Arama

Atasözlerinin hikayeleri nasıldır? - Sayfa 3

Güncelleme: 22 Mart 2015 Gösterim: 45.801 Cevap: 24
ZeRoOo - avatarı
ZeRoOo
Ziyaretçi
15 Aralık 2013       Mesaj #21
ZeRoOo - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BANADA BEŞ TANE ATASÖZÜNÜN AYRI AYRI KISA TİYATRO OYUNLARI LAZIM ACİLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LÜTFEN YARDIM EDİNNNMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn CryMsn Cry
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2013       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
daha değişik bir atasözü hikayesi lazım
Sponsorlu Bağlantılar
ILow2You - avatarı
ILow2You
Ziyaretçi
25 Şubat 2014       Mesaj #23
ILow2You - avatarı
Ziyaretçi
Aynısını banada verildi ama 5 tane
amedli - avatarı
amedli
Ziyaretçi
25 Mart 2014       Mesaj #24
amedli - avatarı
Ziyaretçi
Vaktiyle bir çömlekçi ustası,birde onun kalfası varmış,beraber işleri yürütüyorlarmış ama kalfa artık ustanın yanından ayrılmak istediğini kendine ayrı bir dükkan açacağını söylemiş,söylemiş ama ustası sen daha usta olmadın kal yanımda tam usta ol sonra ayrılırsın demiş ama dinlememiş kalfa ve ayrılmış.Çömlekleri yapmaya başlamış yapıyormuş ama bir iki güne çatlıyorlarmış hep aynı şey olunca ustasının yanına gitmiş ve sormuş usta ben burda ne yapıyorsam aynısını yapıyorum sen hiç elini işe atmadığın halde burda yaptığım birtane çömlek bile çatlamazken ne oluyorda kendi dükkanımda yaptıklarım çatlıyor demiş.Ustası yarın sabah erkenden benim dükkana gel çömlekleri yap ve kuruması için güneşe bırak sonrada beni bekle demiş.Kalfa aynen dediğini yapmış ve güneşe bırakmış usta geldiğinde çömlekleri kaldırıp tek tek PÖFFF PÜFFF diye üfleyerek güneşlenirken tozlanıyorlar püflemezsen çatlarlar işte her işin bir püf noktası vardır bilmezsen usta olamazsın der ve atasözü günümüze kadar gelir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2015       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana acil akla gelmeyen başa gelir atasözünün hikayesi lazım