Arama

RAM'in DDR veya DDR2 olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Güncelleme: 24 Ocak 2012 Gösterim: 13.878 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba!Benim bilgisayarımda 512 Mb'lık Kingston markalı bir RAM var.Ben bu RAM'in kapasitesini arttırmak 2 GB'a yükseltmek istiyorum.Fakat RAM'in DDR mı yoksa DDR2 mi olduğunu bilmiyorum.Bunu bilmeden RAM satın alırsam başıma dert olacağının farkındayım ama bulamıyorum.AIDA64 gibi programları denedim fakat kullanmayı bilmediğimden bir sonuca varamadım.RAM'in DDR mı yoksa DDR2 mi olduğunu öğrenmem lazımç.Beni yönlendirirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.
Sponsorlu Bağlantılar
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
2 Haziran 2011       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Ana kartınızın uretıcısıne aıt web sıtesınden o ana kartın kullandığı RAM teknik bilgilerine bakarak bu sorunu aşabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
2 Haziran 2011       Mesaj #3
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba!Benim bilgisayarımda 512 Mb'lık Kingston markalı bir RAM var.Ben bu RAM'in kapasitesini arttırmak 2 GB'a yükseltmek istiyorum.Fakat RAM'in DDR mı yoksa DDR2 mi olduğunu bilmiyorum.Bunu bilmeden RAM satın alırsam başıma dert olacağının farkındayım ama bulamıyorum.AIDA64 gibi programları denedim fakat kullanmayı bilmediğimden bir sonuca varamadım.RAM'in DDR mı yoksa DDR2 mi olduğunu öğrenmem lazımç.Beni yönlendirirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.

Ankartınızın RAM söketlerinin etrafında DRR,DRR2 veya DDR3 diye yazması gerek.
Ayrıca kullandığınız RAM tipi SDRAM de olabilir, 2GB e yükseltmek istemissiniz bunu ancak anakartınız destekliyorsa yapabilirsiniz.

Kesin sonuç için anakartınızın marka ve modelini yazarsanız gerekli açıklamayı yaparız.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ram üstünde drr kaç oldugu ve markası kaç mhz oldugu bilgiler yazar