Arama

Uzman jandarma nasıl olabilirim?

Güncelleme: 9 Ocak 2014 Gösterim: 5.796 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
S.a Ben daha ilk defa düşündüm uzman jandarmaLığı. Ve uzman jandarma olmak için ne yapmam gerekiyor tam olarak ? Ve ygs den kaç puan aLmam gerekiyor?
Sponsorlu Bağlantılar
fettah can - avatarı
fettah can
Ziyaretçi
14 Ekim 2012       Mesaj #2
fettah can - avatarı
Ziyaretçi
mrb. ankarada ticaret meslek lisesi 4, sınıf muhasebe okuyorum . uzman jandarma olmak istiyorum ygsden kaç puan almak lazım. ygs sınavına kac kere girebilirim eger kazanamazsam.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
güvercin kafesi dedikleri bir olay var gogsumde .. migde yeri biraz cukur gibi .. ama hic rahatsız edici degil .. saglık problemim de yok ..jandarma olmam mümkünmüdür ??
Badoef - avatarı
Badoef
Ziyaretçi
9 Ocak 2014       Mesaj #4
Badoef - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

S.a Ben daha ilk defa düşündüm uzman jandarmaLığı. Ve uzman jandarma olmak için ne yapmam gerekiyor tam olarak ? Ve ygs den kaç puan aLmam gerekiyor?

Alıntı
fettah can adlı kullanıcıdan alıntı

mrb. ankarada ticaret meslek lisesi 4, sınıf muhasebe okuyorum . uzman jandarma olmak istiyorum ygsden kaç puan almak lazım. ygs sınavına kac kere girebilirim eger kazanamazsam.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

güvercin kafesi dedikleri bir olay var gogsumde .. migde yeri biraz cukur gibi .. ama hic rahatsız edici degil .. saglık problemim de yok ..jandarma olmam mümkünmüdür ??

JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?
1. Genel Koşullar:
Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki koşulları taşıması gereklidir.
a. T.C. vatandaşı ve erkek olmak,
b. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir suçtan hükümlü veya soruşturma altında olmamak,
c. Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak,
ç. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevî şahsiyetine gölge düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak,
ç. Toplumca tasvip edilmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olmak,
d. Astsubay Meslek Yüksek Okulları Yönetmeliği’nin 44′üncü maddesinde düzenlenmiş olan “Astsubay Meslek Yüksek Okulları Giriş Koşullarını” taşımak,
e. Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre haklarında yapılacak arşiv araştırması ve resmî güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak,
f. Nişanlı, evli, dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,
ğ. Reşit değilse veli göstermek, düzenlenecek yüklenme senedi için senette belirtilen miktarda tazminatı ödeme gücüne sahip müteselsil kefil göstermek,
g. Askerlik hizmetini yapmamış olmak, ön sağlık muayene, fizikî kabiliyet değerlendirme testleri ve mülakat sınavları ile kesin kayıt-kabul işlemleri sırasında (Haziran-Ağustos 2013 tarihleri arasında) silahaltında olmamak veya belirtilen tarihlerde muvazzaf askerlik hizmetini yapmak üzere silahaltına alınacak olmamak,
ı. Yapılacak sınavlarda başarılı olarak, belirlenen kontenjan içerisinde yer almak,
ğ. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.
2. Sağlık Durumu ile İlgili Koşullar:
a. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nin, askerî öğrenci adaylarında aranacak sağlık yeteneklerine ilişkin bölümünde gösterilen sağlık koşullarına sahip olmak ve sevk edileceği tam teşekküllü asker hastanesinden “Askerî Öğrenci Olur” kararlı sağlık kurulu raporu almak,
b. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler esas olmak üzere;
(1) Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve kusursuz bir fiziksel görünüme sahip olmak,
(2) Vücudunun herhangi bir yerinde dikkat çekici cilt hastalığı ve bozukluğu, yara, ameliyat, yanık izi, leke ve kellik bulunmamak,
(3) Sara, işeme, uykuda gezme, bayılma, çarpıntı vb. rahatsızlıkları bulunmamak,
(4) Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve ameliyatları ile tüberküloz geçirmemiş olmak,
(5) Düztabanlık vb. fizyolojik kusurları bulunmamak,
( 6) İşitme ve görmede en ufak bir kusuru bulunmamak,
(7) Ağız, çene ve diş yapısında kusur bulunmamak,
( 8) Türkçeyi kusursuz konuşmak (Dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, konuşma bozuklukları vb. olmamak),
DİKKAT! Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ndeki sağlık niteliklerini taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların, asker hastanelerinin verecekleri Sağlık Kurulu Raporuna dayanılarak, eğitim-öğretim yılı içerisinde okulla ilişikleri kesilmektedir.
3. Yaş, Boy Uzunluğu ve Vücut Ağırlığı ile İlgili Koşullar:
a. En fazla 21 yaşında (1992 doğumlu) olmak. (Adayların yaşının hesaplanması, gün ve aya bakılmaksızın 2013 yılından adayın doğum yılı çıkarılmak suretiyle yapılır. Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)
(1) Yaş düzeltmesi yaptırmadan önceki doğum tarihi 1992 ve daha sonraki yıllar iken, yaş düzeltmesi yaptıktan sonraki yaşı 1991 ve daha önceki yıllar olduğundan internetten başvuru yapamayan adaylar, dilekçe ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneğini ve kesinleşmiş mahkeme kararının bir suretini 16 Mayıs 2013 tarihine kadar Jandarma Okullar Komutanlığı İnsan Kaynakları Seçme ve Değerlendirme Merkezi Beytepe/ANKARA adresine şahsen/kargo/posta ile ulaştıracaklardır.
(2) Başvuru tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre giriş koşullarını taşımadığı halde internet ortamında başvuru yapan ve sistem tarafından başvurusu kabul edilen adayların bu durumları seçme sınavları aşamasında veya diğer aşamalarda yapılacak incelemelerde ortaya çıktığında, bütün işlemleri iptal edilecektir.
b. Tablo-1′de yer alan yaş-boy-kilo sınırları içerisinde yer almaktadır. (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.)