Arama

Avrupa'dan alınan PDR diploması Türkiye'de geçerli midir, mesleğimi yapabilir miyim?

Güncelleme: 1 Ağustos 2014 Gösterim: 2.549 Cevap: 2
Abideyucel - avatarı
Abideyucel
Ziyaretçi
2 Şubat 2013       Mesaj #1
Abideyucel - avatarı
Ziyaretçi
Slm arkadaşlar ben Avrupa da pedagog öğrencisiyim yani psikolojik danışmanlık rehberi (pdr) türkiye'de mesleğimi yapabiliyormuyum, yani diplomam gecerli mi?bunu öğrenmek istiyorum bilgisi olan varsa lutfen bilgilendirsin beni Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Cyln05 - avatarı
Cyln05
Ziyaretçi
12 Ağustos 2013       Mesaj #2
Cyln05 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Abideyucel adlı kullanıcıdan alıntı

Slm arkadaşlar ben Avrupa da pedagog öğrencisiyim yani psikolojik danışmanlık rehberi (pdr) türkiye'de mesleğimi yapabiliyormuyum, yani diplomam gecerli mi?bunu öğrenmek istiyorum bilgisi olan varsa lutfen bilgilendirsin beni Msn Happy

Selam bende Hollanda'da Pedagoji mezunuyum. Türkiye'de YÖK'den ''Pedagoji Eğitim Teorisi'' denkliğini aldım. Bununla birlikte KPSS'ye girip PDRci olarak çalışabilirsiniz. Yüksek lisans öğrenimlerinde ise bir yıl bilimsel hazırlık okuma şartıyla PDR/Özel eğitim/Sosyal Hizmet/Okul Öncesi Öğretmenliği/Aile danışmanlığı gibi yüksek lisans bölümlerinde okuyabilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar
Avrupa'daki yüksek öğrenim kurumlarından mezun olduğunda birde 'Diploma Supplement' diye bir evrak alıyorsun. Bu evrakta senin okuduğun lisans öğreniminin kapsamı, dünyada geçerliliği, ne tür meslekler yapabileceğini çok somut bir şekilde yazmakta. Devlet sektöründe yukarıda anlattığım gibi, fakat özel sektör kendine göre değerlendirecektir Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Slm arkadaslar benim bir sorum var. Arkadasim turkiyede piskoloji okuyor diplomasi alinca hollandada diplomasi gecerlimidir?