Arama

Ordu - Merkez - Ordu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 6.012 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Ordu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Ordu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 22 Ağustos 2000 tarih ve 9168 sayılı Olur’u ile 2000-2001 eğitim-öğretim yılının başında yatılı olarak Fen Lisesi hizmet binasının en üst koridorunda açılmış; Resim ve Müzik bölümlerinden 1’er şubeyle eğitim-öğretime başlanmıştır.

2000-2001 ve 2001-2002 eğitim-öğretim yıllarını adı geçen Binada tamamlayan Okulumuz; 2002-2003 eğitim-öğretim yılı başından itibaren 07.01.2003 tarih ve 153 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Olur’u ile Gülyalı-Turnasuyu İlköğretim Okulu hizmet binasına taşındı. Okulumuz halen burada 4 resim,4 müzik bölümünden olmak üzere toplam 8 şubeyle eğitim-öğretim çalışmalarını yürütmektedir. Yatılı öğrenciler ise Fen Lisesi Pansiyonunda barınmaktadırlar. Okul müdürlüğünü 15.03.2002 tarihinden itibaren Osman KAYA yürütmektedir.Okulumuzda:1Müdür,1Müdür başyardımcısı,2 müdür yardımcısı,26 öğretmen,1rehber öğretmen,1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni,1 hizmetli,1 gece bekçisi görev yapmaktadır.

EĞİTİMDEKİ AMACI

Güzel sanatların dallarında yetenekli öğrencilerin,yaratıcı,yapıcı ve yorumcu yeteneklerini geliştirecek eğitim-öğretim görmelerini sağlamak.
Öğrencileri,araştırıcı,geliştirici,bağımsız yorum ve uygulamalar yapabilecek yaratıcı kişiler olarak,özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlamak.
Yabancı dil öğrenmelerini sağlamak.
Öğrencilerin,ulusal,evrensel,tarihi ve yeni sanat eselerini tanımalarına,anlamalarına ve yorumlamalarına yardımcı olmak.

MİSYONUMUZ

Okulumuzun bir sanat,kültür ve eğitim merkezi durumuna gelmesini ve bu alanda evrensel sanatın gelişimine katkıda bulunmasını;bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak;onların bilgili,becerili ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmelerine olanak tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak.

VİZYONUMUZ

Ait olduğu toplumun kültür yaşamına duyarlı olabilecek,evrensel sanatı yorumlayabilecek;geleneksel sanatı evrensel sanata taşıyabilecek,çağdaş,özgüvenli,özgür düşünen gençler yetiştirmek.

İletisim:

ORDU ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
TURNASUYU / ORDU

Tel: (0452) 814 53 36
Faks: (0452) 814 53 38
www.orduagsl.k12.tr