Arama

Link nedir, link eklemek hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Temmuz 2013 Gösterim: 6.410 Cevap: 6
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
20 Aralık 2009       Mesaj #1
arwen - avatarı
Ziyaretçi
etron popsci ext front 1
EN İYİ CEVABI _EKSELANS_ verdi
LİNK NEDİR? YAZIYA NASIL LİNK VERİLİR?

Sponsorlu Bağlantılar

Çok zaman geçirmeden hemen link vermeyide anlatmak istiyorum.Çoğumuz için bu çok kolay olsada yeni başlayan arkadaşlar bu konuda çok zorlanıyorlar.Umarım faydalı olabilirim.
Arkadaşlar önce link ne işe yarar onu anlayalım.Link dediğimiz şey sayfaları birbirine bağlayan adreslerdir.Kısaca anlatacak olursam örneğin yazdığınız yazıda bir başka sayfaya yada siteye yönlendirme yapmak istiyorsak istediğimiz bir kelimeye o sayfanın linkini verir ve o kelimeye tıklayanların,istediğimiz adrese gitmesini sağlarız. Bunu kısaca şöyle yaparız;
link11.Önce yazınızı yazın.
2.hangi kelimeye link vermek istiyorsanız o kelimenin üzerini kopyalarmış gibi,resimdeki şekilde seçili hale getirin.
3.daha sonra üst menü çubuğunda gördüğünüz bağla yazan yere veya (createlink?w21) bu şekilde de görülebilir,tıklayınız.
link2
4.Açılan kutuda Bu bağlantı hangi url ye gitsin? yazan yerin altındaki yere yönlendirmek istediğiniz adresi kopyalayıp yapıştırınız ve tamam seçeneğini işaretleyiniz.İşte böylece link vermiş oldunuz.
hemen şunu belirteyim.URL‘ler yani adresler girdiğiniz sayfanın en üst kısmında bulunan adres çubuğunda yer alan http:// ile başlayan yerlerdir..Her sayfanın url si farklıdır.
Yine anlamadığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım inşaallah…

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
link yüklemyi bilmiyorum nasıl yükleniceği için bilgi verirmisiniz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yhaaa yardım edin
Son düzenleyen Efulim; 3 Ekim 2011 22:04 Sebep: sayfa düzeni
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2013       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
linklere bakamıyorum nasıl bakılıyor
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2013       Mesaj #5
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
LİNK NEDİR? YAZIYA NASIL LİNK VERİLİR?

Çok zaman geçirmeden hemen link vermeyide anlatmak istiyorum.Çoğumuz için bu çok kolay olsada yeni başlayan arkadaşlar bu konuda çok zorlanıyorlar.Umarım faydalı olabilirim.
Arkadaşlar önce link ne işe yarar onu anlayalım.Link dediğimiz şey sayfaları birbirine bağlayan adreslerdir.Kısaca anlatacak olursam örneğin yazdığınız yazıda bir başka sayfaya yada siteye yönlendirme yapmak istiyorsak istediğimiz bir kelimeye o sayfanın linkini verir ve o kelimeye tıklayanların,istediğimiz adrese gitmesini sağlarız. Bunu kısaca şöyle yaparız;
link11.Önce yazınızı yazın.
2.hangi kelimeye link vermek istiyorsanız o kelimenin üzerini kopyalarmış gibi,resimdeki şekilde seçili hale getirin.
3.daha sonra üst menü çubuğunda gördüğünüz bağla yazan yere veya (createlink?w21) bu şekilde de görülebilir,tıklayınız.
link2
4.Açılan kutuda Bu bağlantı hangi url ye gitsin? yazan yerin altındaki yere yönlendirmek istediğiniz adresi kopyalayıp yapıştırınız ve tamam seçeneğini işaretleyiniz.İşte böylece link vermiş oldunuz.
hemen şunu belirteyim.URL‘ler yani adresler girdiğiniz sayfanın en üst kısmında bulunan adres çubuğunda yer alan http:// ile başlayan yerlerdir..Her sayfanın url si farklıdır.
Yine anlamadığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım inşaallah…

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
selinipek - avatarı
selinipek
Ziyaretçi
1 Haziran 2013       Mesaj #6
selinipek - avatarı
Ziyaretçi
link nedir lütfen soyleyin
a-n - avatarı
a-n
Ziyaretçi
11 Temmuz 2013       Mesaj #7
a-n - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben nuray. linkle iygili bilgi isiyorum, ama cevaplariniz beni qane etmedi. lutfen daha aydin, herkesin anlayacagi bir bilgi verirsiniz memnun olurum.yazdiginiz bilgi anlasilmiyor.