Arama

Web yazılımı nedir, ne demektir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Haziran 2015 Gösterim: 2.136 Cevap: 4
ziyeretçi - avatarı
ziyeretçi
Ziyaretçi
30 Eylül 2013       Mesaj #1
ziyeretçi - avatarı
Ziyaretçi
web yazılımı nedir arkadaşlar cok acil cevaplayın yarına götürmem lazım lllüüütttfffeeennn
EN İYİ CEVABI _Yağmur_ verdi
Web Yazılımı
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Web yazılımı, Web sitesinin dinamik bir yapıya, yani kullanıcıların bire bir etkileşimli olarak sayfaları kullanabilme imkanı sunan bir yapıdır. Web sitesinin tasarımı bittikten sonra dinamik bir yapı olması için web yazılımından yararlanılır.

Bu yazılımını oluşturmak için temel olarak,
  • - web programlama diline ihtiyaç vardır. Bunlardan en yaygın ve güvenilir olan PHP,PERL Olabilir.
  • - web sunucusuna İhtiyaç olabilir.Apache Web Sitesi Sunucusu, MySQL Veritabanı Sunucusu dünyada en çok kullanılan web sitesi sunucularıdır.
  • - web yazılım oluşturmak için işletim sistemine ve çeşitli yazılım sistemleri bilmek gerekir. Örneğin Linux İşletim sisteminde kurulu Vim Editörünü kullanmak gibi.

TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013       Mesaj #2
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
ziyeretçi adlı kullanıcıdan alıntı

web yazılımı nedir arkadaşlar cok acil cevaplayın yarına götürmem lazım lllüüütttfffeeennn

Web yazılımları, Web sitelerinin temelini oluşturan HTML programlama diline özellikler katmak için kullanılan yazılımlardır

Sponsorlu Bağlantılar
En popüler web yazılımları şunlardır:
ASP
.NET
PHP
JavaScript
Flash
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
30 Eylül 2013       Mesaj #3
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Web Yazılımı
MsXLabs.org

Web yazılımı, Web sitesinin dinamik bir yapıya, yani kullanıcıların bire bir etkileşimli olarak sayfaları kullanabilme imkanı sunan bir yapıdır. Web sitesinin tasarımı bittikten sonra dinamik bir yapı olması için web yazılımından yararlanılır.

Bu yazılımını oluşturmak için temel olarak,
  • - web programlama diline ihtiyaç vardır. Bunlardan en yaygın ve güvenilir olan PHP,PERL Olabilir.
  • - web sunucusuna İhtiyaç olabilir.Apache Web Sitesi Sunucusu, MySQL Veritabanı Sunucusu dünyada en çok kullanılan web sitesi sunucularıdır.
  • - web yazılım oluşturmak için işletim sistemine ve çeşitli yazılım sistemleri bilmek gerekir. Örneğin Linux İşletim sisteminde kurulu Vim Editörünü kullanmak gibi.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
SweetLolly - avatarı
SweetLolly
Ziyaretçi
30 Eylül 2013       Mesaj #4
SweetLolly - avatarı
Ziyaretçi
Web yazılım, web siteleri oluşturma sürecinde sitenin tüm fonksiyonlarının, diğer bir deyişle beyninin oluşturulma sürecidir. Genellikle internet ortamı (WWW - World Wide Web) için hazırlanan web yazılımları amaca göre intranet (Özel ağ) ortamları için de oluşturulabilir.

Web yazılımları amaca göre en basit bir sayfa veya en gelişmiş komplike uygulamalar da olabilir. Neticede tümü web yazılımın alanına girmektedir.

Örnek vermek gerekirse dünya çapında en çok bilinen ve günlük tekil milyonlarca ziyaretçiye sahip başlıca web siteleri: Google, Facebook, Yotube, Twiitter, Yahoo, Amazon, Wikipedia'dır. (Detaylı sıralamayı Alexa Top 500 Global Sites adresinden görebilirsiniz.) Gelişmiş web yazılımlara sahip bu gibi sitelerin ortak özellikleri her ülkeden milyonlarca kullanıcının aynı web yazılımı eş zamanlı kullanabilmeleridir. Web yazılımın en büyük avantajı da burada ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde de bir çok gelişmiş ve kullanıcıların güvenini kazanmış alışveriş siteleri, sosyal medya siteleri, içerik yönetim siteleri bulunmaktadır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün yeni fikirler ve projeler üreten girişimciler yeni web sitelerini web dünyasına kazandırmaktadır. Devasa 'Web Pastası'ndan küçük de olsa bir pay kazanan web siteleri girişimcilere büyük kazançlar sağlamaktadır.

Web projelerinin başarıya ulaşmasını sağlayan temel iki temel unsurun bir araya gelmesi gerekmektedir. Bunlardan biri Girişimci'nin projesine inanması ve emek vermesi diğeri ile alanında profesyonel olan web yazılım ekibiyle çalışmasıdır.

Lidyanet başarıya ulaşmış bir çok web yazılım projesini web dünyasına kazandırmıştır.
Kaynak
Son düzenleyen _VICTORY_; 30 Eylül 2013 20:08
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2015       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamun Aleyküm Arkadaslar Sınav Sonucları Açıklandıktan Sonra KREDİ Bölümüne Giremiyorum Hata Veriyor .
Sorunu Söylermisiniz Lütfen ?

Geçersiz bir işlem yaptınız...!

Bu web yazılımının düzgün görüntülenebilmesi için tavsiye edilen en düşük çözünülürlük oranı 1024*768 dir.
M.E.B. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © 2015. Her Hakkı Saklıdır.