Arama

Ağ adresi alma sorunu neden olur, nasıl çözümlenir?

Güncelleme: 1 Mart 2011 Gösterim: 8.212 Cevap: 6
bykiller - avatarı
bykiller
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #1
bykiller - avatarı
Ziyaretçi
benm soRunum ben sp3le foRmat attım PC ye HErşey qüzeL hoş daaa =) Da sı war

Sponsorlu Bağlantılar
şimdi benm PC WİN7 iken İnternet kablosunu takıoRUm soRunsuzz baqLanıoRum. ama qeL qeLeLim sp3 ü

yükLeyince kabLoyu takıoRUm ağ adresi aLınıoR dioR dönüoR duRuoR sürekLi arada da PC takıLıoR 3 4

saniyeLiqine sonRa çözüLüoR tekrar ağ adresi aLmaya caLışıoR en sonunda İp aLamayıncada ÜNLEM

İŞARETİ ÇIKIYOR Bu soRunu çözemedim NE yapmak LAzımm

WİN7 de SORUN YOK AMA SP3 YÜKLEDİM ZAMAN BÖYLE OLUYOR
bi cewap veRirseniz seviniRim

Şimdiden teşekkürLer =))
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
27 Şubat 2011       Mesaj #2
CrasHofCinneT - avatarı
Otomatik ip adresi almayı etkinleştirin ve ağ bağdaştırıcılarından bağlanmaya çalıştığınız bağlantıyı kaldırıp tekrar yükleyin.
Sponsorlu Bağlantılar
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
bykiller - avatarı
bykiller
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #3
bykiller - avatarı
Ziyaretçi
Otomatik ip almayı etkinLeştiRdim .. baqdaştırıcıyı kaLdıRıp tekRar yükLEdim .. oLmuo

Yaw kabLodan desem Win7 kurunca soRunsuz baqLanıoR

Benm kuRdqum CDden desem ben o kadaR PC ye o Cd Le foRmat attım onLarda soRun yok

Tek bişi kaLıo DriverLarından desem HP nin sitesinden indiRip kuruoRum . (XP Professional için)

NasıL yapmak LAzım ???
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
27 Şubat 2011       Mesaj #4
CrasHofCinneT - avatarı
Bilgisayarınızın DNS hafızası temizlemek ve IP adresiniz resetlemek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Başlat / Çalıştır deyip alana cmd yazıyoruz. Ms Dos komut istemi çalışıyor. Komut ekranında sırasıyla aşağıdakileri yazıp Enter (Return) deyin.

1 - ipconfig /flushdns
2 - ipconfig /release
3 - ipconfig /renew
4 - exit

Modemi kapatıp açın.
bykiller - avatarı
bykiller
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #5
bykiller - avatarı
Ziyaretçi
Yok yine aynı ..

kabLoyu takıoRum köşede saatin yanında gösterge warya orda ağ adresi aLınıR diyoR dönüoR dönüoR 1 DK feLan sonRa ünLem çıkıoR ..

tabi bu ** adresi aLmaya caLısıRkende PC donuyo 2 3 saniyeliqine sonRa cözüLüo.. bu sürekLi oLuoR 15 Saniye de bir 23 saniye donuoR bu böLe dewam edioR ..

SiniR oLdumm kac qündüR . Wİn7 kuRuyum kaLsın dicem ama Pc yi cok kasıyoR ServeR yavas işLio
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
1 Mart 2011       Mesaj #6
CrasHofCinneT - avatarı
Windows 7 Kurup Cracklemeden Önce Service Pack 1 Yükleyin Bütün Güncelleştirmeleri Kurun. Çözüm Xp Yerine Windows 7 Kurmak Sanırım. Bilgi Olarak Windows 7 Xp'den daha hızlı daha güvenli daha esnek.
bykiller - avatarı
bykiller
Ziyaretçi
1 Mart 2011       Mesaj #7
bykiller - avatarı
Ziyaretçi
Evt çözüm WİN7 kurmakda Bn hem kuLLanamıoRum hemde Benm server için çok yavas =) kasıoR PC yi .. PC de hakLı WİN7 nin qRafikLerini görseLLerinimi veRsin serverı mı caLıstıRsın .. zoR yani .. ama SP3 de soRun oLmuoo ama işte bu sorun war .. =S