Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 20 Kasım 2008  Gösterim: 17.508  Cevap: 4

Bilgisayarı Hızlı Başlatmak

bloodbower
6 Mayıs 2007 21:11       Mesaj #1
bloodbower - avatarı
Ziyaretçi
BİLGİSAYARI HIZLI BAŞLATMAK
Windows XP'de orijinal ayarlarda sistem açılışı sırasında login penceresi oldukça uzun bir zaman bekleme modunda kalmaktadır.Bu işlemi daha kısa bir süreye almanız veya tamamıyla kapatmanız mümkündür.Bunu yapmak için My Computer (Bilgisayarım)'a sağ tıklayarak,açılan menüden Properties (Özellikler)'i seçin.Açılan kartta yer alan Advanced (Gelişmiş)'a tıklayın.Açılan menüden en altta 3 ncü seçenek olan Startup and Recovery (Başlangıç ve Kurtarma)'nin karşısında yer alan Settings (Ayarlar) düğmesini açın.Açılan menüde Time to display list of operating systems ve onun hemen altındaki Time to display recovery options when seçeneklerinin karşısındaki zaman ayarlarının değerlerini 0 (Sıfır)'a getirin.Veya seçili olan kutucuklardaki onay işaretlerini kaldırın.Bu işlemleri yaptığınızda bilgisayarınız başlatılırken çıkan welcome yazısı çok kısa süre ekranda kalacak ve Windows XP direk olarak açılacaktır.Bu durumda sistem açılışı sırasında 30 saniyelik bir zaman kazancınız olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntıdır


K0L3Ra
16 Haziran 2007 12:37       Mesaj #2
K0L3Ra - avatarı
Ziyaretçi
her kapayı$tan önce c/windows/prefectteki dosyları silin farkı görürsünüz
msxlabshayrani
16 Şubat 2008 17:27       Mesaj #3
msxlabshayrani - avatarı
Ziyaretçi
K0L3Ra Eğer Prefetch'deki Dosyaları hergün hergün silerlerse bu bilgisayara zarar verir. Tavsiye olunan haftada 1 kez yapılmasıdır.
sailoruzi
25 Ekim 2008 14:48       Mesaj #4
sailoruzi - avatarı
Ziyaretçi
ikiside bilgisayara zarar verebilir ben bootvis-tool u kullanıyorum
djtutqu
20 Kasım 2008 02:33       Mesaj #5
djtutqu - avatarı
Ziyaretçi
c/windows/prefect'teki dosyaları hergun silmek yanlış.. an az bikaç haftada bir yapın bu işlemi.. zaten çok gereksiz hergun silmek..


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç