Arama

Uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümü hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Temmuz 2015 Gösterim: 70.218 Cevap: 11
misafir... - avatarı
misafir...
Ziyaretçi
1 Şubat 2011       Mesaj #1
misafir... - avatarı
Ziyaretçi
__(uluslararası ticaret ve işletmeciliği )__ secmek istiyorum ama bu bölüm hakkında net bir bilgim yok insanlar bu bölüme pek sıcak bakmıyorlar ama bazı sitelerden okuduğum kadarıyla göze bi bölüm olduğuna kanaat getirdim.. __(!'' bu bölüm hakkında iş olanakları , geleceği , ücretleri , ve bölümün kalitesi !'')__ gibi konularda net bir cvp verebilecek kişiler warsa lütfen yardımcı olsunlar gercekten kafam çok karışık tşkler...
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
misafir... adlı kullanıcıdan alıntı

__(uluslararası ticaret ve işletmeciliği )__ secmek istiyorum ama bu bölüm hakkında net bir bilgim yok insanlar bu bölüme pek sıcak bakmıyorlar ama bazı sitelerden okuduğum kadarıyla göze bi bölüm olduğuna kanaat getirdim.. __(!'' bu bölüm hakkında iş olanakları , geleceği , ücretleri , ve bölümün kalitesi !'')__ gibi konularda net bir cvp verebilecek kişiler warsa lütfen yardımcı olsunlar gercekten kafam çok karışık tşkler...

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, dünya ekonomisinin en önemli birimlerini oluşturan uluslararası işletmelerin muhasebe, finansman, üretim, personel, pazarlama, satış, idari işler, insan kaynakları ve diğer bölümlerinde çalışacak uzmanları ve yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümün temel ilkesi, iktisat, pazarlama ve bilgisayar bilimi destekli modern işletme eğitimi programının uygulanmasıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Bu bölümde alınan bütün derslerin, bütün konuların amacı, kişilere deneyimle kazanabilecekleri bilgileri çok daha kısa bir zamanda çok daha etkili bir şekilde öğreterek, bu fakültede geçirdikleri zamanın gelecek için ne kadar önemli olduğunu anlamalarını sağlamaktır.
Böylece, bölüm öğrencileri liderlik, yöneticilik, takım kurma, iletişim, pazarlama ve satış yönetimi gibi uluslararası iş yaşamında ihtiyaç duyulan konuları hızlı ve etkin bir biçimde öğrenerek ilerideki yaşamlarına hazırlanmış olacaklardır.

İş Olanakları:

Bölüm mezunları, uluslararası pazarlarda çok ve çeşitli iş olanaklarına sahiptirler; bu kapsamda, uluslararası ithalat ve ihracat firmalarında, ticaret ve sanayi odalarında, ihracat birliklerinde, dış ticaret sermaye şirketlerinde, yabancı ortaklı üretim ve yatırım şirketlerinde, ulusal ve uluslararası perakende sektöründe, uluslararası marketlerde veya günümüzün gelişen sektörlerinden ulaşım ve lojistik firmalarında görev alabilirler. Ayrıca, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı'na bağlı örgütler ile İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi'nin birimlerinde, Türkiye'nin Dış temsilcilikleri, Konsolosluk ve Elçiliklerde pazar araştırmacısı olarak çalışma imkanı sağlayabilir ya da Avrupa Birliği ile ilgili projelerde araştırma görevlisi olarak çalışabilirler.

Daha fazla bilgi için alttaki linke tıklayınız:

Uluslararası Ticaret Yönetimi

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Şubat 2011       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
misafir... adlı kullanıcıdan alıntı

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, dünya ekonomisinin en önemli birimlerini oluşturan uluslararası işletmelerin muhasebe, finansman, üretim, personel, pazarlama, satış, idari işler, insan kaynakları ve diğer bölümlerinde çalışacak uzmanları ve yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümün temel ilkesi, iktisat, pazarlama ve bilgisayar bilimi destekli modern işletme eğitimi programının uygulanmasıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Bu bölümde alınan bütün derslerin, bütün konuların amacı, kişilere deneyimle kazanabilecekleri bilgileri çok daha kısa bir zamanda çok daha etkili bir şekilde öğreterek, bu fakültede geçirdikleri zamanın gelecek için ne kadar önemli olduğunu anlamalarını sağlamaktır.
Böylece, bölüm öğrencileri liderlik, yöneticilik, takım kurma, iletişim, pazarlama ve satış yönetimi gibi uluslararası iş yaşamında ihtiyaç duyulan konuları hızlı ve etkin bir biçimde öğrenerek ilerideki yaşamlarına hazırlanmış olacaklardır.

İş Olanakları:

Bölüm mezunları, uluslararası pazarlarda çok ve çeşitli iş olanaklarına sahiptirler; bu kapsamda, uluslararası ithalat ve ihracat firmalarında, ticaret ve sanayi odalarında, ihracat birliklerinde, dış ticaret sermaye şirketlerinde, yabancı ortaklı üretim ve yatırım şirketlerinde, ulusal ve uluslararası perakende sektöründe, uluslararası marketlerde veya günümüzün gelişen sektörlerinden ulaşım ve lojistik firmalarında görev alabilirler. Ayrıca, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı'na bağlı örgütler ile İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi'nin birimlerinde, Türkiye'nin Dış temsilcilikleri, Konsolosluk ve Elçiliklerde pazar araştırmacısı olarak çalışma imkanı sağlayabilir ya da Avrupa Birliği ile ilgili projelerde araştırma görevlisi olarak çalışabilirler.

Daha fazla bilgi için alttaki linke tıklayınız:

Uluslararası Ticaret Yönetimi

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Nisan 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim bu sene belli olacak diploma notum ama ingilizcem iyi yani uluslar arası ilişkileri seçtiğimde yurtdışına mı çıkcam kaç yıl okuyacağım birde maaşını biliyor musunuz?
karanlık_ - avatarı
karanlık_
Ziyaretçi
13 Haziran 2011       Mesaj #4
karanlık_ - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar cok araştırmama rağmen bu bölüm hakkında net bi bilgi öğrenmedim lütfen eğer düzgün ve sağlıklı bir bilginiz warsa uluslararası ticaret ve finans bölümü hakkında lütfen yazarmısınız bu bölüm bitirdiği taktirde hangi meslek veya ünvanı alıyorum ve iş olanakları nerelerde hemen iş bulablirmiyim özel sektöre göre bu bölümden mezun olduğum taktirde ne kadar ücret(maaş) alabilirim hangi meslek ünvanını alıyorum lütfen bir bilgi bilginiz varsa söleyiniz hiç bi yerde net bir şey yazılmıyo . 1.iş olanakları ve nerelerde calışablirim & hemen iş bulabilirmiyim ??..

1.iş olanakları ve nerelerde calışablirim & hemen iş bulabilirmiyim ??..
2.bölüm bitirdiğim taktirde hangi meslek calışıyorum veya ünvanı alıyorum ??
3.sektörlere göre ortalama ne kadar ücret alabilirim ??..
(((Umarım biriniz sağlıklı ve sorularıma net bir cevap verirsiniz BU BENİM İÇİN COK ÖNEMLİ))) ..
İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER ...
hsinan - avatarı
hsinan
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #5
hsinan - avatarı
Ziyaretçi
BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ ACABA ben lise 3 ogrencisiyim uluslarası ticaret bölümü okumayı dusunuyorum bolum hakkında ve bu bölümün oldugu üni. hakkında bilgi verirmisin
hsinan - avatarı
hsinan
Ziyaretçi
13 Eylül 2012       Mesaj #6
hsinan - avatarı
Ziyaretçi
uluslararası ticaret okumak isdiyorum su anda lise 3 ogrencisiyim bana yardımcı olabilirmisin acaba....
ingilizcem cok iyi deil hatta hicc iyi deil bunu unıversitede gelistirebilirmiyim acaba(hazırlık okuyarak veya kurslara giderek) yani bölümde dil olmassa olmaz mı onu merak ediyorum birde devlet üniversitelerinde nerelerde var acaba bu bölüm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
devlet üniversitelerini boşver vakıf üniversitelerine burslu girmeye çalış. hazırlık mutlaka oku zaten burda önemli olan ingilizcenin çok iyi olup olmaması deil. ne kadar bilirsen bil lise öğrendiğin ingilizce seni bölümde rahatça okuyacak kadar yeterli deil zaten. eğer düzenli çalışırsan hazırlığı geçebilirsin zira genel olarak geçme oranı 1/5tir. ayrıca 2. dili öğrenmekte mecburidir
hsinan - avatarı
hsinan
Ziyaretçi
14 Eylül 2012       Mesaj #8
hsinan - avatarı
Ziyaretçi
peki bölüm sonunda iş imkanları nelerdir
hsinan - avatarı
hsinan
Ziyaretçi
14 Eylül 2012       Mesaj #9
hsinan - avatarı
Ziyaretçi
nicin vakıf üniversitesi diyosun ki nedeni ne ben izmir dokuz eylul yada antalya akdeniz üniversitesi dusunuyodum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hsinan adlı kullanıcıdan alıntı

nicin vakıf üniversitesi diyosun ki nedeni ne ben izmir dokuz eylul yada antalya akdeniz üniversitesi dusunuyodum

kesinlikle cayma çok güzel bi üniversite memnun kalırsın eger kazanırsan