Arama

Sonradan yahudi olunur mu, yahudi ve musevilik arasındaki farklar nelerdir?

Güncelleme: 2 Şubat 2014 Gösterim: 8.764 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yahudilikle Musevilik arasındaki farklar nelerdir ?
Yahudilikte günlük ve dönemsel ibadetler nelerdir ? ( Yıllık olarak oruç falan gibi .)
Sponsorlu Bağlantılar
Sonradan Yahudi olunurmu ?
Teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sonradan Yahudiolunur tabiki ama onlar seni kabul edermi bilmem.
Sonradan Hırıstiyan Müslüman olunduğu gibi (Ki her insan doğduğunda Müslüman olarak doğar fakat daha sonra ailesi tarafından yetiştirildiği din üzerine yaşar)
Sponsorlu Bağlantılar
Yahudilik ve Musevilik aynı şeydir. Bildiğim kadarıyla onların da bazı kutsal günleri var.
Trk Yahudi Cemaati ve Yahudi Kltrn Tantma Projesi - Musevi Dini Bayramlar ve Kutsal G burda sorularına cevapbulabilirsin. Neden yahudi olmak istediğini biliyorum ama Allah seni güzel bir din olan islamla şereflendirmiş onunla yaşamayı nasip etsin inşallah.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ne kadar kendinden emin cevap veriyosun.yahudi olmaktan ziyade oğlumu yahudi olarak yetiştirmek istiyorum.çünkü atalarım yahudi kökenli.ben çocuğumu ve onun soyunu inançlı bir yahudi olarak görmek istiyorum.para,etiket yada mülkle alakası yok.müslümanım deyip yemediği halt kalmayan adamlardan dolayı çocuğumu müslüman olarak büyütmek istemiyorum.ve ben müslümanlığı sahiplenirken kapalıyım diye zamanında üniversitelerden döndüren t.c.sinde islam yazan adamlara ithaf ediyorum.bu kafayla milleti islamdan soğuttunuz.tebrikler.sizde herşeyi biliyomuş gibi hariçten gazel atıyonuz.lütfen ön yargısız olun.teşekkürler.
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
30 Mart 2012       Mesaj #4
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ne kadar kendinden emin cevap veriyosun.yahudi olmaktan ziyade oğlumu yahudi olarak yetiştirmek istiyorum.çünkü atalarım yahudi kökenli.ben çocuğumu ve onun soyunu inançlı bir yahudi olarak görmek istiyorum.para,etiket yada mülkle alakası yok.müslümanım deyip yemediği halt kalmayan adamlardan dolayı çocuğumu müslüman olarak büyütmek istemiyorum.ve ben müslümanlığı sahiplenirken kapalıyım diye zamanında üniversitelerden döndüren t.c.sinde islam yazan adamlara ithaf ediyorum.bu kafayla milleti islamdan soğuttunuz.tebrikler.sizde herşeyi biliyomuş gibi hariçten gazel atıyonuz.lütfen ön yargısız olun.teşekkürler.

Dini inançlarınızda tamamen özgürsünüz dilediğiniz dinin mensubu olabilir oğlunuzuda istediğiniz gibi yetiştirme hakkınız var. Fakat müslümanım diye geçinip yemediği halt kalmayanlar yüzünden dindem soğudum derken sizde müslüman olan bir insanın yapması ve yapmaması gereken şeylerden haberdar gibisiniz, bir nevi boş bir insan değilsiniz araştırmışsınız belli ki.. Peki müslüman geçinip islama aykırı yaşayan bu insanlar yüzünden müslümanlığı hiç etmek ne kadar doğru?

Şimdi siz Yahudiliği benimseteceğinizi söylüyorsunuz bu sebepten ötürü, peki size soruyorum. Yahudi olan insanlar içerisinde hiç mi yahudiliğe aykırı yaşam biçiminde olan insanlar yok? Tabikide var! Üstelik tüm dünya bu aykırılığı görüyor. Hal böyleyken bu sefer de yahudilik deyip, yapmadık şey bırakamayanlar yüzünden farklı bir din düşünecekmisiniz? yoksa bütün bu konuştuklarımız masal tek sebep atadan yahudi gelişiniz mi?

Herkes dininde özgürdür ve hiç kimse bir başkasının dinini uygun yaşıyor ya da yaşamıyor diye küçük göremez.
Son düzenleyen BySeuS; 30 Mart 2012 10:20 Sebep: imla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Şubat 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yahudi olmak genetik bir konudur. Yahudi kavminden gelmeyen bir kişi, sonradan Yahudi olamaz. Buna karşılık, Musevi olmak bir inançtır. Musa=>Musevi. İsteyen herkes sonradan Musevi olabilir, ama hiçkimse sonradan Yahudi olamaz.