs. mi istiyor.

Format atarken kuracağınız diski mutlaka biçimlendirin. Ardından üstüne kurulum yapın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2013       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Fırat.Duran adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle nasıl bir hata veriyor onu belirtirseniz yardımcı olabilir. Diski mi tanımıyor yoksa disk için sata dosyaları vs. mi istiyor.

Format atarken kuracağınız diski mutlaka biçimlendirin. Ardından üstüne kurulum yapın.

Windows, bu biçimlendirmeyi bitiremedi. diyor.. format atmadan biçimlendirme yaptım ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Fırat.Duran adlı kullanıcıdan alıntı

Windows D diskini biçimlendiremiyor.
Diskin ve sürücünün düzgün bir şekilde bağlı olduğundan ve diskin salt okunur olmadığından emin olduktan sonea yeniden deneyin.Daha fazla bilgi için, Yardımda , salt okunur dosyalar ve bu dosyaları değiştirme konularını arayın.

tam olarak böyle
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2013       Mesaj #6
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Windows D diskini biçimlendiremiyor.
Diskin ve sürücünün düzgün bir şekilde bağlı olduğundan ve diskin salt okunur olmadığından emin olduktan sonea yeniden deneyin.Daha fazla bilgi için, Yardımda , salt okunur dosyalar ve bu dosyaları değiştirme konularını arayın.

tam olarak böyle

öncelikle diskin doğru baglandıgına emin olunuz akabinde

diskin master yada slave yanı birincil mi ikincilmi olduguna bakınız ardından

ki muhtemelen budur harddisk in bi kısmında bad sector yani bozuk alan wardır ve bicimlendirirken o sector lerde takılıyordur yapabileceğiniz başka bir bilgisayara yada harici harddisk kutusuna baglayıp fdisk çekmektir yani harddisk in hepsini komple silip dosya sistemini yeniden içinde oluşturmanız gerekmetidir ama bu kesin bir çözüm değildir bozulmaya başladıysa yenisini almak en dogrusudur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
TheOne adlı kullanıcıdan alıntı

öncelikle diskin doğru baglandıgına emin olunuz akabinde

diskin master yada slave yanı birincil mi ikincilmi olduguna bakınız ardından

ki muhtemelen budur harddisk in bi kısmında bad sector yani bozuk alan wardır ve bicimlendirirken o sector lerde takılıyordur yapabileceğiniz başka bir bilgisayara yada harici harddisk kutusuna baglayıp fdisk çekmektir yani harddisk in hepsini komple silip dosya sistemini yeniden içinde oluşturmanız gerekmetidir ama bu kesin bir çözüm değildir bozulmaya başladıysa yenisini almak en dogrusudur

aslında disk sapasağlam ben yinede tam takılı olup olmadığına bakayım... yardımınız için teşekkür ederim..