Arama

Maddelerin yapısal modellerinin bilinmesi ne gibi kazançlar sağlar? - Sayfa 2

Güncelleme: 5 Ocak 2012 Gösterim: 19.214 Cevap: 35
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #11
misafir - avatarı
Ziyaretçi
cavabı yazarmısınız
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ne olur kimse bilmiomu bu ödevi
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
maddenin yapısal özellikleriniaraştıran bilim insanları,elde ettikleri yapı maddelerini herkezle paylaşmışlardır.Bu çalışmalar sayesinde maddeleri oluşturan atomların yapı içindeki dizilimleri hakkında bilgi sahibiyiz.Atomların ve atom kümelerinin yapı içindeki dizilimleri maddeden maddeye farklılık gösterebilir.Örneğin;elmas,demir ve bakırı oluşturan atomların dizilişlerine bakarak hangisini bakır,hangisinin demir,hangisinin elmas olduğu bulunabilir.
(inşalllah işinize yarar benim yaradı)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dogrumu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
maddenin yapısal özellikleriniaraştıran bilim insanları,elde ettikleri yapı maddelerini herkezle paylaşmışlardır.Bu çalışmalar sayesinde maddeleri oluşturan atomların yapı içindeki dizilimleri hakkında bilgi sahibiyiz.Atomların ve atom kümelerinin yapı içindeki dizilimleri maddeden maddeye farklılık gösterebilir.Örneğin;elmas,demir ve bakırı oluşturan atomların dizilişlerine bakarak hangisini bakır,hangisinin demir,hangisinin elmas olduğu bulunabilir

benim işime yaradı sizede yarrar inşallahh!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bence bilim insanları küreye benzayen ve maddenin yapı taşları olan bu taneciklere atom denir ..

ben
bence bilim insanları küreye benzayen ve maddenin yapı taşları olan bu taneciklere atom denir ..

tama onu bizde biliyoruz ama bana bu lazım değil bunun bilnmesi sonucunda ne oluyor bulazım bana yaa lütfen yarın sunum yapcam yaa ne olur lütfen lütfen....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar daha açık bilen yok mu ???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bana acil lazım lütfen en ince ayrıntısına kadar yazın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlaracil madelerin yapısal modelerinin bilinmesi ne gibi kazançlar sağlar lütfennnnnnnn bulun sonucumu acil
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
maddenin yapısal özellikleriniaraştıran bilim insanları,elde ettikleri yapı maddelerini herkezle paylaşmışlardır.Bu çalışmalar sayesinde maddeleri oluşturan atomların yapı içindeki dizilimleri hakkında bilgi sahibiyiz.Atomların ve atom kümelerinin yapı içindeki dizilimleri maddeden maddeye farklılık gösterebilir.Örneğin;elmas,demir ve bakırı oluşturan atomların dizilişlerine bakarak hangisini bakır,hangisinin demir,hangisinin elmas olduğu bulunabilir