Arama

Ordu - Merkez - Özel Ordu Lisesi

Güncelleme: 13 Eylül 2008 Gösterim: 5.299 Cevap: 0
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
13 Eylül 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi

TARİHÇEMİZ

Sponsorlu Bağlantılar

Özel Ordu Lisesi, 15 Şubat 1991 yılında ORCA-OKEM ORDU İLİ KÜLTÜR EĞİTİMCİLİK MERKEZİ A.Ş. unvanıyla kuruldu. Bir eğitim kurumu olan bu şirket okul binasının yapımına 5 Nisan 1991 yılında başlayıp 14 Eylül 1991 yılında bitirerek ÖZEL ORDU LİSESİ adıyla Ordu ilinin ilk özel okulu olarak Türk Milli Eğitimi saflarındaki yerini aldı. Başlangıçta 2400 m2 kapalı alana sahip olan okul binasını 1994 yılında yapılı olan binanın aynısını ilave ederek 4800 m2’ye çıkartmıştır. 1996 yılında da binasının üstüne kat atarak 6300 m2’ye ulaştırmıştır. 16150 m2 alan üzerine kurulu olan tesisler; 1997 yılından sonra yarı olimpik havuzu, 700 kişilik spor salonu, 200 kişilik tiyatro ve konferans salonu,60 kişilik görsel eğitim salonu, kafeteryası, spor ve gezi alanlarıyla bugün büyük bir kampus haline gelmiştir. 1999 yılında bünyesine Fen Lisesini katan okulumuz, kuruluşunda 59 öğrenciyle eğitime başlamıştır. Kapasitesi tesisleri ve konumu itibariyle Türkiye’nin ilk 10 okulu arasına girmiştir. Bu fiziki güzelliğinin yanı sıra eğitim ve öğretimde gösterdiği başarı ile de her zaman Türkiye’nin ilk 10 okulu arasında yer almıştır.
ÜNİTELERİMİZ
38 derslik, 3 adet modern FKB laboratuarları, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet görsel eğitim salonu, 1 adet lisan laboratuarı, 115 m2 kütüphane, iş atölyeleri, müzik ve resim atölyeleri, sağlık odası, 4 adet öğretmen odası, idari odalar, rehberlik servisi, aile birliği odası, kulüp odaları, 300 kişilik yemekhane,700 kişilik kapalı spor salonu, 200 kişilik tiyatro ve konferans salonu, kırtasiye ve fotokopi ünitesi, jeneratör, çok amaçlı salonlar...
Felsefemiz
Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, paylaşmayı bilen, dürüst, disiplinli, araştırıcı, yaratıcı ve uygulamada prensipleri olan, çağdaş Türkiye’nin dünya ülkeleri arasındaki hak ettiği yeri sağlayacak, genç nesilleri yetiştirmek en büyük idealimizdir.

Fizik Labaratuvarı

Kimya Labaratuvarı

Bilgisayar Labaratuvarı

Görsel Eğitim Salonu

İngilizce Labaratuvarı

Sağlık Odası

Kütüphane
Çok Amaçlı Salon

Resim Salonu

Okulumuz Ordu iline 4 km, Giresun iline 28 km mesafede;
anayolun, turnasuyu ırmağının ve denizin
kenarında, fındıklıklar içinde kurulmuştur.
adres : Turnasuyu mevkii Ordu
tel : 0 452 234 24 00-234 71 00
telefax : 0 452 234 09 50

1-Okul binası
6-Yüzme Havuzu
2-Futbol sahası
7-Spor Salonu,Tiyatro ve konferans salonu
3-Basketbol Sahası
8-Soyunma Kabinleri
4-Kafeterya
9-Çocuk Bahçesi
5-Otopark