Arama

Erkeklerin En Sık Söylediği Yalanlar

Güncelleme: 24 Temmuz 2017 Gösterim: 10.053 Cevap: 6
HerHangiBiri - avatarı
HerHangiBiri
Ziyaretçi
8 Kasım 2008       Mesaj #1
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi

Erkekler ve Yalan

Erkekler zaman zaman kılı kırk yaran eşlerinin bitmek tükenmeyen sorularına maruz kalmamak için pembe yalanlara başvurur. İşte en sık kullanılan yalanlar?

Sponsorlu Bağlantılar

1 - Sürekli görüştüğünüz, bir şeyler paylaştığınız arkadaşınız eşinizle yaptığınız konuşmaların çoğuna ortak olur, onun bilmediği tüm ayrıntıları bilir. Bu erkekler için sinir bir durum olsa da ".. çok seviyorum, ne iyi biri değil mi?" sorusuyla zaman zaman karşılaşabilirsiniz.

2 - "Üzgünüm" diyen bir erkek pişmandır. Ne için diye sorduğunuzda beklediğiniz cevabı almadıysanız neden üzgün olması gerektiğini bilmiyor, sadece bu kötü anı kurtarmaya çalışıyor demektir.

3 - "..görüşmem lazım..." Erkek çok yakın arkadaşını teselli etmek için görüşmesi gerektiğini söylüyorsa, bu beraber 'bir süre konuşup oyun oynar, bilgisayara takılırız' anlamındadır. Çünkü erkekler çok konuşmayı sevmez.

4 - "Telefonum her an kapanabilir..." Gerçekten şarjı bitmediyse konuşmayı dozunda bitirmek istediğindendir.

5 - "Sadece şaka yapıyordum".. Erkekler ortalığı karıştıracak yanlış birşey söylediklerinde bu yalana başvururlar

BUGÜN

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 24 Temmuz 2017 18:14
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
3 Şubat 2012       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye

Sponsorlu Bağlantılar
  • Bu gece bir iş yemeği var.
  • Çok güzelsin
  • Evlencez senle, yeşil panjur olayına gircez!
  • İlk kez bu yatağa seninle gircez!
  • Sana hediye alcaktım ama geç çıktım işten
  • Telefonun şarjı bitmiş ya!
  • Arkadaşlarla sinemadaydık ondan kapatmıştım telefonu
  • Ben asla yalan söylemem!
  • Daha önce hiç böle hissetmedim
  • Hiç senin gibisini görmedim..
  • İnanmıyorum bu kadar mükemmel olamassın
  • İlişkiye ara verelim yoruldum... (Dikkat aldatılma belirtisi)
  • Yoo kıza bakmadım ben hep öle bakarım etrafıma...
  • Tabii ki sana güveniyorum.
  • Kıza değil yanındaki çocuğa baktım valla.
  • Arkadaşlarla buluştuk kalabalık bi gruptu pek de kız yoktu zaten.
  • Annemler de seni cok sevmiş zaten.
  • Annenle babanı çok sevdim.
  • Evet katılıyorum sana güzel değil ama şirin (Taş gibi be neresi şirin!)
  • Evet bence de güzel bir kız değil!
  • Dün bütün gece seni düşündüm aşkım!
  • Sen çok farklısın!
  • Gözüm senden başkasını görmüyor! Bunu inkar edebilir misin?
  • Eski sevgilimle aramızda hiç birşey yok sacmalama!
  • Bir kızda aradığım tüm özeliklere fazlasıyla sahipsin!
  • Kendime güveniyorum da sana güvenemiyorum. (Çelişkiye bak!)
  • Zamana ihtiyacım var. (Biraz yavaş algılıyorsun galiba)
  • Ben futbolu hiç sevmem. (Yalaaann Genlerinde var.)
  • Sana yalan söylemek istemiyorum. (Aha direk yalan söylüyor)
  • Cebin pili bitti
  • Hediyeni alacaktım valla zamanım olmadı biliyorsun!
  • Hiç tek gecelik ilişkim olmadı!
  • Maçta bütün golleri ben attım!
  • Seni yarın ararım!

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
21 Şubat 2012       Mesaj #3
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
  • Seni tanıdığımdan beri gözüm başka kimseyi görmez oldu.
  • İlişkiye sadık kalmak bence harika bir fikir.
  • Büyük göğüs mü? Hiç sevmem, gerçekten!
  • Elbette sadece konuşsak da olur.
  • Seni dinliyorum hayatım.
  • Seninle hemen tekrar sevişebilirim.
  • İstersen kucağıma oturt, en yakın arkadaşınla aramızda hiçbirşey olmaz.
  • Saçmalama ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı.
  • Birazdan hallederim.
  • Doğum kontrol hapını almadıysan da önemli değil, ben dikkatli olurum.
  • Her erkek hayatında bir kez geneleve girmiştir, evet, ama benim gerçekten öyle bir tecrübem olmadı.
  • Benden önceki erkek arkadaşın beni sahiden ilgilendirmiyor.
  • Ne kadar çok ortak yönümüz var!
  • Senin düşündüğün gibi Bir şey değil, hayatım!
  • Maçı izlemeyeceğim, sadece bir göz atıyorum.
  • Yok canım, ne alakası var? Sen annemden çok farklısın.
  • Annen çok tatlı bir kadınmış, hayatım.
  • Evet, benim için de güzeldi.
  • Bu konuda kaygılanmana gerek yok, eski sevgilimle hiçbir alakam yok, olamaz da!
  • Korkunç bir şey oldu! Elimdeki her şeyi çaldırdım! Sana aldığım hediyeyi ve doğum günü kartını kapıp gitti adam.
  • Gelecek hafta spora başlayacağım, söz.
  • O internet sitesi virüslü bir link yüzünden açıldı, öyle sapık sitelerle işim olmaz.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
21 Şubat 2012       Mesaj #4
pusula - avatarı
Ziyaretçi
1- Kalabalik içinde duygumu saklamam
Iste size koskocaman bir yalan. Erkeklerin yüzde doksani, eslik ettikleri kadinlara kalabalik içinde sevgi gösterisi yapmaktan hoslanmazlar. Ama iliskinin yeni basladigi dönemde, karsidakini memnun etmek için böyle bir söz söyleyebilirler. Kadinlar, sevildiklerini, ilgi gördüklerini herkesin bilmesini isterler. Erkekler ise özel yasamlari konusunda çok daha tutucudurlar. Hele hele duygularini herkesin bilmesini istemezler. Hatta sevdikleri kadina bile duyguliarini açik açik belirtmekten kaçindiklari çok görülür. Fakat erkekler, yeni tanistiklari kadinlardan bu özelliklerini gizlemek isterler.

2- Ben seni ararim
En sik söyledikleri yalan budur. Genç adam yeni tanistigi genç kizla bir daha bulusmak istemiyorsa, bu küçük yalan ile isin içinden siyrilir. Ayrica bu cümle çok kullanislidir! Bazi erkekler de uzun süren iliskiyi bitirmek istedikleri zaman gene bu yalana basvururlar. Erkek bulustugu kadinla vedalasirken, onunla bir daha görüsmemeye karar vermis olsa bile ‘‘ben seni ararim’’ demek geregini duyar. Aslinda bu yalan bulusmayi noktalamanin bir baska yöntemidir. Ve de erkek bu sekilde konusmakla kadina karsi saygili davrandigini düsünür. Öyle ya ‘‘Seninle berbat bir gün geçirdim. Bir daha görüsmeyelim’’ demesi yakisik almayacaktir. Erkeklerin kadinlara söyledikleri yalanlar arasinda en masum olani budur.

3- Kesinlikle sisman degilsin
Kadinlar malum… Fazla kilolar, neredeyse en büyük korkulu rüya. Sisman görünmemek için ne yapacaklarini sasiriyorlar. Iste erkekler de bu gerçegi bildikleri için kadinlara sirin görünmek ugruna yalan söylemekten kaçinmiyorlar. Kadinin dis görünüsü hakkinda erkegin gerçekleri açiklamasi kibarliga ters düsüyor. Gerçi son yillarda erkekler kadinlara karsi eskisi kadar kibar davranmiyorlar. Ama gene de ‘‘sismanlik’’ konusunda daha incelikli bir tavir ortaya koyduklari söylenebilir!
Üstelik bir erkegin, flört ettigi kadina, ‘‘beni sisman buluyor musun?’’ sorusunu yöneltmesi pek ender görülen bir olaydir. Ama kadinlar, sisman olmadiklarinin onaylanmasi için ikide birde bu soruyu yöneltirler.

4- Bir kadini kandirmak için ona yalan söylemem
Aslinda erkekler, hoslandiklari kadinlarla bir an önce sevisme asamasina gelmeye bakarlar. Dogrusu bu konuda çok da sabirsizdirlar. Fakat kadin bazi konularda tereddüt ediyorsa, erkek hemen küçük yalanlara basvurarak, istegini gerçeklestirmeye bakar. Erkegin kadini kandirmak için yalan söylemesi iki taraf için de kötü sonuçlar yaratabilir. Fakat erkek, kadinla sevismeye can atarken, bunu düsünemez.

5-Ben sevdigim kadini asla aldatmam
Sosyologlar,ve psikologlar, erkegin sadece bir kadinla yetenimeyecegini söyleye dursunlar… Erkekler, beraber olduklari kadinlara aldatma konusunda ‘‘hala’’ güvence vermekten hiç kaçinmiyorlar. Erkek, iliski kurdugu kadina, onu asla aldatmayacagini kesin bir ifadeyle söyler. Oysa bazi erkekler bu yalani söyledikleri gün bile kadini aldatmis olabilirler.

6- Ben evlenecek tipte bir erkek degilim
Kadinlar evlenip bir yuva kurmak için sabirsizlaniyor olabilirler. Flört ettikleri erkegi de evlilikle kendilerine baglamayi isteyebilirler. Eger erkek bu kadinla evlenmek istemiyorsa, o zaman suçu kendi üzerine alir ve kisiliginin evlenmeye uygun olmadigini söyler. Evlenecek tipte bir erkek olmadigi için iliskiyi resmiyete dökmeden sürdürmeyi yegler. Ancak ayni erkegin bir süre sonra bir baska kadinla evlendigini duyarsaniz hiç sasirmayin!
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 8 üye beğendi.
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
6 Mart 2012       Mesaj #5
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Erkeklerin Ayrılırken Söyledikleri Yalanlar

"Zamana ihtiyacım var"

Bunu söyleyen erkek, ayrılmak isteyip istemediğinden tam olarak emin değildir. Bir yandan sizi kaybetmek istemezken, diğer yandan dışarıda akan hayatı merak ettiğinden içi içini yemektedir. Erkek arkadaşları yeni kızlarla tanışırken, o kendisini tüm heyecandan uzak hisseder ve bu da onu rahatsız eder. Arkadaşlarını kıskanmaya devam edeceğine, onlara katılmaya karar verir ve bu bahaneyi öne sürer.

Veya daha kötü bir senaryo da şu şekilde olur: Sizden gizli gizli görüştüğü biri daha vardır ve artık o daha ağır basmaya başlamıştır. Bunu size direkt olarak söyleyip sizi kırmaktansa, bu yalana sığınmayı tercih eder. Bazı kadınlar bu bahaneyi duyduktan sonra da, ilişkilerinin düzeleceğini ümit edip ilişkiyi bitirmeye yanaşmaz. Böyle bir durumda, ayrılmak isteyen ama bunu söyleyemeyen erkek onu bir süre daha aramaya devam eder. Aramalar başlarda haftada iki veya üç kez gerçekleşirken, giderek seyrekleşir. Ve sonunda tamamen aramayı keser. Hatta kendisine açılan telefonları yanıtlamaz ya da saatler sonra geri döner. Her şeyin bittiğini bir türlü kabullenemeyen kadın çok üstüne gelirse de "Çok düşündüm ama maalesef yapamayacağım" diyerek işin içinden sıyrılır.

"Sorun sende değil, bende"
Bu klişe cümle, artık esprilere ve fıkralara konu olsa da, erkeklerin en sevdiği bahanelerden biri. Belki de ayrıldıktan sonra üzüntüden kendisini yerden yere vuracak olan kız arkadaşlarını üzüntüden kurtarmak için karşılarındakine içten içe birçok mesaj yollarlar. Ne kadar zamandır çıkıyor olsalar da, bir süredir hiçbir şey hissetmedikleri kadından ayrılmak için bir türlü bahane bulamazlar. Aslında o ilişki artık onlar için çekilmez hale gelmiştir. Ayrılmak istediklerini söylediklerinde büyük bir çıngar kopmasından korktuklarından suçu üstlenmeye razı olurlar. Ama belki de asıl suçlu kadındır. Çünkü dayanılmaz kaprisleriyle ilişkiyi sona yaklaştırmıştır.

"Ben senin için yeterince iyi değilim"
Bunu söyleyen bir erkek, karşısındaki kadının ona deli gibi aşık olduğundan emindir. Sevgilisinin hislerinden böylesine emin olan bazı erkekler, bu durumdan ürküp hemen kaçmak isterler. Çünkü ilişki heyecanını, kadın da gizemini kaybetmiş ve artık başka denizlere yelken açmanın zamanı gelmiştir.

"Ben, seni senin beni sevdiğin kadar sevmiyorum" diyemeyeceklerinden, bu yönteme başvururlar. Belki zamanla onlar da aynı şiddette hisler beslemeye başlayabileceklerini düşünürler ama diğer yandan ağır basan 'her çiçeğe konma' isteği akıllarını çeler.

"Ailevi sorunlarım var"
Gayet mutlu bir aile yaşantısı olsa da böyle bir bahaneye itiraz edemeyeceğinizden, hatta saygı duyacağınızdan emindir. Aile içinde yaşanan sorunlar zamanla halledilebileceğinden, size istediği zaman geri dönebilecek yüzü olduğunu düşünür.

Ayrılma isteğini kadının şu şekilde düşüneceğine inanır: Ailesine bu derece bağlı bir erkek, sırf bu yüzden ayrılmak istiyorsa, aile yaşantısına gerçekten çok önem veriyor demektir. İleride evliliğinde bir sorun olursa, her şeyi boşverip sorunu giderme yolunda elinden geleni yapacaktır. Ama gerçekte erkek ilişkiden sıkılmıştır ve aklına bundan iyi bir bahane gelmemektedir.

Veya gerçekten ailesiyle ilgili sorunları vardır. Ama bu durumda sorunların kaynağı belki de sizsinizdir. Annesi veya babası sizi onaylamadığından, oğullarına sizden ayrılmasını söylemiş olabilir. Eğer o da bir anne kuzusuysa veya ailesinden gelen paraya muhtaçsa, onların sözünden dışarı çıkmak istemez ve ne yapıp edip sizden ayrılır.

"İlişkimizde heyecan kalmadı"
Bunu diyen erkek, yeni heyecanlar peşindedir. Mümkünse, her gece başka bir kadınla birlikte olmak istediğinden, önünün açılmasını ister. Bu durumda önündeki tek engel olduğunuzdan da size kapıyı gösterir. Siz "Onun ilk günlerdeki heyecanını nasıl canlandırabilirim" diye düşünüp yeni bir saç şekli, yeni kıyafetler veya spor salonuna üyelik gibi şeylere başvurmak isteyebilirsiniz. Ama boşu boşuna kendinizi yormayın çünkü o çoktan kendine yeni Facebook arkadaşları edinmiştir.

"İşlerimi yoluna koymalıyım"
Sizinle çok güzel zaman geçiriyor olsa da aklı sizden önceki sevgilisindedir. Ona olan hislerinin tam olarak bitip bitmediğinden emin olmadığından son bir kez hislerini tartmak ister. Sizi de aldatmak istemediğinden, bu yola başvurur. Siz ise, bu ayrılma sebebinin ardından ümitlerinizi kaybetmediğinizden onu beklemeye devam edersiniz. Çünkü sevgilinizin işlerini yoluna koyduktan sonra size döneceğinden eminsinizdir. Aslında tam da onun istediği şeyi yaparsınız çünkü eğer eski sevgilisiyle işler istediği gibi gitmezse, gönül rahatlığıyla size dönebilecektir. Eğer her şey istediği gibi giderse, o zaman size kesin bir dille bu ilişkinin bittiğini söyleyebilir.

"Psikolojik sorunlarım var"
Tıpkı bir suçlunun cezasını hafifletmek için deli taklidi yapması gibi, erkekler de bazen bu bahaneye sığınırlar. Aslında hiçbir sorunları yoktur ama belki de ondan korkup uzaklaşmak isteyeceğinizi düşündüklerinden böyle söylerler. Hatta bunu dile getirmeden önce dengesiz hareketler sergileyip, bahanelerine kanıt yaratmayı amaçlarlar. Siz de bir deliyle uğraşmak istemeyeceğinizden, ayrılmak isteğine itiraz etmezsiniz!
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
6 Mart 2012       Mesaj #6
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
- "hayatta yalan demem". Msn Wink

- "haftada 1 kere aşkım"
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
21 Mart 2016       Mesaj #7
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi

Erkeklerin yalan söylediğinin 4 işareti

Hikayeye ortasından başlıyor, başı ve sonu yok
Dürüst birisi size bir hikâye anlatırken, cümlelerinin yüzde 20'si ön bilgi, yüzde 60'ı olan bitenin kendisi ve yüzde 20'si de daha sonrası hakkında olur. Bu bölümlerin herhangi birini geçiştirmesi sizi kandırdığının işaretidir.

"3" Sayısı
Yalancılar bu sayıyı nedense çok sever ve bir şeyin sayısını söylerken kullanır. Eğer üç arkadaşıyla dışarı çıktığını ve sadece üç bira içtiğini söylüyorsa uyanık olun.

"Ama" kelimesi
Bu bağlaca özellikle dikkat edin. "Bana inanmayacaksın biliyorum ama..." diyorsa, gerçekten de hoşlanmayacağınız bir şeyler dönmüş demektir.

Arkadaşını şahit gösteriyor
Yakalanacağını hissettiği anda yalancılar arkadaşlarına sığınır: "Okan'la beraberdim, istersen ona sorabilirsin!"

Kaynak: Marie Claire
Mynet
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 24 Temmuz 2017 18:16