Arama

"İstikbal göklerdedir" sözünü kim söylemiştir?

Güncelleme: 14 Şubat 2013 Gösterim: 6.224 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunun cevabı ATATÜRK
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
güzel ancak öğretmenimiz bu konuyla ilgili ödev verdi.. rica olmassa bu söz kaç tarihinde söylendiğinide yazarmısınız? bu arada ben EYÜP ..... !!!!!!
Sponsorlu Bağlantılar
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012       Mesaj #3
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

güzel ancak öğretmenimiz bu konuyla ilgili ödev verdi.. rica olmassa bu söz kaç tarihinde söylendiğinide yazarmısınız? bu arada ben EYÜP ..... !!!!!!

Atatürk bu sözü 1937 yılında Eskişehir Tayyare Alayı'nı ziyareti sırasında yapmış olduğu bir konuşma esnasında söylemiştir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk havacılığın ileride insanlığa ne gibi katkılar sağlayacağını, Trablusgarp Savaşında görmüş...

Trablusgarp Savaşını biz kaybetmiştik. O sırada üzerinden iki İtalyan savaş uçağı geçiyor. Atatürk yanındaki emir subayına dönerek:

‘Bu uçaklardan bizde de olsaydı, biz bu savaşı kaybetmezdik, inşallah bizimde uçaklarımız olacaktır’ diyor.

Bundan sonra Suriye’de savaşta da İngiliz savaş uçaklarının etkinliğini görüyor. İşte o zaman İstikbalin göklerde olduğunun farkına varıyor ve istikbali göklerde görüyor Atatürk. Gerçekten de şu anda dünyayı görüyoruz,

istikbal göklerdedir...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
atatürk çok kolay
_Ceyda_ - avatarı
_Ceyda_
Ziyaretçi
16 Ekim 2012       Mesaj #6
_Ceyda_ - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk havacılığın ileride insanlığa ne gibi katkılar sağlayacağını, Trablusgarp Savaşında görmüş...

Trablusgarp Savaşını biz kaybetmiştik. O sırada üzerinden iki İtalyan savaş uçağı geçiyor. Atatürk yanındaki emir subayına dönerek:

‘Bu uçaklardan bizde de olsaydı, biz bu savaşı kaybetmezdik, inşallah bizimde uçaklarımız olacaktır’ diyor.

Bundan sonra Suriye’de savaşta da İngiliz savaş uçaklarının etkinliğini görüyor. İşte o zaman İstikbalin göklerde olduğunun farkına varıyor ve istikbali göklerde görüyor Atatürk. Gerçekten de şu anda dünyayı görüyoruz.

Ben atatürk ün söylediği tahminini daha fazla oranda duyuyorum açıkcası.
Bu konuda bir şey bilmesem de Atatürk'ün dediğini iddaa ediyorum
_Ceyda_ - avatarı
_Ceyda_
Ziyaretçi
16 Ekim 2012       Mesaj #7
_Ceyda_ - avatarı
Ziyaretçi
Ayrıca 1937 yılında söylemiş biliyorum sanırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2013       Mesaj #8