Arama

MSN Messenger Kimliğimi Nasıl Öğrenirim?

Güncelleme: 28 Mart 2010 Gösterim: 49.871 Cevap: 25
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
10 Ekim 2005       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Windows Live Messenger'ınıza bir sürü göz kırpması, kişisel ifade, görüntü resmi vb. eklediniz... Bunların bilgisayarınızda nerede tutulduğunu mu merak ediyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar
Bütün bu dosyalar C:\Documents and Settings\{windows oturum açma adınızla değiştirin}\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\<e-postanız>\ObjectStore\ klasöründe saklanır.

{ } içindeki bölümde Windows Oturum Açma adınız olmalıdır.*

Ayrıca Windows'unuz harddisk'inizde hangi sürücüde bulunuyorsa, baştaki C yerine o sürücünün adını yazmalısınız. ( C:\, D:\, E:\ gibi...)*

Örnek:

C:\Documents and Settings\NeutralizeR\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\<e-postam>\ObjectStore

*Oturumu açık olan Windows hesabının bu dizinine kolayca ulaşmak için Windows'un komut satırını (Başlat > Çalıştır [Win+R]) kullanarak şunu yazabilirsiniz:

%userprofile%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger

Buraya kadar geldikten sonra istediğiniz e-postanın ObjectStore klasörüne girip gözatabilir, istediğiniz klasörü silebilirsiniz. Böylece göz kırpmaları ve/veya diğer tüm içerikler tek seferde silinmiş olur.

Klasörlerin anlamları:

Backgrounds=Arka planlar (Konuşma pencerelerinize uyguladığınız arka plan resimleri)
CustomEmoticons=Özel İfadeler (Windows Live Messenger'ınıza eklediğiniz özel ifadeler)
DeluxeDisplayPictures=Dinamik Görüntü Resimleri (Messenger'ınıza aldığınız dinamik görüntü resimleri)
DynamicBackgrounds=Dinamik Arka planlar (Konuşma pencerelerinize uyguladığınız dinamik arka planlar)
UserTile=Görüntü Resimleri (Windows Live Messenger'da kullandığınız görüntü resimleri)
VoiceClip=Ses Klipleri (Kişilerinize gönderdiğiniz ses klipleri, Messenger'da oturum kapatıldığında otomatik olarak siliniyor)
Winks3=Göz kırpmalar (Messenger'ınıza aldığınız göz kırpmalar)

Bunlardan arka plan ve görüntü resimlerinin uzantılarını örneğin .jpg yaparak resimleri görebilirsiniz. Diğer içerikler basitçe uzantı değiştirilerek görüntülenemez.

Eski Messenger sürümleri kullanıyorsanız aşağıdaki bilgiyi kullanınız.
MSN Messenger'ınıza bir sürü göz kırpması, kişisel ifade, görüntü resmi vb. eklediniz... Bunların bilgisayarınızda nerede tutulduğunu mu merak ediyorsunuz?

Bütün bu dosyalar C:\Documents and Settings\{windows oturum açma adınızla değiştirin}\Application Data\Microsoft\MSN Messenger klasöründe, MSN Messenger kimliğiniz altında saklanır.

{ } içindeki bölümde Windows Oturum Açma adınız olmalıdır.

Ayrıca Windows'unuz harddisk'inizde hangi sürücüde bulunuyorsanız, baştaki C yerine o sürücünün adını yazmalısınız. ( C:\, D:\, E:\ gibi...)

Örnek:

C:\Documents and Settings\NeutralizeR\Application Data\Microsoft\MSN Messenger\3664723132

3664723132: Admin (at) MsXLabs.org adresi kullanılarak MSN Messenger'da oturum açılması sonucu, MSN Messenger'ın bu email adresine atadığı kimlik numarasıdır.

Eğer son klasör olarak girdiğiniz \MSN Messenger klasörü içinde birçok kimlik numarası görüyorsanız ve hangisinin hangi email adresine ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki küçük aracı kullanabilirsiniz.

Ad:  Snap1.png
Gösterim: 5101
Boyut:  6.9 KB

Your Passport email: MSN Messenger'da oturum açtığınız email adresini yazın

ve Work out tuşuna basın. Çok küçük ve tek amacı bu olan araç, sizi internet'te paranoyak yapan kötü amaçlı yazılımlardan biri değil, endişe etmeyin.

Hangi ID'nin size ait olduğunu öğrendikten sonra o klasöre gidip gözatabilir, istediğiniz klasörü silebilirsiniz. Böylece göz kırpmaları ve/veya diğer tüm içerikler tek seferde silinmiş olur.

Not: MSN Messenger ayarlarınızı etkilemez, sadece MSN Messenger içeriğini kaldırmış olur. Ayarların nasıl sıfırlanacağına dair bir yazı başka bir konuda mevcuttur.

Yedekleme Programı:
https://www.msxlabs.org/forum/diger-msn-messenger-programlari/35696-concon-retriever-windows-live-messenger-icerik-yedekleme.html

Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip MSN_ID.zip (36.2 KB, 1231 gösterim)
Son düzenleyen ahmetgns; 7 Kasım 2008 01:04 Sebep: Yeni sürümlerdeki dosya konumu anlatıldı.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
23 Kasım 2005       Mesaj #2
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
MSN Messenger içerikleri Windows'un kurulu olduğu sürücüde saklanırlar.

Sponsorlu Bağlantılar
C:\Documents and Settings\WindowsOturumAçmaAdınız\Application Data\Microsoft\MSN Messenger\

Bu klasörün içinde. DeepFreeze'den dolayı bu klasöre mi erişemiyorsunuz? Geçici olarak pasif hale getirin o halde. Klasör içeriğini kopyaladıktan sonra tekrar aktif edersiniz...
Son düzenleyen NeutralizeR; 23 Kasım 2005 16:49
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
23 Haziran 2006       Mesaj #3
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi

Messenger Smileysleriniz Arka Planlarınız Nerde Depolanıyor ?

Çalıştıra bilgiyi girip gerekli yeri açtıktan sonra; (bakınız Baştaki NautralizeR İn Mesajı)
örneyin smile'leri bulmak istiyorsanız;

Costum Emoticons Klasörüne giriyoruz ve karşımıza şöyle bir ekran gelicek..

accesid1vk0
-emo1

Burdaki dosyalar gördüğünüz gibi .Dat Uzantılı dosyalar İşte Biz bu dosyaların uzantısıyla oynayıp .gif formatına getirmeyi öğrenicez..

İlk olarak: Araçlar >Seçenekler> Klasör seçenekleri >Görünüm sekmesine girelim burda Bilinen dosya uzantılarını gizlenin yanına işaretimizi kaldıralım (işaretlsiz olucak )

accesid2xj7
emo2

- Daha sonra burdaki .dat uzantılı dosyalardan istediğinizi alın ve bir klasöre taşıyın burada Sağ click ve yeniden adlandır sekmesine girelim

accesid3lu0

sondaki ".dat" uzantısını silip yerine ".gif"("tırnaklaryok") yazalım ve tamam diyelim bi uyarı penceresi görüntülenecek. Aynen şu gibi;

accesid4sh2

Burda evet i seçin ve onaylayın. Daha sonra resmi istediğiniz bir upload sitesinden upload edin kullanın. Yada kafanızdan resim için ne geçiriyorsanız onu yapın...
Son düzenleyen hellboy726; 31 Ağustos 2007 10:47
skaya - avatarı
skaya
Ziyaretçi
29 Ağustos 2006       Mesaj #4
skaya - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bi sorum olacak daha önceki msn adresimde kayıtlı olan ifade göz kırpması ve arka planları yeni mail adresime aktarma gibi bi şansım var mı?
yardımcı olursanız sevinirim tşkler.
kutlay2006 - avatarı
kutlay2006
Ziyaretçi
5 Ekim 2006       Mesaj #5
kutlay2006 - avatarı
Ziyaretçi
yaa bende birsey sormak istiyorum çok aradım ama bulamadım. bu id numaralarını bulan program gibi numaraları yazarak mail adreslerini bulan bir program falan varmı... yardımcı olursanız sevinirim..
gozde_381 - avatarı
gozde_381
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #6
gozde_381 - avatarı
Ziyaretçi
ya allah aşkına bi çare bulalım suna oturum kimliğimi buluyorum ancak içindeki dosyaları acamıyorum lütfen yardımmmm!!!!!
turka90 - avatarı
turka90
Ziyaretçi
30 Ağustos 2007       Mesaj #7
turka90 - avatarı
Ziyaretçi
msn im gitti ja caldilarrr ve bende gerii hacklemekk istyiorumm sifresiniii kircamm nasill yapabilirirm o proggramm nerdenn indircem yaaaaaa
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
31 Ağustos 2007       Mesaj #8
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
turka90 adlı kullanıcıdan alıntı

msn im gitti ja caldilarrr ve bende gerii hacklemekk istyiorumm sifresiniii kircamm nasill yapabilirirm o proggramm nerdenn indircem yaaaaaa

Hacking içerik yasak ancak şuraya bakarsanız geri alma yöntemlerini görürsünüz;

Hacklenen Mailinizi Geri Alma İhtimali (Dilekçe)

Alıntı
gozde_381 adlı kullanıcıdan alıntı

ya allah aşkına bi çare bulalım suna oturum kimliğimi buluyorum ancak içindeki dosyaları acamıyorum lütfen yardımmmm!!!!!

dosyaları açmak için .dat uzantılı dosyaların uzantısını elle değiştirmek lazım. 2. mesajdaki resim linklerini şimdi güncelliyorum....

Alıntı
kutlay2006 adlı kullanıcıdan alıntı

yaa bende birsey sormak istiyorum çok aradım ama bulamadım. bu id numaralarını bulan program gibi numaraları yazarak mail adreslerini bulan bir program falan varmı... yardımcı olursanız sevinirim..

Msn Dunno

Alıntı
skaya adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bi sorum olacak daha önceki msn adresimde kayıtlı olan ifade göz kırpması ve arka planları yeni mail adresime aktarma gibi bi şansım var mı?
yardımcı olursanız sevinirim tşkler.

Şuraya bakmalısınız;
https://www.msxlabs.org/forum/son-haberler/35696-concon-retriever-windows-live-messenger-icerik-yedekleme.html
DrAm3vLH - avatarı
DrAm3vLH
Ziyaretçi
31 Ağustos 2007       Mesaj #9
DrAm3vLH - avatarı
Ziyaretçi
ben hala bu ip nin ne işe yaradıgını cozemedm yardmcı olrsanz sevnrm
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
31 Ağustos 2007       Mesaj #10
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
DrAm3vLH adlı kullanıcıdan alıntı

ben hala bu ip nin ne işe yaradıgını cozemedm yardmcı olrsanz sevnrm

sanırım orda yazan ip değilde id.

IP Adresi Nedir?
Internet'te her bilgisayarın bir IP (Internet Protokol) adresi vardır. Bir IP adresi, noktalarla ayrılan dört rakamdan oluşur; örneğin sizin ip adresiniz, '88.235.175.26' şeklindedir. Bir bilgisayarın IP adresi varsa, Internet üzerindeki tüm bilgisayarlar bu adresi kolayca bulur. Yani bir sitenin IP adresini biliyorsanız, Web tarayıcınıza bu adresi yazarak da bağlanabilirsiniz. Ancak bu rakamları akılda tutmak zor olduğundan her bir IP adresine karşılık gelen alan adları verilmiştir. Çoğu Internet Servis Sağlayıcılarda bulunan özel sunucu bilgisayarlardan (Alan Adı Sunucuları - Domain Name Server- DNS) oluşan bir ağ, hangi alan adının hangi İP adresine karşılık geldiği bilgisini tutar ve kullanıcıları doğru adreslere yönlendirir. Internet'te trafiğin işlemesi bu IP adreslerine bağlıdır. Böylece hiçbir karışıklık olmaz.
Siz de Internet'e bağlandığınızda bilgisayarınıza bir IP adresi atanıyor. Ancak çoğu kullanıcının İP adresi dinamiktir, yani servis sağlayıcınızda o an boş bulunan bir IP adresi atanır. Bu yüzden her bağlantıda IP adresinizin son numarası değişir.

Bazı IP adresleri sabittir (static ip), yani IP adresleri hiç değişmez. Türk Telekom yakın bir geçimişte isteyen ADSL kullanıcılarına sabit ip adresi hizmeti vermeye başlamıştır.

İd Nedir?
ID ingilizce "Identification" kelimesinin kısaltılmışıdır ki, "kimlik", "hüvviyet" mânâlarına gelmektedir. Foraa! herhangi bir sitesinde üyeliği olan herkese, bütün kayıtlarını tutabilecekleri tek bir kimlik verdi. Bu kimliğin adı da Foraa!ID oldu. Şimdi Foraa!ID alan herkes, Foraa! bünyesindeki sitelerin bütün hizmetlerini Foraa!ID'si sâyesinde yeniden kayıt yapmak zorunda kalmadan kullanabiliyor.