Arama

Ortalama yükseltme sınavına girmek zorunlu mudur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Haziran 2012 Gösterim: 4.205 Cevap: 4
gafr - avatarı
gafr
Ziyaretçi
8 Haziran 2012       Mesaj #1
gafr - avatarı
Ziyaretçi
karnede sınıf rehber öğretmeninin öğrenci hakkındaki görüşünce yükseltme sınavlarına gir diyor ama ortalamam 2,55 1 zayıfım var geometri ortalama ile geçtim ama o görüş bir şey olurmu?lütfen cevappppp.......
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Karnenizde yer alan öğretmen görüşünün olumsuz bir etkisi yok; sınıfınızı geçmişsiniz. Öğretmeniniz yalnızca eğer ki ağırlıklı ortalamanızı yükseltmek isterseniz diye size not yükseltme sınavına girmenizi tavsiye etmiş.
Sponsorlu Bağlantılar
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
8 Haziran 2012       Mesaj #2
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Karnenizde yer alan öğretmen görüşünün olumsuz bir etkisi yok; sınıfınızı geçmişsiniz. Öğretmeniniz yalnızca eğer ki ağırlıklı ortalamanızı yükseltmek isterseniz diye size not yükseltme sınavına girmenizi tavsiye etmiş.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
theMira
firat03 - avatarı
firat03
Ziyaretçi
10 Haziran 2012       Mesaj #3
firat03 - avatarı
Ziyaretçi
Ortalama Puanla geçtim ama sınava girmem mecburimi 2 zayıfım var
pff - avatarı
pff
Ziyaretçi
11 Haziran 2012       Mesaj #4
pff - avatarı
Ziyaretçi
benim karnemde 2 tane 1 var matematik ve geometri. ortalamamsa 2,48 benim ortalama yükseltme sınavlarına girmem gerek. ama mat ve geo. derslerim iyi değil. başka bi dersten girmem mümkünmüdür ?
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
11 Haziran 2012       Mesaj #5
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
firat03 adlı kullanıcıdan alıntı

Ortalama Puanla geçtim ama sınava girmem mecburimi 2 zayıfım var

Ortalama puanı ile sınıfınızı geçtiğinizden ötürü sınava girmeniz zorunlu değildir.
Alıntı
pff adlı kullanıcıdan alıntı

benim karnemde 2 tane 1 var matematik ve geometri. ortalamamsa 2,48 benim ortalama yükseltme sınavlarına girmem gerek. ama mat ve geo. derslerim iyi değil. başka bi dersten girmem mümkünmüdür ?

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları Yönergesi
-Madde 6-
Sınava girecek öğrenciler, o ders yılında okutulan en fazla üç dersten ortala-ma yükseltme sınavına girebilirler. Öğrenciler, ortalama yükseltme sınavlarına başarısız oldukları derslerden girebilecekleri gibi, başarılı oldukları derslerden de girebilirler. Ancak, başarısız oldukları dersler arasında ''yıl sonu başarı ortalaması'' ile başarılı sayılmayan, derslerin bulunması halinde, ortalama yükseltme sınavlarına girilecek dersler belirlenirken bu derslere de yer verilir.

Bunun dışında alan/bölüm derslerinden de başarısızlığı bulunup bu derslerin yıl sonu ağırlıklı ortalaması 2.50'nin altında olan öğrencilerin ortalama yükseltme sınavına girecekleri dersleri belirlenirken alan/bölüm derslerinin yıl sonu ağırlıklı ortalamasını istenilen düzeye yükseltecek derslerden bazılarını da seçmeleri sağlanır.

Ortalama yükseltme sınavına girecek öğrenci, sınava gireceği ders veya dersleri velisi ve sınıf öğretmeni ile birlikte belirler ve örneğine uygun (EK-1) dilekçe ile ders kesiminden itibaren en geç üç gün içinde kendisi veya velisi tarafından okul müdürlüğüne bildirilir.

*Ayrıntılı bilgi için inceleyiniz > MEB Mevzuat

theMira