Arama

Bilgisayarım açılmıyor, sorun ve çözüm nedir?

Güncelleme: 6 Kasım 2015 Gösterim: 2.144 Cevap: 4
sedat gökdemir - avatarı
sedat gökdemir
Ziyaretçi
4 Kasım 2012       Mesaj #1
sedat gökdemir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarım açılmıyorMsn Mad
Sponsorlu Bağlantılar
hrndmr44 - avatarı
hrndmr44
Ziyaretçi
21 Ekim 2014       Mesaj #2
hrndmr44 - avatarı
Ziyaretçi
leptop u açıyorum.fan çalışıyor ama sistem çalışmıyor yani wifi ışığı felan yanmıyor.cd yeri de açılıyor ama bilgisayar çalışmıyor.lütfen daha önce bu sorunla karşılaşmış olanlar tahmini fiyatını da söyleyebilirlermi ?
Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
DingStage - avatarı
DingStage
Ziyaretçi
5 Kasım 2015       Mesaj #3
DingStage - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar herkese. Evde iki pc var ve sorunsuz çalışıyorlardı, fakat benim kullandığım pc çok yavaş olduğundan iki pc yi bi derliyim toplıyım dedim. Ekran kartı, ses kartı ve power supply yi birinden söktüm, işlemcisi iyi olana taktım hepsini. Tabi hazır ayırmışken pcleri temizlikte yaptım. Gayet güzel bi işlem oldu. Herşey sorunsuz görünüyordu ta ki fişe takana kadar :/ Pc ye tüm bileşenleri taktım, bastım power tuşuna sadece fan sesi geliyor. Bakıyorum, power supply nin fanı, işlemcinin fanı ve ekran kartının fanı çalışıyor. Fakat ekstradan kasaya bağlı olan fan çalışmıyor. Pc açılmıyor, görüntü gelmiyor, mouse ve klavyeye elektrikte gelmiyor. Power supply nin bozulma ihtimalini çok düşük buluyorum çünkü ben pc lere dokunmadan önce sorunsuz çalışıyordu. Yanlış bir şey mi yaptım ? Yoksa bi arıza mı olabilir bi fikri olan var mı acaba ?

Şimdiden tüm fikirlere teşekkür ederim.

Denenen yöntemler;

1. Ekran kartını ve ram i söküp, uçlarını kağıtla zımparalayıp geri yerleştirme.

2. Ram in takılı olan slotun yerini değiştirme.

3. Güç kaynağından gelen 4 pinli ve çok pinli kabloları söküp, üfleyip tekrar yerleştirme.

4. Ekran kartını söküp, o halde çalıştırmayı deneme.

Şimdilik bu kadar ve sonuç aynı maalesef :/
DingStage - avatarı
DingStage
Ziyaretçi
5 Kasım 2015       Mesaj #4
DingStage - avatarı
Ziyaretçi
Not: Harddisklerin çalışmadığını yeni farkettim, tık yok onlarda.
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
6 Kasım 2015       Mesaj #5
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
işlemciyi kontrol et bacaksız işlemcilerde sık yasanır.