Arama

WLM 2009 Kişi Listesi Sorunu için Alternatif Çözüm (XP)

Güncelleme: 26 Ekim 2010 Gösterim: 4.669 Cevap: 2
_KAPLAN_ - avatarı
_KAPLAN_
Ziyaretçi
27 Temmuz 2009       Mesaj #1
_KAPLAN_ - avatarı
Ziyaretçi
Bir çok kişinin bu sorunla başının dertte orduğunu gördüm ve bu bilgiyi sizinle paylaşmam gerektiğini düşündüm.

Sponsorlu Bağlantılar
Geçen günlerde bilgisayarıma formatta attım ve WLM 9.0 kurdum. Tahmin edersiniz ki kişi listem ortalarda yoktu. Daha önceki format attığım sistemlerde de bu sorunla karşılaşıyordum.

Sorunun çözümünün Windows Güncellemelerinden olduğunu düşünüyorum. Bütün güncellemelerin yüklendiğinden emin olun.

Özellikle,
Microsoft XML Core Services 4.0 Service Pack 2 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB954430)
adlı güncellemenin sistemde olmamasından dolayı kişi listesinin görünmediğini düşünüyorum.

İlgili güncellemeyi indirmek için tıklayın.

İşallah işinize yarar.

TuRGaY - avatarı
TuRGaY
Ziyaretçi
12 Ekim 2009       Mesaj #2
TuRGaY - avatarı
Ziyaretçi
ÖnceLikLe herkese merhaba...

Sponsorlu Bağlantılar
Evet başLıktanda anLaşıldığı üzere ben yaptığım buLduğum çözümü sizinLe paylaşıyoruM umarım sizLerde başarıLı oLursunuz uyguLamada...

bende 9.0 yükLemeden önce Listemde yakLaşık 240 küsür kişi vardı ama 9.0 yükLedikten sonra 12 kişi çıktı tabi herkes gibi şokkk Msn SurprisedMsn Mad

...........Veee şimdi Çözüm:
çok basit aRkadaşLar herkesde messenger pLus yükLüdür sanırım yükLü oLmayanLarda hemen yükLesin Msn Wink

aşağıya nasıL oLacağına dair resimLerde ekLiyorum...iLk önce msn ana penceresindeki pLus simgesini tıkLıyoruz...oradan açıLan menüde ikinci seçenek oLan Kişi Listesi TemizLeyici yi tıkLıyoruZ (ResiM 1 ve 2) ve yeni bir pencere açıLıyor (ResiM 2) burada aLLta buLuNaN Listesinde oLduğum kişiLeri göster i seçiyoruz ve Listenizde oLan ama sizin göremediğiniz KişiLerin hepsi orda daha sonra o Listeden kimi yada kimLeri kendi Listenize ekLemek istiyorsanız üzerine bir Tık ve ikinci adım da gösterdiğim Listeye ekLe düğmesine tıkLıyoruzzz seçtiğiniz herkes Listenize geri dönecekk.işte hepsi bu kadar çok kolaymış dimi Msn Grin Msn Wink umarım işinize yarar ve sizLeri bu zahmetten kurtarır.Eee sonra buraya dönüp kuru bi teşekür yazarsınız .... Msn Tongue Msn Wink

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaa off bıseyın oldugu yok ıyıce sınırlerım bozuldu herseyı yaptım ama olmuyor bıturlu su usttekı denılenıde yaptım olmuyor eklenıyor msn ama acınca yıne eposta ınternet sayfası acılıyr yaaa Msn Sad