Arama

Yazılım mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 4 Ağustos 2011 Gösterim: 3.173 Cevap: 4
imsomniac - avatarı
imsomniac
Ziyaretçi
27 Mayıs 2007       Mesaj #1
imsomniac - avatarı
Ziyaretçi
ya bizim ülkemizde benim bildiğim yazılım mühendisliği yok.Sadece bazı bilgisayar mühendisliklerinde 4. sınıfta ayrılıyorlar .bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim de.Acaba bilmediğim birseyler var mı?
Sponsorlu Bağlantılar
vain - avatarı
vain
Ziyaretçi
30 Mayıs 2007       Mesaj #2
vain - avatarı
Ziyaretçi
Yazılım muhendisliği var arkadaşım .2 yıllık bitirdikten sonra (bilgisayar programclıgı )açık öğretim gibi 2 yıl daha üstüne verirsen ama oldukca yüklü mebla olduğunu biliyorum benim zamanımdayken yani 2 sene evvel 7 milyardı seneliğiMsn Happy yazılım mühendisi olursun Msn HappyHerşeyin yolu paraya çıkıyor malesefkiMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
galaxxi - avatarı
galaxxi
Ziyaretçi
4 Haziran 2007       Mesaj #3
galaxxi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
imsomniac adlı kullanıcıdan alıntı

ya bizim ülkemizde benim bildiğim yazılım mühendisliği yok.Sadece bazı bilgisayar mühendisliklerinde 4. sınıfta ayrılıyorlar .bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim de.Acaba bilmediğim birseyler var mı?

hideğerli arkadaşım kendikendime programlama ve ingilzce çalışmak istiyorum
fakat nasıl bir yöntem ve çalışma sistemi uygulayacağımı bilmiyorum konunla alakasız ama bölümünü görünce yardım edeceğini düşündüm teşekkürler
Son düzenleyen _KleopatrA_; 10 Mart 2010 21:53
Gece Prensesi - avatarı
Gece Prensesi
Ziyaretçi
8 Mayıs 2011       Mesaj #4
Gece Prensesi - avatarı
Ziyaretçi
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yazılım Mühendisliği (İng. Software Engineering) yazılım geliştirme ile ilgilenen bilim dalıdır. Yazılım Mühendisliği tanımı ilk olarak 1968 yılında gerçekleştirilen NATO toplantısında İtalya'nın başkenti Roma'da gündeme gelmiştir. Yazılım Mühendisliği tanım olarak "Karmaşık yazılım sistemlerinin belirli bir hedefe ve sisteme dayalı olarak ve iş bölümü yapılarak, belirli ilkeler, yöntemler ve araçlar kullanılarak geliştirilmesidir." Yazılım Mühendisliği belirli aşamalardan oluşmaktadır. Yazılım geliştirmenin yanında yazılımı işletmek de Yazılım Mühendisliğinin en önemli görevlerindendir. Bu alandaki güncel gelişmeler "Software Engineering Body of Knowledge" (SWEBOK) adlı dokümantasyonda tarif edilmektedir.
Yazılım geliştirme aşamaları

Karmaşık yazılımları geliştirmek ve bakımını yapmak çok masraflı ve zordur. Bu yüzden yazılımlar yazılım mühendisleri tarafından nizami olarak planlı bir proje şeklinde geliştirilmektedir. Bu nizami geliştirme planına Yazılım Geliştirme Süreci (İng. Software Development Process) adı verilmektedir. Yazılım geliştirme süreci zamanlamaya dayalı, içerik olarak bölünmüş ve görselleştirilmiş aşamalardan oluşmaktadır. Bu sayede yazılım adım adım planlı bir şekilde geliştirilmektedir. Bu aşamalar birbirleri ile bağlantılı olarak geliştirilmektedir.

Başlıca yazılım geliştirme aşamaları şunlardır:

Çekirdek aşamalar:
  • Planlama
  • Analiz
  • Dizayn
  • Programlama
  • Test
Destekleyici aşamalar:
  • Talep yönetimi
  • Proje yönetimi
  • Kalite yönetimi
  • Yapılandırma yönetimi
  • Yazılım sunumu
  • Dokümantasyon
  • Ayrık yapılandırma
Son düzenleyen Daisy-BT; 8 Mayıs 2011 13:18 Sebep: İçerik.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arqadaslar ben bu sene mezun oldum siralamam 122000 manisa gida ve afyon gida olabilirler arasnda manisa gecen sene 120000le qapatms afyon 130000. ama manisa daha coq isityorum olma ihtimali nedr szce