Arama

Hamza Hamzaoğlu

Güncelleme: 7 Ekim 2013 Gösterim: 3.048 Cevap: 1
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
6 Ekim 2013       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Hamza Hamzaoğlu
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sponsorlu Bağlantılar

Hamza Hamzaoğlu, (d. 15 Ocak 1970, Gümülcine, Yunanistan), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü ve Türkiye Millî Futbol Takımı baş yardımcı antrenörüdür.

Futbolculuk kariyeri

Kulüp kariyeri

Futbola İzmir'de 1988 yılında başladı. 1991 yılında İzmirspor'dan Galatasaray'a geldi. 1993 ve 1994'te şampiyon olan Galatasaray takımında yer aldı. Galatasaray'da takımla başarıdan başarıya koşan Hamza Hamzaoğlu, 1996 yılında Galatasaray'dan ayrılıp İstanbulspor'a gitti. Burada 2000 yılına kadar oynadı. 2000 yılında Siirt Jetpaspor'a transfer oldu. 2002-2003 yılında Konyaspor'a transfer oldu ve şampiyon olarak 1. Lig'e çıkmasında pay sahibi oldu. Ardından bir sezon Galatasaray'ın ara takımı olan Beylerbeyi'nde oynadı ve sezonun bitiminde aktif futbolculuk kariyerine veda etti.

Millî takım kariyeri

10 kez millî takımlara çağrılan Hamza Hamzaoğlu, 4 kez Türkiye U-21, 5 kez Türkiye Olimpik ve 1 kez Türkiye A Millî forması olmak üzere toplam 10 kez millî formayı giymiştır.

23 Temmuz 2013'ten itibaren Fatih Terim'in Milli takımdaki yardımcılığını yapmaktadır.

Teknik direktörlük kariyeri

Hamzaoğlu, 2005-2006 sezonunda Konyaspor'da yardımcı antrenör olarak teknik adamlık kariyerine başladı. 2008-2009 yılları arası Malatyaspor, 2009-2010 yılları arası Eyüpspor'da teknik direktörlük görevini yürüttü. 2010-2011 sezonu başında 1. Lig takımlarından Denizlispor'la 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Denizlispor ile sezon ilk devresini lider bitirmesine rağmen sezonun ikinci devresinde üst üste aldığı kötü sonuçlar üzerine çok eleştirilmeye başlandı ve son olarak 29 Ocak 2011 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kendi sahasında 0-1 yenildi. Bu lig karşılaşmasının ardından yapılan basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.
Mart 2011 tarihinde teknik direktör Mehmet Atilla Özcan ile yollarını ayıran Akhisar Belediyespor'u çalıştırmaya başladı. 2011-12 sezonunda 1. Lig'i şampiyon tamamlayan takım, tarihinde ilk kez Süper Lig'e yükseldi.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Hamza Hamzaoğlu nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013       Mesaj #2
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Hamza Hamzaoğlu Kimdir?
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim yardımcılığına Akhisar Belediyespor'un hocası Hamza Hamzaoğlu'nu getirdi. İşte Hamza Hamzaoğluna dair bilgiler...

hamza hamzaogluna kimdir 4974253 6962 o

15 Ocak 1970′de Gümülcine'de doğdum. Ancak filmlerde görülebilecek şekilde, bir gece vakti ailemle sınırı gizlice geçerek Türkiye'ye sığındığımızda, yedi yaşındaydım.
Akrabalarımız ve bizden önce Gümülcine'den gelen komşularımızın yaşadığı İzmir'e yerleştik. Futbola 1988 yılında burada başladım. Okul yıllarında minik, yıldız ve genç takımın formasını başarıyla giymeme rağmen, henüz nüfus cüzdanım olmadığı için lisans sahibi olamadım. Bu yüzden yaş grubumun en iyilerinden olmakla birlikte, resmi maçlarda forma giyemedim. 1991'de İzmirspor'dan Galatasaray'a transfer oldum. 1993 ve 1994 yıllarında Galatasaray'da şampiyonluk sevinçleri yaşadım.
Galatasaray'dan İstanbulspor'a transfer olduğum sene 1996 idi. 4 yıl burada oynadıktan sonra, 2000'de, 2. Lig'de mücadele eden Siirt Jetpaspor'a geçtim. Sezon sonunda arkadaşlarımla birlikte, Süper Lig'e çıkmanın haklı gururunu yaşadık. Bir sene de, Süper Lig'de mücadele eden Yimpaş Yozgatspor'un formasını giydim. 2002-2003 sezonundaysa, Konyaspor'u süper lige çıkaran kadronun kaptanıydım. Bu başarının ardından bir yıl da, Galatasaray'ın pilot takımı Beylerbeyi'nde oynadım.
Burada aktif futbol hayatımı noktaladıktan sonra, İstanbulspor'da oynarken teknik direktörlüğümü yapan ve çok değer verdiğim Saffet Susiç'in yardımcılığını yapmaya başladım. Konyaspor, Çaykur Rizespor ve Ankaraspor'da Susiç'le çalışarak büyük deneyim kazandım. İlk teknik direktörlük tecrübemi Malatyaspor'da yaşadım.
Eyüpspor ve Denizlispor'u çalıştırdıktan sonra, 2010-2011 sezonunun bitimine on hafta kala Akhisar Belediyespor'da göreve başladım. 2011-2012 sezonunda şampiyon yaparak, çalışma ortamını çok beğendiğim bu takımı, tarihinde ilk kez Süper Lig'e çıkarmak ekibimle birlikte bana nasip oldu. Ben Hamza Hamzaoğlu; futbolun hayatımda nasıl bir yer tuttuğu ortada…
Onun da ötesini geçenlerse; eşim Nergis, kızım Buse ve oğlum Ahmet Efe…

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen _EKSELANS_; 7 Ekim 2013 11:07