Arama

Twitter Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştiririm?

Güncelleme: 19 Eylül 2015 Gösterim: 35.702 Cevap: 1
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012       Mesaj #1
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Twitter'da Kullanıcı Adı Değiştirme
Twitter hesap ayarları nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
MsXLabs.org


3SOX6

Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştiririm


Kullanıcı adınızı (veya gerçek adınızı) değiştirmek:
Adınızı değiştirmek çok kolay! Adınızı ve soyadınızı veya kullanıcı adınızı değiştirmek için Twitter Hesap ayarlarınızı ziyaret edin.
  1. Twitter.com'a giriş yapın.
  2. Kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçin.
  3. Hesap ayarları sayfasında yer alan Kullanıcı Adı bölümünde görülen kullanıcı adınızı değiştirin.
  4. Gerçek adınızı değiştirmek için ayarlarınızdan Profil sekmesine gidin ve İsim bölümüne yeni bir isim yazın.
  5. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
NOT: Kullanıcı adınızı değiştirmek var olan takipçilerinizi, Direkt Mesajlar'ınızı veya @bahsedenler'i etkilemez. Profilinizi güncellediğinizde takipçileriniz profil resminizin yanında yeni bir kullanıcı adı görürler, hepsi bu. Kullanıcı adınızı değiştirmeden önce takipçilerinize bir uyarı göndermenizi tavsiye ederiz. Çünkü yeni bir kullanıcı adına geçtiğinizde eski kullanıcı adınıza gönderilen Direkt Mesaj ve @bahsedenler hesabınızla ilişkilendirilmeyecek.

Gerçek adınız ve kullanıcı adınız arasında ne fark vardır?
  • Kullanıcı adınız profilinizin internet adresinde (URL) görünür ve tamamen size özeldir. Kullanıcı adları giriş yapmak, @bahsedenler, direkt mesajlar ve daha fazlası için kullanılır. Kullanıcı adınız takipçilerinizin zaman akışlarında, yaptığınız güncellemelerde profil resminizin yanında ve gönderilen kısa mesajlarda yer alır.
  • Gerçek adınız, adınız ve soyadınızdır ve arkadaşlarınızın sizi tanıyabilmeleri için profil sayfanızda yer alır. Bu durum eğer kullanıcı adınız @neongolden veya @meangrape gibi gizemli bir isimse gerçekten faydalı olabilir. Bazı kişiler adı-soyadı kısmına gerçek adları dışında bir şey yazmayı tercih ediyor, şirket veya işletmelerinin adı gibi.
Gerçek adlar ve kullanıcı adları ne uzunlukta olmalıdır?
  • Kullanıcı adınız en fazla 15 karakterden oluşabilir. Neden daha fazla değil? Çünkü kullanıcı adınız gönderilen SMS (kısa mesaj) güncellemelerinde 140 karakterin sonuna eklenir. Eğer adınız 15 karakterden uzun olursa mesajınız tek parçada gönderilmek için fazla uzun olabilir.
  • Gerçek adınız en fazla 20 karakterden oluşabilir. Kullanıcı adınızın uzunluk sınırı 15 karakter olmasına rağmen birçok ad ve soyadı 15 karakteri geçebiliyor. Kısa mesaj yoluyla nadiren gerçek isimleri gönderdiğimiz için (KİM komutu dışında) Konstantin Gredeskoul gibi uzun isimli kişiler için fazladan birkaç karakter daha ekledik. Gerçek adlar aynı zamanda takip bildirimi ve takip isteği e-postalarında, @cupcake25 gibi kullanıcı adlarına sahip kişileri açıkça tanıtmak amacıyla kullanılır.
  • Erkenciler: Twitter kullanmaya çok önce başlayan bazı kullanıcıların kullanıcı adları ve gerçek adları şu anda izin verdiğimizden daha uzun olabilir. Hesap ayarlarınızda bazı değişiklikler yapıp bunları kaydetmeniz gerekmediği sürece bu uzun isimlerde bir sorun yoktur. Kullanıcı veya gerçek adınız izin verilen uzunlukta değilse yaptığınız değişiklikleri kaydetmeniz, ad-soyadı veya kullanıcı adınızı izin verilen güncel boyutlara getirmediğiniz sürece mümkün olmayacaktır.

Son düzenleyen _VICTORY_; 18 Haziran 2013 12:53 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2015       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
@bahsedilenleri nasıl değiştire bilirim çok uzun @gamzebu5930331 gb birşey değiştirmek için ne yapmalıyım ?
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Konular

24 Haziran 2014 / ThinkerBeLL Sosyal Ağlar
3 Ağustos 2017 / BrookLyn Sosyal Ağlar
7 Mayıs 2014 / BrookLyn Sosyal Ağlar
18 Temmuz 2014 / Mira Sosyal Ağlar
31 Mart 2012 / BrookLyn Sosyal Ağlar