Arama

Tarih, politika, felsefe gibi konulara yatkın birisi bu konulara nasıl girmeli?

Güncelleme: 23 Ocak 2021 Gösterim: 1.747 Cevap: 2
Leopar - avatarı
Leopar
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020       Mesaj #1
Leopar - avatarı
Kayıtlı Üye
Kendim sosyal bilimlere/sözel konulara (tarih, felsefe, politika, psikoloji, sosyoloji, mantık) yatkınım. Lisedeyken matematiğim ve fen derslerim pek iyi sayılmazdı zaten. Ama kuantum ve evrim gibi konuları da merak ediyorum. Öğrenmem ve anlamam çok uzun sürer mi? Bu konuları anlamam için fizik ve biyolojiye nerden başlamam lazım? Fikir üretip yorum yapabilecek kadar bu konularda da kendimi geliştirmek istiyorum. Bu konulardan anlayanlar varsa kitap tavsiye ederek veya başka şekillerde yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Hestia - avatarı
Hestia
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2021       Mesaj #2
Hestia - avatarı
Kayıtlı Üye
Tartışma yaratarak. Tartışma yaratılan konu iyi seçmeli ki, saha dışı çakılma yaşanmamalı. Bu tür ortamlarda cahil görülme riski oldukça yüksektir. Bilinmeyen konular hakkında kesinlikle konu dışı soru sorulmamalı ve gerekirse susulmalıdır. Duruş ve bakışlar çok önemlidir. Bir şey bilmiyor iseniz bile, dış tavrınızdan bilgili görüneceksinizdir. Diksiyon, cümle kurabilme yetiniz iyi olmalıdır her halükarda ( ' a ' lar şapkalı, fakat klavyede şapka yok, üzgünüm.)
Sponsorlu Bağlantılar
Hestia - avatarı
Hestia
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2021       Mesaj #3
Hestia - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Leopar adlı kullanıcıdan alıntı

Kendim sosyal bilimlere/sözel konulara (tarih, felsefe, politika, psikoloji, sosyoloji, mantık) yatkınım. Lisedeyken matematiğim ve fen derslerim pek iyi sayılmazdı zaten. Ama kuantum ve evrim gibi konuları da merak ediyorum. Öğrenmem ve anlamam çok uzun sürer mi? Bu konuları anlamam için fizik ve biyolojiye nerden başlamam lazım? Fikir üretip yorum yapabilecek kadar bu konularda da kendimi geliştirmek istiyorum. Bu konulardan anlayanlar varsa kitap tavsiye ederek veya başka şekillerde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Stephen Hawkig, Platon, Albert Camus kitaplarını. Biliyoruz Ki ''esas ismi böyle'' adlı belgesel filmi önerebilirim. Bir de Stephen Hawking röpörtajlarını izlemen yararlı olacaktır. İstekli olursan, başarabilirsin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 26 Ocak 2021 16:04