Arama

Mersin - Merkez - Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 9.760 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Türk Milli Eğitim Sisteminde yer alan ilköğretim ve yükseköğretim arasında etkin bir köprü oluşturarak,
Öğrencilerimizin sanat gelişimini gerçekleştiren, sanatı yaşayan, sanat eserini tanıyan ve yorumlayan; bilim, teknik ve felsefe alanlarındaki gelişmeleri takip ederek yeni ufuklar arayışını sürdüren; yeniliklere açık, yaratıcı, üretken, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, etkili ve yüksek nitelikli, çağdaş, demokratik, laik bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

ÖĞRENCİ KAPASİTEMİZ

Okulumuza özel yetenek sınavı ile girilmektedir. 1. sınıfımıza her yıl alınan öğrenci 48 ile sınırlıdır (24 Resim – 24 Müzik öğrencisi )
Toplam öğrenci mevcudumuz bu yıl 184 tür.

FİZİKİ YAPININ EĞİTİM ÖĞRETİMDE KULLANILIŞI

Öğretmen açığının bulunmadığı okulumuzda diğer liselerde olduğu gibi tüm kültür dersleri ile birlikte Resim sınıflarında Resim, Müzik sınıflarında da Müzik dersleri okutulmaktadır.
Kültür dersleri toplam 7 derslikte gerçekleşir.

Resim bölümü sınıflarında kimi dersler toplu, kimisi 7-8 kişilik gruplar halinde, atölyelerde işlenmektedir. Bunlar resim, desen, grafik ve heykel atölyeleridir.

Müzik sınıflarında bazı dersler toplu iken bazı dersler de (piyano, enstrüman dersleri ), her öğrenci ayrı bir öğretmenle olacak şekilde bire bir işlenmektedir. Bu çalışma için küçük çalışma odaları kullanılmaktadır. Orkestra ve koro çalışmaları için ise bir orkestra salonumuz vardır. Müzik bölümü öğrencilerimiz yılsonuna doğru velilerine yönelik sınıf ve bireysel dinletilerini bu salonumuzda gerçekleştirirler.

Müzik bölümü öğrencileri için zorunlu ortak ders olan piyano eğitimi için piyano odlarımız vardır.

Yine müziksel işitme, okuma ve yazma dersimiz için de bir özel dersliğimiz ve bu derslikte bir piyanomuzla eğitim verilir.
Yabancı dil dersi Anadolu ve Fen Liselerindeki ile aynı düzeyde işlenir.
Bilgisayar laboratuarımız günün her saatinde öğrencilerin bilgisayar ve internet kullanımına hazır tutulmaktadır.

Mevcut kütüphanemizde bilim, sanat, edebiyat ve çeşitli alanlarla ilgili bini aşan kitap sayımızı kampanyalarla her gün biraz daha arttırmaktayız. Kütüphanecilik kulübümüz de kütüphanemizden her ay en çok sayıda kitap alarak okuyan öğrencimizi “ayın okuru” olarak belirlemekte ve ödüllendirmektedir.

Eğitim Öğretim Tam Günlüdür

OKULUMUZ PANSİYONLUDUR

Şartları uygun olanlar pansiyonda kalabilir.
80 öğrenci kapasitesine sahip pansiyonumuzda -bu yıl için- kalan 63 öğrencimiz için her gün kahvaltı ve iki öğün yemek çıkmaktadır.
İsteyen gündüzlü öğrencilerimiz de ücreti karşılığında yemekhanemizde öğle yemeklerini yiyebilmektedir.

Adres: Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı (Milli Eğitim Müdürlüğü Yanı)
Tel: 0(324)3294001-02
Faks: 0(324) 3294000