Arama

Windows Live Messenger'da Ses Dosyalarının ve Uyarı Seslerinin Çalışmama Sorunu

Güncelleme: 12 Temmuz 2011 Gösterim: 5.645 Cevap: 6
sifon - avatarı
sifon
Ziyaretçi
18 Mayıs 2011       Mesaj #1
sifon - avatarı
Ziyaretçi
İyi günler,

Sponsorlu Bağlantılar
WLM 14.0.8117.416 sürümünü kullanıyordum. Bir anda, Messenger uyarı sesleri çalmamaya başladı. Ne titreşim, ne online olması sesi, ne biri yazınca çalan ses, hiç biri çalışmıyordu (ki hala öyle). WML uzantısı *wma, *.mp3, *.wav dosyalarını çalıştırmıyor. Aynı dosyaları Windows Media Player ile çalıştırdığımda sorun yok. Yani sorun donanımsal değil. Bilgisayarda ses problemi çekmiyorum.

Daha sonra sizin yazmış olduğunuz makale aracılığyla (Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım?) WML ile ilgili tüm dosyaları sildikten sonra, WML'nin son sürümü olan 2011'i yükledim. Fakat bu seferde, aynı problemle karşılaştım. Hala hiç bir ses dosyasını çalışmıyordu (uyarı seslerini duyamıyordum).

Tekrar tüm WML dosyalarını Pc'den temizleyip, eski sürüme döndüm ve problem devam etmekte ..

Bana yardımcı olabilecek birileri var mı ?

WML Sürüm : 14.0.8117.416
Msg Plus Sürüm : 5.01.0.706
İşletim Sistemi : Vista
sifon - avatarı
sifon
Ziyaretçi
21 Mayıs 2011       Mesaj #2
sifon - avatarı
Ziyaretçi
3 gün oldu.

Sponsorlu Bağlantılar
Yardım edebilecek kimse yok mu ?
sifon - avatarı
sifon
Ziyaretçi
17 Haziran 2011       Mesaj #3
sifon - avatarı
Ziyaretçi
4 hafta oldu, cevap verecek kimse çıkmadı. Bilen kimse mi yok ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
windows 7 kullanan biri olarak sorunun çözümüne yardımcı olabilir mi bilmiyorum ama bu sorunu ben de uzun süre yaşadım. sorunun cevabını araken de genelde senin sorunla karşılaştım pek bi sonuç alamadım..

sonuçta WLMessenger WLive set-up la birlikte geliyor ilk kurulurken... düşündüm ki sıkıntı en başta olabilir... yüklenirken...

Araçlardan seçenekler sekmesinde sesler kısmını açtığımda kullanlacak seslerin hiç biri görünmüyordu benim sorunumda...
ben de WLM 2011'i kaldırmaya çalıştım ama başarılı olmadı...

daha sonra microsoftun sitesinden yada

Download details: Windows Live Temel Parçalar 2011

(Windows Live Temel Parçalar 2011 diye de aratabilirsin)

linkinden WLive temel parçalar 2011 indirdim ve kurdum. sadece yaptığım bu oldu. ve tekrar sesler geri geldimi diye baktığımda hepsi yerindeydi... bi dene istersen. benim deneme fırsatım olmadı henüz ama umarım düzelmiştir ve sanırım düzeldi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı sorun bende de vardı

Microsoft Yükleme Merkezi

sitesinden "Windows live temel parçalar 2011" diye arat ve tekrar yükle...

çünkü bu şekilde bendeki gibi Araçlar>Seçenekler>Sesler kısmında olmayan sesler geri gelmişti umarım işine yarar...
sifon - avatarı
sifon
Ziyaretçi
10 Temmuz 2011       Mesaj #6
sifon - avatarı
Ziyaretçi
Sağol arkadaşım,

Aynı işlemleri yaptım zaten, sil yükle .. Yukarıda da yazdım ama maalesef düzelmedi. Ses dosyalarını görüyor WLM (Windows Live Messenger) ama seslerin çalışmasına izin vermiyor.

Aynı dosyaları, WML (Windows Media Player) yada Winamp ta çalıştırdığımda sorun yok, sadece Messenger çalıştırmıyor.
sifon - avatarı
sifon
Ziyaretçi
12 Temmuz 2011       Mesaj #7
sifon - avatarı
Ziyaretçi
Daha sonra aynı problemi yaşayabilecek arkadaşlar için, uygulamış olduğum çözümü anlatayım. Bir kaç uğraşı sonucu, hallettim sonunda .. Aslında çok büyük bir dert değildi, o yüzden çok üzerine düşmemiştim.

Hepimizde biliyoruz ki, bu gibi sorunlarda en kolay çözüm format atmak. Ama bunu en son seçenek olarak elimizde bulundurmalıyız. Sorunun bilgisayarında içinde, WLM'nin de ortak kullandığı dll dosyalarından kaynaklandığını düşündüm ve bununla ilgili bir çözüm aradım. Bir şekilde, bilgisayar içindeki system dosyalarını onarmak gerektiğini düşündüm. Bunun içinde izlediğim yol şu oldu.

Çözüm : İlk olarak 'Başlat' a tıklıyoruz. Arama bölümüne 'Cmd' yad 'Cmd.exe' yazıyoruz. Arama bölümü bize Cmd dosyasını buluyor. Bu dosyayı açmadan, üzerinde mouse'un sağ tuşuna tıklıyoruz ve 'Yönetici Olarak Çalıştır'a basıyoruz. Bize dos komutunu açıyor. Açılan pencereye aşağıdaki komutu yazıyoruz ve %100 tamamlandıktan sonra bilgisayarı kapatıp açıyoruz. Bu kadar ..

sfc /scannow

Bu işlem, bilgisayarınızdaki sorunları tarıyor ve bulduğu hataları düzeltiyor.

Not : Sadece Vista için denenmiştir.