Arama

MSN'de Kişi Listesi Ekleme Sorunu

Güncelleme: 7 Eylül 2012 Gösterim: 215.830 Cevap: 221
EfthaLia - avatarı
EfthaLia
Ziyaretçi
3 Mayıs 2007       Mesaj #1
EfthaLia - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle merhaba
Çok aktif olarak bilgisayarla ilgilenmeme ve etrafımda da ilgilenen bir çok insan olmasına rağmen kimse böyle bir problem duymadığını söylüyor. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Kişi listemde olan bir şahıs bana listesinde 3 haftadır olmadığımı, yani listesinden silindiğimi söylüyor. Benim listemde kendisi var ama online gözükmüyor. Bu noktada akla gelen ilk şey beni engellediği oluyor evet ama kişinin engelleme listesi boş. Beni silmediğinden de emin. Ama varsayalım ki silmiş. Tekrar ekliyor beni listesine ve bu kişi zaten listenizde var diye bir mesaj gözüküyor. Gene ekleyemiyor. Oysaki listesinde yokum. O bu işlerle uğraşırken benim listemde kendisi bir online bir offline oluyor. Oysa durumu hep aynı. Bu olay yanyana olduğum bilgisayarla benim aramda oluyor. Yani söylediklerim kesinlik arz ediyor. Yapılanları beraber yapıyoruz zaten. Ben de onu silip tekrar ekliyorum ama ona davetiye gitmiyor. Davetimi kabul etmediği içinse benim listemden de siliniyor. Sonra gene listeme ekleniyor kendi kendine, online oluyor vs. Bu durum böyle sürüp gidiyor. Her şeyi denememize rağmen bir çözüm bulabilmiş değiliz. Kafamız da çok karıştı haliyle.
Anlattıklarımdan bir şey anlayan ve yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum.
logcupasa - avatarı
logcupasa
Ziyaretçi
12 Mayıs 2007       Mesaj #2
logcupasa - avatarı
Ziyaretçi
Ya benim msnde bir sorun olusuyor anlık iletisi olmıyanlar cevrımdısı gorunuyor msnın en altına atılıyor o kısıler bende eklı bende onlarda anck engellı gıbı goremıyoruz bırbırımızı Msn Confused anlık ıletısı olmıyanlardan sılıp yukluyorum ama gene olmuyor engellemesını kaldır dıyor yapıyorum ancak olmuyor gene yardım lutfen Msn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
12 Mayıs 2007       Mesaj #3
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
EfthaLia adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle merhaba
Çok aktif olarak bilgisayarla ilgilenmeme ve etrafımda da ilgilenen bir çok insan olmasına rağmen kimse böyle bir problem duymadığını söylüyor. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Kişi listemde olan bir şahıs bana listesinde 3 haftadır olmadığımı, yani listesinden silindiğimi söylüyor. Benim listemde kendisi var ama online gözükmüyor. Bu noktada akla gelen ilk şey beni engellediği oluyor evet ama kişinin engelleme listesi boş. Beni silmediğinden de emin. Ama varsayalım ki silmiş. Tekrar ekliyor beni listesine ve bu kişi zaten listenizde var diye bir mesaj gözüküyor. Gene ekleyemiyor. Oysaki listesinde yokum. O bu işlerle uğraşırken benim listemde kendisi bir online bir offline oluyor. Oysa durumu hep aynı. Bu olay yanyana olduğum bilgisayarla benim aramda oluyor. Yani söylediklerim kesinlik arz ediyor. Yapılanları beraber yapıyoruz zaten. Ben de onu silip tekrar ekliyorum ama ona davetiye gitmiyor. Davetimi kabul etmediği içinse benim listemden de siliniyor. Sonra gene listeme ekleniyor kendi kendine, online oluyor vs. Bu durum böyle sürüp gidiyor. Her şeyi denememize rağmen bir çözüm bulabilmiş değiliz. Kafamız da çok karıştı haliyle.
Anlattıklarımdan bir şey anlayan ve yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Yeni fark etmemden dolayı cevap biraz geç gelmiş olabilir ama en azından benzeri sorunu yaşayanlar için fikir verebilecek birkaç konuya değinebilirim.

Kişi listesi dosyaları bilgisayarlarıınızda değil, MSN sunucularında barınmaktadırlar. Yaptığınız ekleme/silme/engelleme vb. değişiklikler bu dosyalara yazılırlar.

Herhangi bir işlem yapıp oturumunuzu kapatıp tekrar açtıktan sonra bu değişikliği göremiyorsanız, işleminiz zaman aşımına uğramış ya da kişi listesi dosyanızda bir hata oluşmuş olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz çok fazla şey yok.

Daha sade, az özellik barındıran bir Messenger sürümüyle oturum açıp işlemi tekrar edebilirsiniz. Mesela "Başlat > Programlar > Windows Messenger" kullanarak oturum açın, silmek istediğiniz kişiyi bulup silin. Tekrar ekleyin, oturumunuzu kapatıp açın. Sorun çift taraflı yaşanıyorsa, karşınızdaki kişiye de bu adımları takip etmesini önerin.

Kişiler birbirlerini listelerine eklediklerinde, bir taraf diğerini silmiş olsa bile kişi listesi dosyasında ilgili kişinin bilgisi kalır. Her iki taraf da birbirini "engellemeden" silerse, ardından da "Araçlar > Seçenekler > Gizlilik" bölümüne gelip aşağıdaki resimde gösterilen bölümdeki işlemi yaparsa, ancak o zaman "hiç eklememiş/eklenmemiş" gibi olurlar:

msn kisi silme

Bu işlemleri anti-virus/firewall gibi güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakıp yüklüyse Messenger eklentilerini/yamalarını kaldırıp uygulamanızı öneririm.

Defalarca bu işlemleri yapmanıza rağmen bir sonuç alamıyorsanız, sorunun kullanıcı tabanlı olmadığından emin olabilirsiniz. MSN Support/MSN Messenger birimine ulaşmanız gerekiyor:

E-mail Support

Alıntı
logcupasa adlı kullanıcıdan alıntı

Ya benim msnde bir sorun olusuyor anlık iletisi olmıyanlar cevrımdısı gorunuyor msnın en altına atılıyor o kısıler bende eklı bende onlarda anck engellı gıbı goremıyoruz bırbırımızı Msn Confused anlık ıletısı olmıyanlardan sılıp yukluyorum ama gene olmuyor engellemesını kaldır dıyor yapıyorum ancak olmuyor gene yardım lutfen Msn Confused

Siz de yukarıda yazdıklarımı uygulamayı deneyebilirsiniz. Sonuç alamazsanız, MSN Support'a durumu izah eden bir mesaj gönderebilirsiniz.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
tanden - avatarı
tanden
Ziyaretçi
1 Temmuz 2007       Mesaj #4
tanden - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar öncelikler selam..
benim msn listeme kimse kendisini ekeyemiyor..yani biri beni listesine eklediğinde bana şu kişi sizi listenize ekledi sende eklemek istermisin diye bir uyarı çıkmıyor vede ekleyemiyorum.sadece bir şekilde ekleyebiliyorum oda kendim ekleyerek yardımlarınızı bekliyorum..bu arada msn 8.5 kullanıyorum daha once 8 live vardı o zamandan beri ekleyemiyorum herhalde.
cerkes - avatarı
cerkes
Ziyaretçi
17 Temmuz 2007       Mesaj #5
cerkes - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar izinsiz kisi listesine eklenme hakkında bilgisi olan var mı???
suskun melek - avatarı
suskun melek
Ziyaretçi
4 Kasım 2007       Mesaj #6
suskun melek - avatarı
Ziyaretçi
Arkadas lar bende de sorun var az önce msn actim benim erkek arkadasimin arkadasi msn onile sasirdim erkek arkadasima sordum ben vermedim msn dedi ve sasirdi msn gelen kisi sorduk oda sasirdi bende eklemedim seni diyor ona bi daver gelmis erkek arkadasim ismi yazmis ondan kabul etmis nasil oluyr bu anlam vermedik 3 müzde sasirdik olaya bilen varsa ne olursun cevap yazsin tsk ler
sefayilmaz - avatarı
sefayilmaz
Ziyaretçi
12 Aralık 2007       Mesaj #7
sefayilmaz - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar Benim Msn 7.5 'de Listemde 1000 Kişi olarak açıyor ancak
Msn live'de açtığımda msn' bağlanamıyorum önceden ben buraya 4250 kişi kayıtlıydı liste açılmıyor yani
sizce ne yapmam gerekiyor ?
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
20 Aralık 2007       Mesaj #8
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
cerkes adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar izinsiz kisi listesine eklenme hakkında bilgisi olan var mı???

Böyle birşey yok.
yky41 - avatarı
yky41
Ziyaretçi
31 Ağustos 2008       Mesaj #9
yky41 - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar msn kişi listem çift görünüyo her adresten 2 tane var bunu nasıl düzeltirim yardımcı olursanız sevinirim ii çalışmalar...
cenk43 - avatarı
cenk43
Ziyaretçi
22 Eylül 2008       Mesaj #10
cenk43 - avatarı
Ziyaretçi
msn den engelleyip sildiğim kişileri geri nasıl ekleyebilirim yardımcı olurmusunuz?