Arama

Rubella hamileliğimi etkiler mi?

Güncelleme: 18 Haziran 2013 Gösterim: 2.884 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Nisan 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba hocam ben 2 nisanda yaptırdıgım testte rub m 15 (+) hamılelık yoktu 10 gun sonra hamıle kaldıgımı ogrendım yaptırdıgım testlerde RUBELLA IgM NEGATIF 0.34

RUBELLA IgG POZITIF 111 cıktı rub avidite ıgg testı yaptırdım yalnız haftaya alacagım soylendı korkum kan testlerınde 4 haftalık hamıle oldugum soylendı ben hastalıgı gecırdıgım surede gebelıgımın olup olmaması ve cocgumun etkılenmesınden korkuyorum ıyı aksamlar
AndThe_BlackSky - avatarı
AndThe_BlackSky
VIP VIP Üye
18 Haziran 2013       Mesaj #2
AndThe_BlackSky - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Hamilelikte Kızamıkçık (Rubella)
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Kızamıkçık virüsü (rubella) damlacık enfeksiyonu ya da direkt temas yoluyla bulaşır. Aşı uygulamalarından önce 6-9 yılda bir salgınlara neden olan bir hastalık iken, aşının ulusal sağlık programlarına girmesiyle görülme sıklığı %99 oranında azalmıştır.

Virüsün anne dolaşımında yayılımı plasentanın enfeksiyonuna neden olur. Plasentanın enfekte olması ile de virüs anne karnındaki bebeğe yayılabilir. Bebeğin anne karnında enfeksiyonu gebelik süresince her zaman olabilir ancak risk ilk 3 ayda en yüksektir. Risk ilerleyen gebelik haftalarında azalırken doğuma yakın yeniden yükselir.

Devamı için lütfen tıklayınız. >> https://www.msxlabs.org/forum/kadin-ve-saglik/454463-hamilelikte-kizamikcik-rubella.html
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 18 Haziran 2013 08:24 Sebep: içerik düzenlendi.