Arama

Travian oyunu hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Şubat 2011 Gösterim: 3.268 Cevap: 4
chatterbox - avatarı
chatterbox
Ziyaretçi
25 Şubat 2011       Mesaj #1
chatterbox - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Travian oynayan var mı? Boş vadide ki tüm hayvanları öldürdüm, sonra kahramanda yolladım oraya ama ele geçiremedim.
Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Teşekkürler
EN İYİ CEVABI chatterbox verdi
Ben cevabı buldum fakat belki başka arayanlara yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar
Vadileri nasıl ele geçirebilirim?

Bu vadilerden birisini ele geçirebilmek için bu bölgedeki bütün birlikleri yok ederek kahramanınızı bu alana göndermelisiniz. Elegeçirebileceğiniz vadiler kartınızdaki 7x7'lik alan içersinde bulunmak zorundadır. İlk vadi için kahraman kışlanızın seviyesi 10, 2. Vadi için seviye 15 ve seviye 20 ile 3. vadiyi ele geçirebilirsiniz.
Theni's - avatarı
Theni's
Ziyaretçi
25 Şubat 2011       Mesaj #2
Theni's - avatarı
Ziyaretçi
Travian oyunu hakkında BilGi

Sponsorlu Bağlantılar

Travian tarayıcı tabanlı bir online oyundur. Bu oyuna başladığınızda bir köyünüz vardır. Oyunun başlangıcında sahip olduğunuz tek şey köyünüzdeki merkez binasıdır. Travian'da dört çeşit hammadde bulunmaktadır: Odun, tuğla, demir ve tahıl. Köyünüzdeki yapılarla ilgilenmeden önce ilk olarak hammadde üretimini artırmalısınız. Hammadde üretimini artırdıktan sonra köyünüzü geliştirmeye başlayabilirsiniz. Hammadde deposu ve tahıl ambarı kurarak köyünüzde daha fazla hammadde ve tahıl bulundurabilirsiniz ve ayrıca sığınaklar sayesinde hammaddelerinizi düşman yağmacılardan koruyabilirsiniz.
Travian'da yalnız değilsiniz. Binlerce oyuncudan oluşan büyük bir online-alanda oynuyorsunuz. Özellikle yakın çevrenizdeki oyunculara dikkat etmelisiniz. Haritada Travian'ı daha iyi bir bakış açısı ile inceleme imkanı bulacaksınız. Bu oyunda üç ırk vardir. Romalılar, Cermenler ve Galyalılar.Her halkın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Halkların ordularıda birbirinden farklıdır. Bu yüzden oyuna başlamadan önce kendi stratejinize uygun bir halk seçmelisiniz.Ve kendi krallığınızı kurunuz.

Romalılari

Roma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir. Romalılar son derece dengelidir. Hücumda ve savunmada aynı derece güçlülerdir. Bu avantajlardan faydalanabilmek için uzun ve masraflı eğitim görmeleri gereklidir. Piyadesi efsanevi ve müthiştir, ama süvarilere karşı savunma güçleri diğer halklardan daha azdır. Amatörler ve hangi halkı seçeceğini bilmeyen oyuncular için bu halk uygundur.
Özellikler: 1. Aynı zamanda hammadde alanları ve köy yapıları kurulabilir 2. Surlar sayesinde yüksek savunma primi 3. Satıcılar 500er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 16 sektör) 4. Cok güçlü piyade, ortalama güçte süvari 5. Geliştirme ve eğitimleri pahalı ve uzun süreli.
Askerler: Lejyoner, Pretoryan, Emperyan, Equites Legati, Equites Imperatoris, Equites Caesar Koçbaşı, Ateş Mancınığı, Senatör, Göçmen,

Galyalılar

Askerleri:Koçbaşı, Mancınık, Kabile Reisi, Göçmen.
Özellikler Hız primi: Travianda en hızlı ordu Orta savunma primi: Çit Satıcılar 750şer hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 24 sektör) Sığınak kapasitesi 2 kat daha fazladır (Yağmalamalarda savunma) Pahalı savunma makinaları Masrafsız göçmenler
Bu halkı savunması kolaydır aynı zamanda hücumlardada iyidirler. Bu halk oyuncuya istediği şekilde stratejik oynama imkanı sunar, fakat bunun için oyuncu becerisini ve tecrübesini göstermelidir. Ama tabiiki amatörlerde bu halkla başarılı olabilirler!tavsiye edilmeyen bir oyundur.....

Cermenler

Cermenler travianın en saldırgan halkıdır.Cermenler müthiş korkmadan toplu olarak her tarafı yağmalarlar.
Askeri disiplinleri diğer halklara göre azdır, bu nedenle cermenlerin savunma gücü ve hızı azdır. Saldırıyı seven ve tecrübeli oyuncular için cermenler daha uygundur!
Yağmalama primi: 1. Düşman sığınaklarının sadece 2/3'ü yağmalanamaz 2. Toprak siper kolay kolay yıkılmaz fakat çok fazla da savunmada etki gösteremez 3. Satıcılar 1000er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 12 sektör) 4. Askerlerin yağmalama gücü yüksek, ucuz ve hızlı eğitilebilir 5. Savunmada zayıf
Askerler: Tokmak Sallayan Mızrakçı Balta Sallayan Casus Paladin Toyton Koçbaşı Mancınık Reis Göçmen

Binalar

Merkez Binası


Halk avantajları: Romalılar: Aynı zamanda bir hammadde alanı ve bir bina geliştirebilir.

Hammadde Deposu
Hammadde deposunda odun,tuğla ve demir depolanır. Deponun seviyesine göre kapasiteside artar. 20.seviyeden sonra yeni bir depo daha kurulabilir.

Tahıl Ambarı
Tahıl ambarında çiftliklerden gelen tahıllar depolanır. Tahıl ambarının seviyesine göre kapasiteside artar. 20.seviyeden sonra yeni bir ambar daha kurulabilir.

Sığınak
Saldırı anında köylüler hammaddenin bir miktarını sığınağa saklarlar. 1.seviyede her hammadde tipinden 100er adet yağmalamalara karşı korunur. 10.seviyeden sonra yeni bir sığınak daha kurulabilir.
Halk avantajları: Galyalılar: Sığınağın kapasitesi 2 kat daha fazladır. Cermenler: Düşmanın sığınağı 66% olarak sayılır ve ona göre fazla götürülür.

Elçilik
Bir birliğe (ittifaka) üye olmak için elçilik binası kurmalısınız. 3.seviyede kendinizde bir birlik kurabilirsiniz. Her seviyede birliğin maksimum üye sayısı 3 artar.

Askeri Üs
Askeri üs askerlerin toplandığı alandır. Askerler buradan başka birlik üyelerini desteklemeye, başka köyleri yağmalamaya veya fethetmeye gönderilir.Askeri üs sadece köyün merkezinde ayrılmış olan özel bölgeye kurulabilir.Yapı seviyesi artırıldıkça mancınıklarla saldırı düzenlenebilecek düşman yapılarının sayısıda artar.

Pazar
Pazar yerinde diğer oyuncularla hammadde alışverişi yapılır. Pazar yerinin seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla nakliyeci sahibi olunur ve aynı anda birçok oyuncu ile ticaret yapabilirsiniz.
Halk avantajları: Romalılar: Satıcı 500 miktar taşıyabilir. Hız: saatte 16 Sektör. Cermenler: Satıcı 1000 miktar taşıyabilir. Hız: saatte 12 Sektör. Galyalılar: Satıcı 750 miktar taşıyabilir. Hız: saatte 24 Sektör.

Kışla
Kışlada kara birliği yetiştirilir.Binanın yapı seviyesi arttıkça askerler daha hızlı yetiştirilir.

Ahır
Süvariler ahırda yetiştirilir ve eğitilir.Yapı seviyesi arttıkça süvarilerin eğitim süreleri kısalır.

Tamirhane
Koçbaşları ve mancınıklar tamirhanede üretilir ve hazırlanır.Yapı seviyesi arttıkça üretim hızlanır.
Akademi
Akademide değişik askeri birlikler yetiştirilir ve geliştirilir.

Silah Dökümhanesi
Silah dökümhanesinde askerlerin saldırı gücü geliştirilir.

Zırh Dökümhanesi
Zırh dökümhanesinde askerlerin savunma gücü geliştirilir. Araştırmalar dökümhanenin seviyesine göre fazlalaşır ve zırhlar iyileşir.

Saray
Saray, köylerin birine kurulabilir ve bu yapı otomatik olarak başkent koruması altında olur. Oyuncunun 4'ten az köyü varsa başkent düşman tarafından işgal edilemez.
Seviye 10, 15 ve 20'de üçer tane göçmen veya bir şehir idarecisi (Senatör,Muhtar,Reis) eğitilebilir.

Köşk
Köşk kralın ziyarete geldiğinde konakladığı yapıdır. Bir köyü işgal edebilmek için saray ve köşk önce mancınıklarla yerle bir edilmelidir.
Seviye 10 ve 20'de üçer tane göçmen veya bir şehir idarecisi (Senatör,Muhtar,Reis) eğitilebilir.

Ticari Merkez
Ticari merkezde at arabaları geliştirilir ve bunlar güçlü atlarla çekilir.Satıcılar bu binanın seviyesine göre daha fazla hammadde taşıyabilir.
Her seviyede kapasite 10% artar ve 20.seviyede bir satıcı 3 kat daha fazla hammadde taşıyabilir.

Turnuva Yeri
Turnuva yerinde askerler antrenman yapabilir ve metanetlerini geliştirirler.Turnuva yerinin seviyesini yükselttikçe askerler 20 sektörden fazla mesafelerde daha hızlı olur. Ancak turnuva yerine gelindiğinde askerlerin 30 sektörden fazla mesafelerde hızlandığı belirtilmektedir.

Altın Kazanmak


Altın neye yarar, nereden çıkmıştır?

Oyunda altın olarak geçen 5. bir kaynak daha vardır. Bu kaynak, üretimlerinizi arttırmaktan tutun, ordunuza savunma ya da saldırı bonusu sağlamaya kadar birçok kolaylık getirir. Ne var ki altın elde etmenin yolu sadece gerçek para vermektir.
Oyun açıldıktan sonra uzun bir süre boyunca, oyuna arkadaşlarının belirli bir bağlantı üzerinden hesap açmasını sağlayarak ya da e-posta davetiyesi göndererek, arkadaşlarını oyuna kaydettiren oyuncular, bu arkadaşlarının nüfusu 75' i geçtiğinde 20 altın verilerek ödüllendiriliyordu. Ne var ki oyun Türkiye içerisinde belirli bir popülerlik seviyesine ulaştığı için, artık oyuna yeni kayıt olan oyuncular, bu altın kazanma özelliğini kullanamamaktadırlar. Eski oyuncuların bazılarında ise, bu özellik işe yarayıp, bazılarında yaramamaktadır.

Altın Aktarma

Travianda hesabınızı sildikten sonra e-mail hesabınıza bir reflink gelecektir.O reflink üzerinden hangi server ve hangi oyuncuya altın aktaracaksanız yazıyoruz ve altın aktarılıyor.

Altın Avantajları
 • Plus Hesabı
 1. İnşaat işleri sıralaması
 2. Daha büyük harita
 3. İlerletilmiş savaş simulatörü
 4. Gösterge örnek: "Yeterli hammadde bugün saat 16:59 da hazırdır"
 5. Rapor ve mesajlar için arşiv fonksiyonu
 6. Pazarda alış veriş sıralama fonksiyonu
 7. Ayarlanabilen direkt linkler ve baglantılar
 8. Grafikli istatistikler
 9. Bütün köylere merkez kuşbakışı
 10. Not defteri
 11. gibi, oyuna ek özellikler sağlar.
 12. Plus Hesabı' nın aktifleştirilmesi için 15 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • +25% Odun üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 5 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • +25% Tuğla üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 5 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • +25% Demir üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 5 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • +25% Tahıl üretimi
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 15 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • +10% Saldırı puanı
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 3 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • +10% Savunma puanı
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 3 altına ihtiyaç vardır ve aktif kalma süresi 7 gündür.
 • Bu köydeki inşaat emirlerini ve araştırmaları derhal tamamla
Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 2 altına ihtiyaç vardır.
 • 1:1 NPC satıcısıyla ticaret:
Bu özellik ile deponuzda bulunan kaynakları birbiri ile istediğiniz miktarda 1:1 takas yapabilirsiniz. Bu özelliğin aktifleştirilmesi için 3 altına ihtiyaç vardır.
chatterbox - avatarı
chatterbox
Ziyaretçi
25 Şubat 2011       Mesaj #3
chatterbox - avatarı
Ziyaretçi
Theni's Hanım, verdiğiniz cevaptan ötürü öncelikle teşekkür ederim. Ama cevabınız soru başlığını kapsıyor.
Altta yazdığım sorunun cevabını yazdıklarınızın içinde göremedim
Theni's - avatarı
Theni's
Ziyaretçi
25 Şubat 2011       Mesaj #4
Theni's - avatarı
Ziyaretçi
anlıyorum kusura bakmayın konu hakkında bilgi toplamaya devam edicem .
chatterbox - avatarı
chatterbox
Ziyaretçi
25 Şubat 2011       Mesaj #5
chatterbox - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ben cevabı buldum fakat belki başka arayanlara yardımcı olur.

Vadileri nasıl ele geçirebilirim?

Bu vadilerden birisini ele geçirebilmek için bu bölgedeki bütün birlikleri yok ederek kahramanınızı bu alana göndermelisiniz. Elegeçirebileceğiniz vadiler kartınızdaki 7x7'lik alan içersinde bulunmak zorundadır. İlk vadi için kahraman kışlanızın seviyesi 10, 2. Vadi için seviye 15 ve seviye 20 ile 3. vadiyi ele geçirebilirsiniz.

Benzer Konular

28 Temmuz 2015 / sweetpumpkin Soru-Cevap
22 Haziran 2011 / Misafir Soru-Cevap
17 Aralık 2013 / koba Soru-Cevap