Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 22 Mayıs 2012  Gösterim: 123.269  Cevap: 16

Bayanlara Özel Egzersizler

Misafir
24 Mayıs 2008 21:49       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pilates çılgınlığı başladı şimdi pilatesleri satıldığı yeri bilen varmı acaba?Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar


Sedef 21
25 Mayıs 2008 19:04       Mesaj #12
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Basen küçülten basit egzersizler

Kalçalarınızı ve basenlerinizi küçültmek için hangi egzersizleri yapmalısınız?

Soru: Merhaba! Kalçalarımı küçültmek için hangi egzersizler yararlı olabilir?

Cevap: Bu sık sorulan bir soru. Kötü haber; kalçalarınız geniş ise, bu kemik yapı işlevinizin bir parçasıdır; daha geniş leğen kemiği, daha geniş kalçalar. İyi haber ise; eğer bu kategoride iseniz, muhtemelen armut tipi-----“elma” tipi vücut şekli tersi----vücut şekline sahipsiniz. Bu, bel çevrenizden ziyade
yağı daha çok kalçalarınızda depoladığınız anlamına gelir. Kıyafet satın alırken çok sinir bozucu olmasına rağmen, armut tipi vücut şekline sahip olanların kalp hastalıklarına yakalanma riski çok düşüktür. Bölgesel olarak kilo veremezsiniz o yüzden bu bütün vücudunuzda kilo vermenize ve bedeninizdeki yağsız kas miktarını artırmanıza yarayacak bir egzersiz programını benimseyin.

Haftada 3 veya 5 kere 30-45 dakika boyunca aerobik egzersizleri yaparak çalışın. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kalori yakacaksınız, o yüzden egzersiz zamanınızı uzatmak için yürüyün, koşmayın. Bisiklet sürmek ve buz pateni yapmak, kalori yakmanın ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmenin diğer yollarıdır. Bacak indirip kaldırma gibi yer egzersizleri, kasları güçlendirmede (yağsız kas) ve vücut yağlarını azaltmada etkili değildir. Üst ve alt vücudunuzu sıkılaştırmak için çömelme ya da hamle gibi egzersizler yapın. İki hafta önce “basen” idmanı taslağını çıkardık. Hiçbir ağırlık çalışması uygulamıyorsanız, orada tavsiye ettiğim egzersizlerden biriyle başlayın.

resim108206

Son düzenleyen Valeria; 19 Ocak 2012 12:44 Sebep: Sayfa düzeni.
Sedef 21
2 Ağustos 2008 03:38       Mesaj #13
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
İncelten ve sıkılaştıran egzersizler

Zayıflamak ve formda kalmak için en az 5 gün 45 dakika bu egzersizleri yapın...resim109378

Karın düzleştirmeden duruş düzeltmeye kadar uygulayabileceğiniz pilates yöntemleri.. Ebru Şallı Tan, çok yakında pilatesle ilgili DVD çıkarıyor. İşte Ebru Şallı'nın zayıf ve formda kalmasını sağlayan egzersizler.. Günde 45 dakika ve haftada 5 gün yaparsanız yeni bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Esneyin
Yüz aşağı dik bir şekilde, dizleriniz ve ellerinizin üzerinde durun. Nefes alın, nefes verirken karnınızı içeri çekerek sırtınızı yukarı itin. Sırtınızı iyice yuvarlayın ki, omurların açılsın. Sonra nefes alarak yine birinci aşamaya gelin. En az 10 kez tekrar edin.

Karın kaslarınız çalışsın
Yüz yukarı yatın, bacaklarınızı 60 derece açın. Elleriniz vücudunuzla aynı hizada olmalı. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan vücudunuzun üst kısmıyla kalkın. Yatarken nefes alın, kalkarken karın kaslarınızı sıkın ve nefes verin. Bu egzersiz, karın kaslarını daha ağır egzersizlere hazırlayan iyi bir ısınma hareketidir. Bu hareketi beş kez tekrarlayabilirsiniz.

Sırt kaslarınızı çalıştırın
Yüz üstü yere uzanın. Vücudunuz dik durmalı. Elleriniz omuz genişliğinde yüzünüzün altında olsun. Daha sonra hafifçe doğrulun. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Sırt kaslarınızı çalıştırmaya yönelik olan bu hareket sizi, ardından yapacağınız çok daha ağır egzersizlere hazırlayacak.

Karın kaslarınızı sıkılaştırın
Sırtüstü yatın. Bacaklarınızı 90 derece düz şekilde bükün. Belinizi yerden kaldırmadan başınızı ve omuzlarınızı yukarıkaldırın. Hareketi 5-10 kez tekrar edin.

Duruşunuzu düzeltin
Sırtüstü yere yatın. Kollarınız yukarıda başınızın üzerinde olsun. Nefes vererek kollarınız dik şekilde doğrulmaya çalışın. Daha sonra dik şekilde oturun. Yatarken de omuzlarınızın yere doğru yöneldiğinden emin olun. Yatarken ve kalkarken kalçanızdan destek alın. 5 kez tekrarlayın.

Bel incelten egzersiz
Başdaş kurun ve dik oturun. Yollarınızı yana açın ve nefes alıp vererekönce sağ kolunuz öne doğru dik gelecek şekilde solunuza, sonra da sol konunuz öne gelecek şekilde sağa dönün. Hareketi 3'er kez tekrarlayın.

Etkili karın hareketi
Sırt üstü yere yatın. Yatar şekilde sandalyede uzanır gibi bacaklarınız yukarı kaldırın. Sırtınızı yerden kadırarak bacağınızı kırmadan sol elinizle sol bileğinizi, sağ elinizle sol bacağınızın dizini tutar gibi durun. Hareketi yaparken karınızı sıkı tutun ve her iki bacağınıza da hareketi 8'er kere tekrarlayın.

Kalçaları sıkılaştırın
Dizleriniz kırık bir şekilde sırtüstü yatın. Kollarınız vücudunuza parelel olmalı. Yerden destek alarak vücudunuzu havaya kaldırın. Kalkarken kalçanızı sıkın. Kalça sıkılaştırab hareketi 3 kez tekrarlayın.Son düzenleyen Valeria; 19 Ocak 2012 12:44 Sebep: Sayfa düzeni.
GÜLGECELER
10 Eylül 2008 21:37       Mesaj #14
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
10 gözde fitness hareketi

'Nasıl olsa yaz bitti' diye sakın spordan vazgeçmeyin! Sağlıklı ve fit kalmak için spor her mevsim lâzım. Havaların hâlâ güzel olması sizin için iyi bir motivasyon kaynağı. Spor salonlarına kapanmaya az bir zaman kala, ünlü fitness hocalarının hazırladı hareketlerle, açık havada fitness yapmaya ne dersiniz?

Tolga M. Türkan-Fitness Eğitmeni
Swissotel Sağlık Kulübü
Ters L hareketi
Nasıl yapılıyor?

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dumble'ları iyice kavrayın. Dizlerinizi kırmadan ters L pozisyonuna gelecek şekilde öne eğilin. Eğilme sırasında belinizi kullanmaya dikkat edin. Sırtınız, kambur veya oval olmamalı. Ellerinizde dumble'lar olduğu halde kollarınızı sıkarak aşağı sarkıtın. Başınız karşıya bakmalı. Kalkarken "hazır ol" pozisyonunda dik durun ve hareketi tekrar edin.
Ne işe yarıyor?

Bu hareket, kalça bölgesindeki sarkmaları şekillendirmek için ideal. Ayrıca arka bacak kasları da çalıştığı için, bacak kaslarını güçlendirmek isteyenlere de tavsiye ediliyor. Bel problemi olanların ise uygulamamasında fayda var. 2 set 15 tekrar şeklinde uygulanabilir.

Yener Çataloğlu-Fitness Eğitmeni
Coliseum
Shoulder Press
Nasıl yapılıyor?
Bank üzerine dik bir şekilde oturun. İki elinize aldığınız dumble'ları sıkıca kavrayın. Bu konumda, elleriniz baş hizasında, kollarınızı 90 derece kırarak iki yana açın. Şimdi de gergin bir şekilde yukarı doğru kaldırın. Kollarınız yukardayken dumble'ların aynı hizada olmasına dikkat edin. Bu iki hareketi arka arkaya tekrar edin.

banktasnav2cfth

DumbLE flat-fly
Nasıl yapılıyor?

Bir bank üzerine sırtüstü uzanın. Başınızın boşlukta kalmamasına özen gösterin. İki elinize almış olduğunuz dumbel'ları yatay pozisyonda omuz hizanızda açın. Dumble'lar vücuda paralel olmalı. Şimdi kollarınızı dik ve gergin olarak kaldırın. Dumble'lar havada birbirine bitişecek konuma gelmeli. Eğer hareketi yapmakta zorlanıyorsanız, ayaklarınızı da bank üzerine yerleştirip kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.
Ne işe yarıyor?
Dumble flat fly, göğüs kaslarını çalıştırıyor. Göğüs hacmini de arttırıcı özelliği var. Shoulder press ise omuz kaslarınızı şekillendirirken, sırt kaslarınızı güçlendiriyor. 10'luk üç set veya 15'lik 2 set şeklinde uygulayabilirsiniz.

İlyas Ünlü-Spor Eğitmeni
Polat Renaissance Health Club
Fit bir kalça ve bel

Nasıl yapılıyor?
Yüzüstü yatın. Ellerinizi paralel bir şekilde kulaklarınız üstünde kapalı bir konuma getirin. Bu hareket sırasında boynunuzu kasmamalısınız. Ayaklarınız omuz hizasında olmalı. Kalçanızı ve popoyu sıkarken hafif yukarı kalkın. Kalkışlar kısa aralıklarla olacak. Ayaklarınızın sabit kalmasına özen gösterin. Set aralarında dinlenme amaçlı olarak, uzanabildiğiniz uç noktaya kadar ellerinizi karşıya uzatın. Nefes alarak yarım dakika dinlenin.
Ne işe yarıyor?
Bel ve kalçayı sıkılaştırmak için ideal bir hareket. 12'lik 4 set şeklinde uygulayabilirsiniz.

Erol Gedik-Fitness Eğitmeni
Motus Wellness Center
Bankta Şınav
Nasıl yapılıyor?
a- Ellerinizi bank üzerine gergin bir şekilde yerleştirin. Omuzlar, kalça ve topuklar aynı hizada olmalı. Kollarınızı dirseklerden 90 derece kırarak, bank üzerinde şınav çekin. Dikkat etmeniz gereken, ayakların sabit kalması.
b-Bu hareket, şınavın dizüstünde uygulanan versiyonu. Diz üstüne çöküp, elleriniz göğüs hizasında olmak üzere, bacaklarınızı çapraz konuma getirip ayaklarınızı kaldırın. Dizlerinizin zarar görmemesi için dizinizin altına havlu veya benzeri bir materyal koyabilirsiniz.
Ne işe yarıyor?
Burada amaç, göğüsleri sıkılaştırmak ve omuz ve arka kol kaslarını çalıştırmak. Hareketi, 10'luk 3 set veya 15'lik iki set şeklinde uygulayabilirsiniz.

banktasnav2cfth

Oktay Sağnak-Fitness Eğitmeni
Sports International
Lunges
Nasıl yapılıyor?

İki dumble ile yapılan adım hareketi. Dumble'ları iki elinize alın. Bacaklarınız birbirinden 2-3 cm açık konumda durun. Şimdi sağ bacağınızla öne bir adım atın ve dizinizi 90 derece kıracak şekilde esneyin. Kollarınız, vücudunuza paralel yanlarda veya vücudunuza dik iki yana açılmış konumda gergin olsun. Şimdi de aynı hareketi diğer bacağınızla tekrarlayın.
Ne işe yarıyor?
Bu hareket kolaylıkla uygulanabiliyor. Özellikle, bacaklar ve kalçanın şekle girmesinde etkili. 3-4 sette 10-12 tekrar yapabilirsiniz.

Mustafa Çekiç- Fitness eğitmeni
Enka Fitness Merkezi
SIKI BİR KARIN İÇİN
Nasıl yapılıyor?

Düz bir zemin üzerine, eller başın üstünde, sırt üstü uzanın. Kalçanız ve bacaklarınız yere dik açı oluşturacak şekilde, başlama pozisyonuna gelin. Bu pozisyonda, dizler ile ayak arası yere paralel olmalı. Dizlerinizi göğsünüze doğru çekerken, kollarınızı gergin şekilde dizlerinize doğru uzatın. Şimdi bacaklarınızı düzeltmeden yere koyun ve harekete kontrollü bir şekilde devam edin. Dizlerinizi kaldırırken nefes vermeli, indirirken almalısınız.
Ne işe yarıyor?
Alt ve üst karın kasları için çok faydalı bir egzersiz. Günde 15 tekrardan, 3 set yapabilirsiniz. 6 hafta sonra sonucu farkadeceksiniz.


Güngör Erünsal-Fitness Eğitmeni
Çırağan Onacua SPA
topla esneyİn
Nasıl yapılıyor?

Egzersiz topunu düz ve dik bir duvara dayayıp, belinizden yaslanın. Burada sırt açısı önemli. Ellerinize birer dumble alın. Topa yaslanmış bir şekilde ayakları hafif öne alıp, bacaklarınızı dizlerinizden 90 derece kırıp esneyin. Bu hareketi doğru yapabilmek için topun ilk önce belde olması, hareketin sonuna doğru sırta çıkması gerekiyor.
Ne işe yarıyor?
Bu hareket, kalça, üst bacak ve alt bacak için oldukça etkili. 15 tekrardan 3 set yapmakta yarar var


Gerda Ergül - Kişisel spor eğitmeni
Kemer Country Club
Pilates topuyla yüzme
Nasıl yapılıyor?

Başlangıçta, top üzerine yüz üstü, şnav pozisyonunda uzanın. Baş yere doğru bakmalı. Bacaklar ve vücut gergin konumda, eller kulaç pozisyonunda olacak. Bu hareketi yaparken ağırlığınızı, omuz ve dizlere verin. Her iki kolunuzu, yüzmede olduğu gibi, önce hafif kırarak ileri doğru uzatın. Bu sırada nefes alın. Kollar gergin bir şekilde tam karşıya doğru uzandıktan sonra, geriye doğru iki yana açın. Bu pozisyonda baş karşıda olmalı. Nefes verirken kollarınızı geride paralel ve gergin konuma getirerek, hareketi tamamlayın.
Ne işe yarıyor?
Vücudun en çok kullandığı kas grubu, karın kasları. Karın, bacaklar ve popoyu biçimlendirmek için oldukça faydalı. 3 setten 15 tekrar halinde uygulayabilirsiniz.
Son düzenleyen Valeria; 19 Ocak 2012 12:45 Sebep: sayfa düzeni.
Sedef 21
11 Eylül 2008 21:02       Mesaj #15
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Thai Chi yapmayı denediniz mi?
İnsanlara, günlük rutinlerinin bir bölümünü egzersize ayırmaları gerektiğini söylemek kolaydır. Ancak neler yapmaları gerektiğini söylemek zordur. Bazı insanlar maraton koşmaktan veya dağlara tırmanmaktan hoşlanır. Ancak, eğer hayatınızı, veya kollarınızı ve bacaklarınızı, veya eklem noktalarınızı riske atmadan formunuzu korumak istiyorsanız, eski bir savaş sanatı olan ve gölgelerin yavaş bale hareketleriyle boks maçına benzeyen Tai Chi Chuan’ı deneyebilirsiniz.


resim110763


Tai Chi Chuan’ı, benzer egzersizlere sahip, sanki dinsel ve politik hareketlerden oluşan Falun Gong ile karıştırmamanızı öneririz. Tai Chi, güçlü zihinsel odaklanma ile ihtiyatı, zarif hareketlerle gücü, çeviklik ile özellikle yaşlılar için önemli olan dengeyi birleştiriyor.

Tai Chi yapan kişiler, Tai Chi’nin ruhsal ve psikolojik yararlarını yıllardır anlatıyorlar, ancak Batılı bilimadamlarının dikkatini çeken nokta, Tai Chi’nin beden üzerindeki etkileri. Araştırmacılar, Çin ve etrafındaki ülkelerde milyonlarca insanın yıllardır bildiği Tai Chi’yi, şimdi çok çeşitli şekillerde öğreniyorlar.
Oregon Araştırma Enstitüsü’ndeki bilimadamları, Tai Chi’nin sağlıklı ancak inaktif yaşlı erkekler ve kadınlar için çok yararlı olduğunu açıkladılar. Daha önce yapılan araştırmalarda ise, düzenli olarak Tai Chi’ye devam etmenin, yaşlılarda düşmelerin azalmasına yardımcı olduğu belirtilmişti.
Bilimsel olarak atılacak bir sonraki adım, Tai Chi’nin bu konularda gerçekten yardımcı olup olmadığını belirlemek olacak.

Pek çok Tai Chi türü bulunmaktadır, ancak çoğu bir dizi kontrollü hareketlerle veya şekillerle başlar. Tai Chi’ye başlamak için pek çok kitaptan yararlanabilirsiniz, veya sağlık klüplerinde bulunan Tai Chi sınıflarına devam edebilirsiniz. Tai Chi’de diğer bir amaç ise, kendi hızınızda hareket etmenizdir. Tai Chi uzmanı Martin Lee, Tai Chi’yi “ağrı kazanç değildir” diyerek ifade ediyor.

Tai Chi’nin etkilerini görebilmek için, bir kaç ay beklemeniz gerekebilir, ancak etkilerin ortaya çıkmasıyla beraber yeni bir yaşam tarzının kapıları açılmış olur. British Columbia Üniversitesi’nde aile hekimi ve spor doktoru Dr. Karim Khan açıklıyor: “İnsanlar kendilerini iyi hissettiklerinde, yaşamlarında genellikle daha aktif oluyorlar.”

Her egzersiz türünün muhakkak çok yararları vardır. Ancak Stanford Üniversitesi’nde kronik hastalıkları önleme uzmanı William Haskell açıklıyor: “Yaşlı kişiler için, Tai Chi hiçbir zaman bitmeyecek bir egzersiz türü. Ve Tai Chi’ye ek olarak yapılacak yürüyüş, çok çok yararlı olacaktır.” Genç insanların daha sert aerobik hareketlerine ihtiyaçları olabilir, ancak stresin azalması için Tai Chi’den de yararlanabilirler.

Tai Chi’deki en güzel şey, insanların bunu hoşlanarak yapması, böylece insanlar yararların ortaya çıkmasına yetecek süre bu egzersizlere devam ediyorlar. Sizin için iyi olan bir şeyin aynı zamanda eğlenceli olması, ona devam etmenize yardımcı oluyor.

Son düzenleyen Valeria; 19 Ocak 2012 12:45 Sebep: sayfa düzeni.
HerHangiBiri
16 Kasım 2008 21:26       Mesaj #16
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi
Tibetin Gençlik Pınarı 5 Hareket


Çok kısa bir süredir uygulamama rağmen gerçekten oldukça işe yarıyor…Denemenizi tavsiye ederim.

Yaşınız ve fiziksel durumunuz ne olursa olsun gençlik, sağlık ve canlılık kazanmak için her gün kısa bir süre de olsa bu egzersizleri uygulayabilirsiniz. Bu hareketleri gerçekleştirirken yavaş ve derin soluklar almak yeterli.

Soluk alıp vermenin bu hareketlerin yararları arasında doğrudan bağlantısı var.

Peter Kelder’in yazdığı “Tibet’in Gençlik Pınarı” (orijinal adı: Ancient Secret of the Fountain of Youth ) adlı kitapta yer alan, emekli bir İngiliz subayı tarafından Batı’ya aktarılan beş Tibet egzersizinin çok büyük yararları var. Dünyada ilgiyle okunan kitapta sağlık için gerekli fiziksel hareketlerin yani sıra beslenme sırları da var.

Başlangıçta her hareketin 3 kez yapılması tavsiye ediliyor. Daha sonra her hafta tekrar sayısını 2 şer arttırarak 21 tekrara ulaşıncaya kadar arttırmaya devam edin.Yani 2.hafta her hareketi 5 kez,3. hafta 7 kez, 4. hafta 9 kez ve bu şekilde arttırmaya devam edin 10 hafta sonra her hareketi 21 kere yapabilir duruma geleceksiniz.

Bu 5 hareketi tamamladıktan sonra ılık yada serin suyla duş almanız tavsiye ediliyor. Ama asla soğuk suyla yıkanmayınız.


Birinci hareket:


morelmas tibet 1


Faydaları :Dolaşımı geliştirerek varisli damarlar, osteoporoz ve bas ağrılarına iyi geliyor. Her gün yapmak tüm bedeni gençleştiren bir süreci başlatabilir.


Uygulanışı : Kollarınızı iki yana açarak avuç içleriniz yere bakacak şekilde saat yönünde dönün.


İkinci hareket:


morelmas tibet 2


Faydaları :Tiroit bezi, böbreküstü bezleri, böbrekler, sindirim organları ve prostat ile rahmi de içine alacak şekilde cinsel organlar ve bezler üzerinde onarıcı bir etkisi var. Arterit, osteoporoz, düzensiz regller, menopoz semptomları, sindirim ve bağırsak sorunları, sırt ağrısı, bacak ve boyunlardaki sertliğe iyi geliyor.


Uygulanışı :

1-Sırtüstü yatarak ellerinizi vücudunuzun yanına koyun.
2-Çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırın
3-Bacaklarınızı yere dik olacak şekilde kaldırırken dizlerinizin dik olmasına gayret edin


Üçüncü hareket:


morelmas tibet 3

Faydaları :İkinci gibi üçüncü de tiroit bezlerini, böbreküstü bezleri, böbrekleri, sindirim sistemi organlarını ve prostat ile rahmi de içine alarak cinsel organları gençleştiriyor. Menopoza girmiş ve düzensiz veya tembel regl dönemleri geçirme eğilimindeki kadınlar için özellikle iyi.


Uygulanışı :

1-Vücudunuzu dik tutarak dizlerinizin üzerinde durun.Ellerinizi kalçalarınızın altına dayayın
2-Çenenizi göğsünüze yaklaştırın.
3-Başınızı yavaşça mümkün olduğu kadar geriye doğru eğerken,sırtınızı arkaya doğru esnetin.


Dördüncü hareket:


morelmas tibet 4


Faydaları :Tiroit bezi, sindirim sistemi, prostat ile rahmi de içine alacak şekilde cinsel organları ve bezleri dolaşım ve lenfatik akış üzerinde canlılık veren bir etkisi var. Karın bölgesini, uylukları, kolları ve omuzları güçlendirir. eğer sinüs tıkanıklığınız varsa bu hareketin burun deliklerinizi açtığını da fark edebilirsiniz.


Uygulanışı :

1-Bacaklarınızı ileriye doğru uzatarak yere oturun.Ayaklarınız hafifçe aralık olsun ve ellerinizi yere koyun
2-Çenenizi göğsünüze doğru eğin.
3-Başınızı mümkün olduğunca arkaya doğru eğin.
4-Kollarınızı düz tutarak ayak tabanlarınızı ve ellerinizi yere basarken dizlerinizi kırın ve gövdenizi yere paralel olacak şekilde havaya kaldırın.Adalelerinizi bir süre kasın ve ardından gevşeyin.


Beşinci hareket:


morelmas tibet 5


Faydaları :bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkisi olan dolaşım ve lenfatik akışın geliştirilmesine yardımcı olur. Derin soluk alıp vermeyi, enerji ve canlılığı uyarır. Diğer hareketlerde olduğu gibi özellikle menopoz ve düzensiz regl dönemleri semptomlarını hafifletiyor.


Uygulanışı :

1-Kollarınız dik ve bedeniniz aşağı sarkmış halde ( kobra yılanı ) şeklinde durun. Avuçlarınızı yere koyun. Başınızı yumuşak bir şekilde mümkün olduğu kadar geriye yatırın.
2-Ayaklarınızı ve ellerinizi oynatmadan,kalçanızı yukarıya kaldırın ve vücudunuzla ters v şekli meydana getirin.Çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırın.
22 Mayıs 2012 13:59       Mesaj #17
Valeria - avatarı
VIP Çilekli
Topuklu ayakkabı egzersizleri
Topuklu ayakkabılardan vazgeçemiyorsanız, ayaklarınızın mutluluğu için egzersiz önerilerimize bir göz atın.
Ayak masajını ve germe efzersizlerini ayaklarınızı topuklu ayakkabılara hazırlamak için ya da yorucu bir günün sonrasında uygulayın. Önce ayaklarınıza masaj yapın.
  • Bir ayağınızı kucağınıza alarak parmaklarınızla ayağın altını, topuğunuzu derinlemesine ovalayın.
  • Parmaklarınızı ayak parmaklarına geçirin ve ayağınızı bilekten sola ve sağa döndürerek bileğinizi rahatlatın.
  • İki elinizi ayak bileğinize sıkıca sarın, ellerinizi terse yönlere doğru hareket ettirerek ayak bileğinden başlayarak tüm ayağa ileri geri masaj yapın.
  • Elinizin başparmağı ve işaret parmağıyla ayak başpermağınızı kavrayın ve nazikçe çekip parmağın sonuna doğru bırakın. Tüm ayak parmaklarınız için uygulayın.
  • Ayaklarınızı birbirine paralel topukların üzerinde yere koyun, parmaklarınızı içe doğru kıvırarak ve yeri ayağın ön kısmı ile iterek öne doğru ayaklarınızı kaldırın. Gidemeyeceğiniz noktaya geldiğinizde aynı şekilde bu kez ayaklarınızı geriye doğru parmak ve topuklarda hareket ettirin. (Hareketi anlamak için bir tırtılın hareketini gözünüzün önüne getirin)
  • Her iki ayağınızı yere koyun, ayak parmaklarınızı içe doğru kıvırın ve ayak parmaklarından başlayarak ayakalrın yanını ve en son topukları yere koyarak bileklerinizle bir daire çizmeye çalışın. Birkaç kez tekrarladıktan sonra içten dışa doğru birkaç daire çizin.Daha fazla sonuç:
Bayanlara Özel Egzersizler

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç