Arama

Annemin yoğun ilgisi beni çok sinirlendiriyor, ne yapmam gerekir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Aralık 2011 Gösterim: 1.460 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Son zamanlarda anneme de dahil çok sinirleniyorum. Örneğin yemeğimi bir tabak yiyince "sen de çok az yiyorsun" kelimesine deli oldum ve yemeği kökten döktüm. Ayrıca bu aşırı ilgi de olabilir benim hayatım şöyle olmalı : gerektiği kadar ilgi verilmeli örneğin arkadaşlarımın anneleri pek okula gelmez benimki çoğunlukla gelir. ben geldiği için kızmıyorum ama bazıları arkamdan yada yüzüme karşı alay edebiliyor bu da beni sinir ediyor bende bütün sinirimi annemden çıkarıyorum ne yapmam gereklidir.
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Sinirlenmek yerine kendisiyle konuşun ve bu durumdan bahsedin. Böylece ne siz sinirlenmiş ve arkadaşlarınız tarafından alaya maruz kalmış olursunuz, ne de anneniz anlam veremediği sebeplerden ötürü tarafınızdan hırpalanmış olur. Çünkü artık sorunun kendisinin sizin üzerinize düşmekten kaynaklandığını öğrenmiş olacak ve zor da gelse kendini biraz daha geri çekecektir. Mesela "az yiyorsun" dediğinde, tabaktaki yemeği dökmek yerine "ben ancak bu kadar yiyebiliyorum" diyerek başlayabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
16 Aralık 2011       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sinirlenmek yerine kendisiyle konuşun ve bu durumdan bahsedin. Böylece ne siz sinirlenmiş ve arkadaşlarınız tarafından alaya maruz kalmış olursunuz, ne de anneniz anlam veremediği sebeplerden ötürü tarafınızdan hırpalanmış olur. Çünkü artık sorunun kendisinin sizin üzerinize düşmekten kaynaklandığını öğrenmiş olacak ve zor da gelse kendini biraz daha geri çekecektir. Mesela "az yiyorsun" dediğinde, tabaktaki yemeği dökmek yerine "ben ancak bu kadar yiyebiliyorum" diyerek başlayabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!