Arama

Özel eğitimin engelli insanlara faydaları nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Nisan 2012 Gösterim: 2.670 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Özel eğitimin görme engellilere , işitme engellilere , zihinsel engellilere , dil ve konuşma güçlü olanlara , üstüne zekalı ve özel yeteneklilere , bedensel engellilere , öğrenme güçlü olanlara , uyumsuz çocuklara faydaları nelerdir ? Şimdiden Teşekkürler !
EN İYİ CEVABI ZeRGaNa verdi
Onların daha rahat eğitim almasını sağlar.Şimdi engelliler için servis sistemi kullanılıyor bazı engelliler içinde eve özel öğretmen devlet tarafından gönderiliyor.Bu sayede öğrenciler daha kolay öğrenim görüyor.
Sponsorlu Bağlantılar
420veysel420 - avatarı
420veysel420
Ziyaretçi
11 Nisan 2012       Mesaj #2
420veysel420 - avatarı
Ziyaretçi
Özel Eğitimin Engellilere Faydaları Nelerdir ? Lütfen Acil ! Emeği Geçenlerden Şimdiden TEŞEKKÜRLER ! Acill !
Sponsorlu Bağlantılar
ZeRGaNa - avatarı
ZeRGaNa
Ziyaretçi
11 Nisan 2012       Mesaj #3
ZeRGaNa - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Onların daha rahat eğitim almasını sağlar.Şimdi engelliler için servis sistemi kullanılıyor bazı engelliler içinde eve özel öğretmen devlet tarafından gönderiliyor.Bu sayede öğrenciler daha kolay öğrenim görüyor.
yelzzz - avatarı
yelzzz
Ziyaretçi
11 Nisan 2012       Mesaj #4
yelzzz - avatarı
Ziyaretçi
Kaynaştırma Eğitimi uygulaması zihinsel engeli olan öğrencilerimiz için çok yararlıdır. Çünkü hedef, bu çocuklarımızı topluma sosyal uyum sağlayabilecek bireyler olarak yetiştirmektir. Rehberlik ve araştırma Merkezleri, okul yönetimleri,öğretmenler ve aileler üzerine düşeni yaparak eğitimin kalitesinin artmasına yardımcı olmalıdır. Bu konuda toplumun bütün bireyleri sorumludur. Öncelikli görev sınıf öğretmenleri, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler ile okul yöneticilerinindir. Öğretmenlerimizin ve toplumun kaynaştırma eğitimi konusunda bilinçlendirilmesinde Rehberlik Araştırma Merkezi uzmanlarıyla işbirliği yapılmalıdır.
Özel Eğitim Sınıflarında gösterilen ilgi ve öğrencinin özgüveninin artması ile bu öğrencilerimiz okuma yazma ve gerekli davranışları kazanarak normal sınıfı başaracak kapasiteye gelmektedir. Bu zamanda öğrencinin normal sınıfına kaynaştırmaya alınması hem öğrenci açısından hem de diğer Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri açısından yararlı olmaktadır. Normal sınıfına gidebilmeyi düşünebilen diğer öğrencilerde olumlu bir kamçılama yapmakta ve çalışma isteği yaratmaktadır.