Arama

Kimya mühendisliği hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Mart 2012 Gösterim: 1.938 Cevap: 1
5534 - avatarı
5534
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #1
5534 - avatarı
Ziyaretçi
BEN LİSE 3 ÖĞRENCİSİYİMDE ABİLER BU KİMYA MÜHENDİSLİĞİ HAKKINDA YETERLİ BİLGİ BULAMIYORUM Bİ ZAHMET YARDIM EDİN
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Kimya Mühendisliği Mesleği ve Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar
Kimyasal madde üreten veya kimyasal madde kullanarak üretim yapan tesislerin tasarlanması, kurulması ve işletilmesi alanlarında çalışan kişidir.

Görevler
  • Organik ve inorganik maddelerin bileşimlerini, atom ve molekül ağırlıklarını, maddelerde elektrik, ısıtma vb. etkiler karşısında meydana gelen değişmeleri inceler.
  • Belli bir kimyasal maddeyi en ekonomik şekilde üretmek amacı ile kurulacak işletmenin projesini hazırlar.
  • Kurulacak tesis için gerekli araç ve gereç tipini belirler.
  • Tesisin kuruluşunu denetler.
  • İşletmenin verimli bir biçimde çalışması için üretim aşamasında ürünün kalite kontrolünün yapılmasını sağlar.
  • Kimyasal üretim için reçeteler hazırlar, maddelerin karışım ve bileşim oranlarının uygulama zamanlarını gösterir.
  • Kimyasal madde üretimi için kullanılan yöntemlerin ayrıntılarını inceler.
  • Kimya sanayiinde yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütür.

Konunun devamı için bağlantıyı ziyaret ediniz:
Kimya Mühendisi

Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
24 Mart 2012       Mesaj #2
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kimya Mühendisliği Mesleği ve Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar
Kimyasal madde üreten veya kimyasal madde kullanarak üretim yapan tesislerin tasarlanması, kurulması ve işletilmesi alanlarında çalışan kişidir.

Görevler
  • Organik ve inorganik maddelerin bileşimlerini, atom ve molekül ağırlıklarını, maddelerde elektrik, ısıtma vb. etkiler karşısında meydana gelen değişmeleri inceler.
  • Belli bir kimyasal maddeyi en ekonomik şekilde üretmek amacı ile kurulacak işletmenin projesini hazırlar.
  • Kurulacak tesis için gerekli araç ve gereç tipini belirler.
  • Tesisin kuruluşunu denetler.
  • İşletmenin verimli bir biçimde çalışması için üretim aşamasında ürünün kalite kontrolünün yapılmasını sağlar.
  • Kimyasal üretim için reçeteler hazırlar, maddelerin karışım ve bileşim oranlarının uygulama zamanlarını gösterir.
  • Kimyasal madde üretimi için kullanılan yöntemlerin ayrıntılarını inceler.
  • Kimya sanayiinde yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütür.

Konunun devamı için bağlantıyı ziyaret ediniz:
Kimya Mühendisi

theMira