Arama

Ergenlerde ve özellikle kızlarda alkol, küfür, ve hız merağı neden artmıştır?

Güncelleme: 26 Mayıs 2011 Gösterim: 1.872 Cevap: 7
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #1
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Özellikle ortaokul dönemi baslamakta olan ve yeni dönem gençlerinde, çok artış olarak da kızlarda, içki içme, utanmaz konuşma ve hız/sürat(araç için) merağı neden artıyor?
Sponsorlu Bağlantılar
The Eniqmatic - avatarı
The Eniqmatic
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #2
The Eniqmatic - avatarı
Ziyaretçi
Ergenliğin başlarında ruhsal bozukluklar yaşanması gayet normal. Bu saydığınız şeylerin yapmasının sebebi ise arkadaşlarına özenme , arkadaşlarına kendini kanıtmalama çabası olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Hilla - avatarı
Hilla
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #3
Hilla - avatarı
Ziyaretçi
Bende ortaokul dönemindeyim ama dediklerinin hiç birine merağım yok (istisnalar olabilir). Msn Grin Kişiden kişiye değişebiliyor doğrusu. Msn Grin Ama etrafımda gördüğüm kadarıyla gerçekten bu dönemde küfüre vs. çok ilgi var. Erkeksi tavırlar sergilemeleri çok saçma .s Yani git gide kızlar erkekleşiyor erkekler de kızlaşıyorr. Msn Confused
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #4
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Genel ruhsal bozukluklar ve ergenlikteki çılgınlıklar, yani klasik doğal olayları haricinde bunu soruyorum. Çünkü demek istediğim, geçmiş dönemlere göre bir artış var. Şu anki dönem tespiti açısından sordum. Yoğunlaşma var, birçok aktiviteye, sosyal paylaşım sitesine, kutlamalara ve haberlere bakarsak! Özenmenin önüne nasıl geçilebilir ? Ki hepimiz özeniyoruz zaman zaman ona bariyer koymak önemli. Kanıtlamak için bende çılgınlıklara girişmiştim o dönemlerde. Herkes yapabiliyor ama eskiden sadece erkek kesimde bunlar oluyorken(VE ender şekilde OLUYORKEN), şimdi hem erkek öğrencilerde hemde kız öğrencilerde müthiş yükselme var bu konuda. Çünkü hız, içki, küfür, kötü alışkanlık daha önce erkeklerde ağır basıyordu, şimdi tüm toplumda var. Ve normalde Lise'de baslarken, nasıl oluyorda ortaokulda baslıyor bu devirde?
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #5
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Hilla adlı kullanıcıdan alıntı

Bende ortaokul dönemindeyim ama dediklerinin hiç birine merağım yok (istisnalar olabilir). Msn Grin Kişiden kişiye değişebiliyor doğrusu. Msn Grin Ama etrafımda gördüğüm kadarıyla gerçekten bu dönemde küfüre vs. çok ilgi var. Erkeksi tavırlar sergilemeleri çok saçma .s Yani git gide kızlar erkekleşiyor erkekler de kızlaşıyorr. Msn Confused

Sana da katılıyorum çünkü benim ağzıma almadığım şeyleri, yazılı da olsa, sms de olsa bazı ergen kızlar rahatlıkla söylüyor. Ki bağırarak da söyleyen var - mesela maçlardaMsn Happy Erkeklerin kızlaşması olayı da yanlış tespit değil bence, metroseksüellik terimine bakarsak. Senin gibi pozitif kişiler diğer kişilere örnek olabilir mi?
QATİL_benn - avatarı
QATİL_benn
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2011       Mesaj #6
QATİL_benn - avatarı
Kayıtlı Üye
her şey ergenlik değil sorunlarıda olabilir ve bu tür seylerle kendisini sorunlarını umursamamaya çalışıyorda olabilir sorunlu kişilerdede çok görülür bu yür şeyler Faint
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
DreT45 - avatarı
DreT45
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #7
DreT45 - avatarı
Ziyaretçi
ergenlikte böyle şeyler normal
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
26 Mayıs 2011       Mesaj #8
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Aşırı dozda özgürlük etkili olabilir mi sorunlarda? Ergenlik dengesizlikleri doğaldır ama birde bizim toplumda artışın sebebi nedir? Amerika'da olsa sorgulamazdımMsn Happy