Arama

@live.com uzantılı email adresi almak (xxx@live.com)

Güncelleme: 7 Kasım 2007 Gösterim: 234.457 Cevap: 101
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
10 Kasım 2006       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
GÜNCEL KONU İÇİN TIKLAYINIZ:
@live.com ve @windowslive.com Uzantılı E-mail Adresi Alın
Sponsorlu Bağlantılar

*Yeni* Alternatif Yöntem Alternatif yöntem de devre dışı bırakılmıştır. Farklı bir yöntem çıkana kadar ya da @live.com uzantısı resmi olarak kullanıma açılana kadar, beklemede kalınız.Shy(Bu mesajın son düzenlendiği tarihte bu işlem başarılı sonuç veriyordu, ancak her an devre dışı bırakılabilir.)

Bu işlemleri gerçekleştireceğiniz web tarayıcısı Firefox 2 olmalıdır. Web sitemizi gezerken de kullanmanızı tavsiye ettiğimiz Mozilla Firefox'u aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:
Mozilla Download

1-)
Buraya tıklayınız: Windows Live Custom Domains
2-)
Karşınıza çıkacak olan ekranda aşağıdaki resimde gösterilen seçimi yaparak tıklayınız (Get Started):
Snap18
3-) Sonraki ekranda resimdeki girişleri yapıp Continue tuşuna tıklayınız:
Snap24
4-) Aşağıdaki resimde gösterilen seçimi yapıp Continue tuşuna tıklayınız:
Snap31
5-) Sayfa tamamen yüklendikten sonra Mozilla Firefox'ta > Görünüm > Sayfa Stili > Biçem yok tercihini yapınız:
Snap41
6-) Sayfa stilsiz olarak yüklenecek ve böylece @live.com uzantısını seçebileceğiz. Başarılı bir şekilde işleme devam edebilmek için bu sayfada bulunan bilgileri dikkatlice girmeniz gerekiyor. Önce 'Create a Windows Live e-mail address'
seçeneğini işaretleyin ardından 'Windows Live ID' bölümüne almak istediğiniz @live.com uzantılı hesap adını girin ve son olarak @live.com uzantısı varsayılan olarak seçili olsa da, menüden bir kez daha @live.com'u seçin:
Snap51
7-) Sayfa stilsiz yüklendiği için değişik tercihler yapmak işlemin yarıda kesilmesine neden olabilir. Mesela ülkeyi değiştirmek... Bu nedenle 6. adımda girdiğiniz bilgilerden sonra doğrudan 'Choose your password' bölümüne geçin ve her iki kutucuğa da almak üzere olduğunuz hesabın şifresini girin. 'Enter password reset information' bölümündeki kutucuğa mevcut email adresinizi girin. '*Question' menüsünden herhangi bir seçeneği seçin, '*Secret Answer' bölümüne de gizli cevabınızı yazın. 'First Name' bölümüne adınızı, 'Last Name' bölümüne soyadınızı girin, 'Gender' bölümünde cinsiyetinizi belirtin (Male: Bay - Female: Bayan), 'Birth Year' bölümüne doğum yılınızı girin. 'Country/Region' bölümünde 'United States' seçili olarak kalsın, 'State' bölümünde menüden Florida'yı seçin. 'ZIP Code' olarak 33332 girin. Occupation, Industry, Job Title bölümlerinde Other'ı seçin. Diğer iki bilgi için 'Not specified' seçeneğini işaretleyin. Aşağı inip resimde gösterilen güvenlik kodunu girin ve kaydı tamamlamak için 'I accept' tuşuna tıklayın:
Snap61
8*) 5. adımda anlatılan işlemi tekrarlayın ancak bu kez 'Temel sayfa biçemi' seçeneğini işaretleyin. Karşınıza 'Confirm domain administrator' ile başlayan bir mesaj çıktıysa, işlem başarılı olmuş demektir, Continue tuşuna tıklayın... Son yapmanız gereken ise yeni @live.com uzantılı email adresinizi aktif edebilmek için, Sign In adresine gidip yeni hesap bilgilerinizle giriş yapmak.

Hepsi bu kadar... Msn Happy

(Aşağıdaki yazıları okumak zorunda değilsiniz)

THE END

----------------------------------------------------------------------
Güncelleme: Üç gün boyunca bu yöntemle sayısız @live.com email hesabı alındı ve en sonunda Microsoft durumun farkına vararak bu yöntemle daha fazla @live.com hesabının alınamaması yönünde değişikliklikler yaptı. Microsoft'un Live sayfalarını belirli aralıklarla takip etmenizi öneririz... Ya da bir sonraki duyurumuzu bekleyiniz.
----------------------------------------------------------------------
@live.com uzantılı bir hesap sahibi olmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor:

1-) Bu sayfaya gidiniz: Get Windows Live

2-) Açılan sayfadaki 'Kaydol' bağlantısına tıklayınız. (Sağ üst köşede 'Oturumu Kapat' bağlantısı varsa, önce bu bağlantıya ardından da tekrar birinci adımdaki bağlantıya tıklayınız)

livecom1

3-) Web tarayıcınızın adres satırına aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırdıktan sonra enter tuşuna basınız:

Kod
(fare ile kodu seçin, sağ tıklayın ve 'Kopyala' seçeneğini kullanın):

Kod:
javascript:function r(q){} function s(q){e[q] = new Option(a[q],a[q])}; r(e = document.getElementById("idomain").options);r(d="live.");r(a = new Array("hotmail.com","hotmail.co.uk","msn.com",d+"com",d+"com.au",d+"be",d+"ca",d+"co.uk",d+"de",d+"fr",d+"it"/*MsXLabs.org*/,d+"nl")); for (i=0;i<a.length;i++){ s(i ) }alert("Başarılı - yeni uzantılar eklendi!");
livecom2

4-) Listeden 'live.com' uzantısını seçip formu doldurunuz.

livecom3

5-) Sign In adresine gidip yeni hesabınızı kullanarak oturum açınız.

livecom4

Artık 2 GB kapasiteli @live.com uzantılı bir email adresiniz var...Msn Happy
Alıntı

MSN® Hotmail®, Windows Live™ Mail olarak değişiyor

Her zamankinden daha hızlı, basit ve güvenli ve en iyisi de hala ÜCRETSİZ!

malbulletspacer2 GB'lık alan - sizin için daha fazla depolama alanı
malbulletspacerYeni tasarım - kendi renklerinizi ve düzeninizi seçin
malbulletspacerArtırılmış güvenlik - şüpheli e-postalar için renk kodları

Ayrıca, e-posta adresiniz, klasörleriniz, iletileriniz ve kişileriniz sizinle birlikte geleceğinden kolaydır. Ve, beğenmezseniz, beta sırasında istediğiniz anda MSN Hotmail'e geri dönebilirsiniz.

Daha fazla bilgi istiyor musunuz?spacerTura katılın.

malimage2betaen

Son düzenleyen NeutralizeR; 7 Kasım 2007 07:52
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
mistik - avatarı
mistik
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #2
mistik - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar çok güzel olmuş ancak kullanımı biraz daha açarsanız çok sevinirim. ben beceremedim eğer oluyorsa. kopyaldığımız kodu tam olarak nereye yapıştırıoruz adres satırında. mevcut adresin sonunamı yoksa tüm satıramaı yada arada bir yeremi?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mistik adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar çok güzel olmuş ancak kullanımı biraz daha açarsanız çok sevinirim. ben beceremedim eğer oluyorsa. kopyaldığımız kodu tam olarak nereye yapıştırıoruz adres satırında. mevcut adresin sonunamı yoksa tüm satıramaı yada arada bir yeremi?

Kopyaladiginiz kodu adres cubuguna yapistirin, mevcut adresin sonuna degil.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sorun yasayanlar;

1. Cerezleri silin (cookies)
2. Sayfayi yenileyin
3. Tekrar deneyin
yucelkaya - avatarı
yucelkaya
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #5
yucelkaya - avatarı
Ziyaretçi
KARDEŞ TEŞEKKÜRLER BENDE KENDİ ADIMA İLK DEFA Bİ ADRES ALABİLDİM Msn Happy PEKİ BUNU NEREDE VE NASIL KULLANACAZ???????
ROJWELAT - avatarı
ROJWELAT
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #6
ROJWELAT - avatarı
Ziyaretçi
tskrler arkadas paylaşımın için simdi ben live.com uzantılı e-mail aldım ücretlimi ücretdsizmi biraz tereddüteiym
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
yucelkaya adlı kullanıcıdan alıntı

KARDEŞ TEŞEKKÜRLER BENDE KENDİ ADIMA İLK DEFA Bİ ADRES ALABİLDİM Msn Happy PEKİ BUNU NEREDE VE NASIL KULLANACAZ???????

Normal @hotmail.com uzantili mail adresini kullandiginiz gibi kullanabilirsiniz.

Alıntı
ROJWELAT adlı kullanıcıdan alıntı

tskrler arkadas paylaşımın için simdi ben live.com uzantılı e-mail aldım ücretlimi ücretdsizmi biraz tereddüteiym

Bu hizmet ücretsizdir.
cngz_77 - avatarı
cngz_77
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #8
cngz_77 - avatarı
Ziyaretçi
ben yaptım ama adresı dogrulamıyor neden
fiscer - avatarı
fiscer
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #9
fiscer - avatarı
Ziyaretçi
windowslive.com buyurun

microsoft yakında tüm mailleri live.com ve windowslive.com ile entegre edecek. biz şu an türkiye olarak alamıyoruz. EE güzel ve karizmatik mailleride elin gavuruna kaptırmakta olmaz tabii biggrin

live.com verilmiş buda benden olsun istedim.

Get Windows Live buraya giriyorsunuz.
Kayıt ol seçenegini tıklıyorsunuz.Biz türk oldugumuzdan sadece hotmail.com çıkıyor ilk başta.
Sonra şu kodu adres çubuguna yapıştırıyorsunuz

Alıntı

javascript: var p = 'windowslive.'; var ds = new Array('com','net'); for (var i = 0; i < ds.length; i ++){document.getElementById('idomain').options[i] = new Option(p + ds[i], p + ds[i])} alert('www.forumdalar.com');

virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #10
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
adszej5

msn uzantılı live mail almak için

Kod:
javascript: var p = 'msn.'; var ds = new Array('com', 'pt', 'fr', 'it', 'nl'); for (var i = 0; i < ds.length; i ++){document.getElementById('idomain').options[i] = new Option(p + ds[i], p + ds[i])} alert('islem tamam MsX');