Arama

MSN Hata Kodu 8e5e0158 Windows Live Messenger Hatası

Güncelleme: 7 Mart 2012 Gösterim: 20.582 Cevap: 21
rakkoc - avatarı
rakkoc
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #1
rakkoc - avatarı
Ziyaretçi
MSN Hata Kodu 8e5e0158 Windows Live Messenger Hatası
dun sabahtan beri ayni hatayi alip duruyorum paralam otomatikti onu degistirm bir ton sey yaptim yok yok yok cozemedim bu konuda msn'n kendi sitesine baktim msni guncelleyin tarzinda bi fix note vardi onuda denedim Msn Happy guncelleyince turkce oldu cannnim msn gitti ama yine acilmadi =)) derdime br cagre bulamadim bi turlu sizin bir bilginiz varmidir bu konuda
Sponsorlu Bağlantılar
lunatic - avatarı
lunatic
Ziyaretçi
1 Temmuz 2009       Mesaj #2
lunatic - avatarı
Ziyaretçi
aynı hata beni de haftadır delirtiyordu, microsofta yazıp yardım istedim, hemen cevap geldi ve hallettim Msn Grin cevap İngilizce ama çevirmeye üşendim, zaten bilgisayardan 3 dosyayı silmemiz gerekiyor, adlarından anlaşılır diye düşünüyorum. işte çözüm:

Sponsorlu Bağlantılar
Before doing the steps, make sure that you sign out of Windows Live Messenger and make sure that it is no longer running, to verify:
  • Right click on the Messenger icon on the system tray
  • Click EXIT
A. Change the Microsoft Windows Explorer settings. To do this, use one of the following methods:
1. With your mouse, right-click the Start button, and then click Explore to open Windows Explorer.
2. On the Tools menu, click Folder Options.
3. On the View tab, in the Advanced settings list, select Show hidden files and folders under Hidden Files and Folders.
4. Clear the Hide extensions for known file types check box.
5. Click OK to close the Folder Options window.

B. Delete the Contacts Cache
a. Click Start, click Run, type %USERPROFILE%\Application Data\Microsoft\ and then press Enter. Delete the contents of the IdentityCRL folder.
b. Click Start, click Run, type %ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\ and then press Enter. Delete the IdentityCRL folder.
c. Click Start, click Run, type %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\ and then press Enter. Delete the Windows Live Contacts folder.
d. Click Start, click Run, type %USERPROFILE%\ and then press Enter. Delete the Contacts folder.

Note: Leave the step d if you cannot find the Contacts Folder.

Adjust the Internet Explorer security settings:
1. Clear the Check for server certificate revocation option in Internet Explorer:
a. Start Internet Explorer.
b. On the Tools menu, click Internet Options.
c. Click the Advanced tab.
d. Under Security, clear the Check for Server certificate revocation (requires restart) check box.
e. Click OK.

2. Sign in to MSN Messenger again.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bıader sunu turkce olarak yayınlayın yaa cıldırdım burda ne hatası bu yaaa
BİRAN - avatarı
BİRAN
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #4
BİRAN - avatarı
Ziyaretçi
yukarıdaki yazılan ingilizçe metnini türkçe olarak arkadaşların bilgisine sunuyorum.

Adımları yapmaktan önce, senin, pencerelerden dışarı canlı haberciyi işaret ettiğin ve emin olduğun artık koşmuyor olduğuna emin ol, doğrulamak:
Doğru, sistem tepsi tıkırtı çıkış A. değişikliğinde haberci ikonunda Microsoft pencere kaşif koymalarını tıklar. Bunu yapmak, takip eden metotların birini kullanır:
1. Senin farenle, başlangıç düğmesinin olduğu doğru-tıkırtı, ve sonra tıkırtı, pencere kaşifini açmayı keşfeder.
2. Alet menüsünde, dosya seçeneklerini tıkla.
3. Görüş kayışında, ileri koymalarda, listele, seçkin gösteri, saklanan dosyalar ve dosyaların altında dosyalar ve dosyaları sakladı.
4. Hayvan derisi uzatmalarını aç, bilinmiş dosya tip kontrol kutusu olduğu için.
5. Tıkırtı, dosya seçenek penceresini kapatmayı onaylar.
B., temas zula a. tıkırtı başlangıcını siler, koşulan tıkırtı, tip% USERPROFILE%i \Application Data\Microsoft\, ve sonra baskı, girer. IdentityCRL dosyasının içeriğini sil.
b. Tıkırtı başlangıcı, tıkırtı koşusu, tip% ALLUSERSPROFILE%i \Application Data\Microsoft\, ve sonra baskı, girer. IdentityCRL dosyasını sil.
c. Tıkırtı başlangıcı, tıkırtı koşusu, tip% USERPROFILE%i \Local Settings\Application Data\Microsoft\, ve sonra baskı, girer. Pencereleri canlı temas dosyasına sil.
d. Tıkırtı başlangıcı, tıkırtı koşusu, tip% USERPROFILE%i\, ve sonra baskı, girer. Temas dosyasını sil.
Not: Adımı d'e bırak, eğer sen, temas dosyasını bulamazsan.
Internet kaşif güvenlik koymalarını ayarla:
1. Internet kaşifinde servisçi sertifika iptal seçeneği için kontrolü aç:
a. Internet kaşifine başla.
b. Alet menüsünde, Internet seçeneklerini tıkla.
c. İleri kayışı tıkla.
d. Güvenliğin altında, kontrolü aç, kontrol kutusu (Gerektir, tekrar başla) servisçi sertifika iptali olduğu için midir.
e. Tıkırtı, onaylar.
2. Yeniden MSN habercisine girerken imza at.
efecem33 - avatarı
efecem33
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #5
efecem33 - avatarı
Ziyaretçi
biran mesajı düz çevirmiş sanırım anlıyamıyanlar için ben tekrar yazıorm

A. Change the Microsoft Windows Explorer settings. To do this, use one of the following methods: (Microsoft Windows Explore ayarlarını değiştirmek. bunu yapmak için bazı yöntemleri izlemenin lazım)

1. With your mouse, right-click the Start button, and then click Explore to open Windows Explorer. ( Start (başlat)a mousın sağ tuşu ile tıklayın ve Explore ra girin Windows Explorea girmek için)

2. On the Tools menu, click Folder Options. (Tools menusünün üstündeki Folder Optionsa tıklayın)

3. On the View tab, in the Advanced settings list, select Show hidden files and folders under Hidden Files and Folders.
(ordaki view olacak ordaki Advanced Settings listesi olacak ordaki Show hidden files and foldersı seçin (bu gizli dosyaları görmeniz için))

4. Clear the Hide extensions for known file types check box.(koyu renkli yazılan dosyayı temizleyin)

5. Click OK to close the Folder Options window(ok tuşuna basın Folder Options dan çıkmak için)

B. Delete the Contacts Cache(bağlantı dosyaların silimi)

. Click Start, click Run, type %USERPROFILE%\Application Data\Microsoft\ and then press Enter. Delete the contents of the IdentityCRL folder.
b. Click Start, click Run, type %ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\ and then press Enter. Delete the IdentityCRL folder.
c. Click Start, click Run, type %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\ and then press Enter. Delete the Windows Live Contacts folder.
d. Click Start, click Run, type %USERPROFILE%\ and then press Enter. Delete the Contacts folder.

( arkadaşlar burda start menüsüne girin ordaki Run tıklayın sırayla koyu renkli dosyaların adını kopyala yapıştır yapın orda verilen dosyaları sileceksiniz hangileri silceksiniz alta yazıorm...)

%USERPROFILE%\Application Data\Microsoft\ bunu yazdığınızda orda çıkacak olan İdenityCRL dosyasını silin...

%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\ bunu yazdığınıda da çıkacak olan İdenityCRL dosyasını silin (not ikisde farklı dosyalar adları aynı)

%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\ bunu yazdığınızda Windows Live Contacks dosyasını silin

%USERPROFILE%\ bunu yazdığınızda Contacsı silin

Adjust the Internet Explorer security settings:
1. Clear the Check for server certificate revocation option in Internet Explorer:
a. Start Internet Explorer.
b. On the Tools menu, click Internet Options.
c. Click the Advanced tab.
d. Under Security, clear the Check for Server certificate revocation (requires restart) check box.
e. Click OK.

(internet explorerı açın.Tools menüsü olacak orda İnternet Optionsa girin sonra Advanced penceresini açın. orda Security(güvenlik) altındaki Check fo Server certificatei deiştirin işaret varsa işareti kaldırın.(bu işlem bilgisayarınıza reset atmanızı gerektircek bilgisayarınızı tekrar başlatın) sonra windows messengera girebilirsiniz

İYİ SOHBETLER
vutku - avatarı
vutku
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #6
vutku - avatarı
Ziyaretçi
HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR AYNI SORUNLA BENDE BU SABAH KARŞILAŞTIM ...AMA ÇÖZÜM GAYET KOLAY BEN SİZE BAŞKA BİR YOL TAVSİYE EDECEĞİM UMARIM HERŞEY YOLUNA GİRECEKTİR ..
BAŞLAT=>PROGRAMLAR=>WİNDOWS LİVE MESSENGER =>SAĞ TIKLA=>ÖZELLİKLER=>HEDEF BUL=> VE KARŞINIZA ÇIKAN MESSENGER BAŞLANGICINDAN BAŞLARSANIZ SORUN KALMIYOR İYİ GÜNLER HERKESİN GELECEK BAYRAMI KUTLU OLSUN BU ARADA :-)Msn Happy
aktasv - avatarı
aktasv
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #7
aktasv - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
vutku adlı kullanıcıdan alıntı

HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR AYNI SORUNLA BENDE BU SABAH KARŞILAŞTIM ...AMA ÇÖZÜM GAYET KOLAY BEN SİZE BAŞKA BİR YOL TAVSİYE EDECEĞİM UMARIM HERŞEY YOLUNA GİRECEKTİR ..
BAŞLAT=>PROGRAMLAR=>WİNDOWS LİVE MESSENGER =>SAĞ TIKLA=>ÖZELLİKLER=>HEDEF BUL=> VE KARŞINIZA ÇIKAN MESSENGER BAŞLANGICINDAN BAŞLARSANIZ SORUN KALMIYOR İYİ GÜNLER HERKESİN GELECEK BAYRAMI KUTLU OLSUN BU ARADA :-)Msn Happy

işe yarıyorMsn Happy)
phantom87 - avatarı
phantom87
Ziyaretçi
26 Kasım 2009       Mesaj #8
phantom87 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar hikaye bunlar,ingilizce falan boş.tek çözüm var : kısa ve basit....
c'ye gidin,kullanıcı adını taşıyan klasörden microsoft klasörünü seçin orda local settings klasörü var oraya girin.application data >microsoft ordan contact list ve messenger klasörlerini silin.msne girin.%100 işe yarıyor.
aras70 - avatarı
aras70
Ziyaretçi
2 Ocak 2010       Mesaj #9
aras70 - avatarı
Ziyaretçi
yukarıdaki yazılan ingilizce metnini türkçe olarak çevriyorum.

Adımları gerçekleştirdikten önce, Windows Live Messenger oturumunuzu ve emin artık koşma, doğrulamak içindir yapalım:

* Sistemde Messenger simgesini sağ tıklayın tepsi
* Tıklayın EXIT

A. Değişim Microsoft Windows Gezgini ayarları. Bir aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak yapabilirsiniz:
1. Fare ile sağ tıklayın Başlat düğmesini ve ardından Keşfet Windows Gezgini'ni açın.
2. Araçlar menüsünde, Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
3. Görünüm sekmesinde, Gelişmiş ayarlar listesinde seçin Gizli dosya ve Gizli Dosya ve Klasörler altında klasörler.
4. Bilinen dosya türleri için onay kutusunu temizleyin uzantıları gizle.
5. Tıklatın Klasör Seçenekleri penceresini kapatın.

B. Sil Rehber Önbellek
a. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın,% USERPROFILE% \ Application Data \ Microsoft \ ve Enter tuşuna basın. Identitycrl klasörünün içeriğini silin.
b. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın,% AllUsersprofile% \ Application Data \ Microsoft \ ve Enter tuşuna basın. Identitycrl klasörü silin.
c. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın,% USERPROFILE% \ Local Settings \ Application Data \ Microsoft \ ve Enter tuşuna basın. Windows Live Contacts klasörünü silin.
d. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın,% USERPROFILE% \ ve Enter tuşuna basın. Kişiler klasörünü silin.

Not: adım d eğer Kişiler Klasörünü bulamıyorum bırak.

Internet Explorer güvenlik ayarlarını yapın:
1. Internet Explorer'da Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle seçeneği temizleyin:
a. Internet Explorer'ı başlatın.
b. Araçlar menüsünde, Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
c. Gelişmiş sekmesine tıklayın.
d. Güvenlik altında, açık kontrol Sunucu sertifika iptal için (yeniden başlatma gerekir) onay kutusunu.
e. Tıklatın.

2. MSN Messenger'da yeniden oturum açın.
ex1deejay - avatarı
ex1deejay
Ziyaretçi
9 Ocak 2010       Mesaj #10
ex1deejay - avatarı
Ziyaretçi
Yukarıdakilerin Hepsi Fasa Fiso.Phantom87 arkadasın dedigi gibi..
Asıl Çözüm bu..

Vista için Çözüm..

1.adım

Herhangi bi dosya açın.Ordan Düzenle Sekmesindeki Klasör ve Arama Seçeneklerine girin.
Görünüm Sekmesinden Gizli dosyaları göstere Tıklayın.

2.adım

Bilgisayıma girin Sonra C ye girin.kullanıcılar klasörüne tıkladıktan sonra kullanıcı adınızın yazdığı klasore tıklayın.Ordaki Appdata klasörüne tıklayın.Ordaki Local dosyasına tıklayın.

Messenger ve Windows live contact dosyalarınızı Silin.
(silerken Windows Live messenger kapalı olmalıdır)

Dosyaları sildikten sonra Msne girebilirsiniz.