Arama

İlk astronomlar kimlerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Aralık 2013 Gösterim: 7.402 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk astronomlar kimlerdir? bu soruya cevap verir misiniz? lütfeeeennn.. ödev yarına yoksa ben yandım Msn Confused
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Alıntı

Astronom astrolojiyle ilgilenen insanlara denir. Astroloji gök bilimidir.

Astronom=>Uzay sistemi içerisinde;yıldızların,galaksilerin,gezegenlerin...vsvs gibi konumlarını, hareketlerini detaylı bir şekilde tüm özelliklerini inceleyen araştıran ve gözlemleyen,Bu alanda eğitim almış kişiye verilen isimdir.Günümüzde daha çok Uzay Bilimci adıyla anılırlar.Gözlem yaptıkları yerler rasathaneler,gözlemevleri ve kullandıkları gözlem aracı teleskoptur.

Sponsorlu Bağlantılar
Astroloji=>Her ne kadar yıldızlarla olan ilgisi bakımından astronomi alanına yakın gibi dursa da tamamıyle astronomiden farklı bir alandır.Astrologlar daha çok yıldızların hareketlerinin insan psikolojisi üzerine olan yansımalarını konu edinirler. Bu şekilde yıldız haritaları(horoskop) hazırlayıp yorumlamalarda bulunurlar.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk astronom kimdir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Harezmı(770_840)
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
21 Aralık 2011       Mesaj #4
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ilk astronomlar kimlerdir? bu soruya cevap verir misiniz? lütfeeeennn.. ödev yarına yoksa ben yandım Msn Confused

Alıntı

ilk astronom kimdir

Astronom astrolojiyle ilgilenen insanlara denir. Astroloji gök bilimidir. Çok eski çağlardan beri insanlar gökbilimi ile ilgilenmişlerdir. Gök biliminin en basiti yıldızlara bakarak hava durumunu tahmin etmektir. İlk astronomlar 770 yılında doğmuş olan Harezmî dir. Harezmî gözlem evleri ile ilk enlemleri ölçmeye çalışan kişidir. Hazırladığı astronomi çizgileri birçok dile çevrilmiştir. Bir başka astronom ise 858 yılında doğmuş olan Battani dir. Battani güneş ve aynı hareketlerini gözlemlemiştir. Güneş yılını 365 gün 5 saat 46 dakika 24 saniye olarak belirlemiştir. En ünlü astronom ise Galileo dur. Galileo gezegenlerin hareketlerini incelemiştir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
nötrino
Yasaklı
21 Aralık 2011       Mesaj #5
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Astronom astrolojiyle ilgilenen insanlara denir. Astroloji gök bilimidir.

Astronom=>Uzay sistemi içerisinde;yıldızların,galaksilerin,gezegenlerin...vsvs gibi konumlarını, hareketlerini detaylı bir şekilde tüm özelliklerini inceleyen araştıran ve gözlemleyen,Bu alanda eğitim almış kişiye verilen isimdir.Günümüzde daha çok Uzay Bilimci adıyla anılırlar.Gözlem yaptıkları yerler rasathaneler,gözlemevleri ve kullandıkları gözlem aracı teleskoptur.

Astroloji=>Her ne kadar yıldızlarla olan ilgisi bakımından astronomi alanına yakın gibi dursa da tamamıyle astronomiden farklı bir alandır.Astrologlar daha çok yıldızların hareketlerinin insan psikolojisi üzerine olan yansımalarını konu edinirler. Bu şekilde yıldız haritaları(horoskop) hazırlayıp yorumlamalarda bulunurlar.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evren nedir?biz evrenin neresindeyiz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk astronamlar kimlerdir lütfen yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

evren nedir?biz evrenin neresindeyiz?

Evren yaklaşık 3.800.450 tane galaksiyi bir arada bulunduran boşluğa denir. Teorik olarak evrenin bir sonu vardır ve evrene dıştan bakıldığında elips şekli görünmektedir. Biz ''Samanyolu'' olarak adlandırılan galaksinin içindeki Güneş yıldızı çevresinde dönen Dünya gezegenindeyiz.