Arama

Bende tüylenme başlamadı, nedeni nedir?

Güncelleme: 20 Kasım 2010 Gösterim: 1.891 Cevap: 4
hüseyin kk - avatarı
hüseyin kk
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #1
hüseyin kk - avatarı
Ziyaretçi
ben 15 yaşında bir erkeğim hala ben de tüylenme başlamadı
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
İçinizin rahat etmesi ve her hangi bir sorun olup olmadığını doktora başvurarak öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Kıllanma
Koltuk altı, genital bölge, yüz, kol ve bacaklarda kıllanma başlar. Genellikle sakallar ergenliğin sonuna kadar belirmez. Başlangıçta tüy şeklinde olan sakallar zmanla ve traş edilmeyle sertleşir.
Alıntı
HerHangiBiri adlı kullanıcıdan alıntı

Erkeklerde ergenlik belirtileri 9-14 yaşları arasında (ortalama 12 yaş) başlar. sakal, bıyık bölgesinde kıllanma meydana gelir .

Sakal, bıyık gibi kılların sıklığı ve çıkma yaşı kalıtıma bağlı olaylardır. Hem anne hem de baba tarafındaki erkeklerin kıllanma oranına bakarak muhtemel kıllanma konusunda kabaca fikir sahibi olabilirsiniz. Vücudunuzdaki diğer kıllanma normal bir seyir gösteriyorsa hormonal bir sorun olmadığı ve sakalının geç gelişeceği düşünülür. Eğer hormonal gelişiminizden emin olmak istiyorsanız, bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 14 yaşındayım yüzümde kıl çıkmadıgı için gidip jiletle kestim acaba uzarmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam bende senin yasındayım çıktımı sonra
wolborg_tr - avatarı
wolborg_tr
Ziyaretçi
20 Kasım 2010       Mesaj #5
wolborg_tr - avatarı
Ziyaretçi
mrb.bnde 15 yasımdayım göbek ve gögüs cevresinde kıllar çıkmaya basladı.gecen seneye kadar hiç birşey yoktu ama bu sene sakal falanda yavas yavas çıktı.acaba normal midir???????