Arama

Tekstil kesimciliği hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 28 Aralık 2012 Gösterim: 1.200 Cevap: 1
msy80 - avatarı
msy80
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #1
msy80 - avatarı
Ziyaretçi
Selam; ben tekstil kesimciliği mesleğinde kalfalık belgesi almak için sınava gireceğim. ama kaynağım ve yeterli bilgim yok. netten de aramama rağmen bişey bulamadım. beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz
Sponsorlu Bağlantılar
HayaLPeresT - avatarı
HayaLPeresT
VIP VIP Üye
28 Aralık 2012       Mesaj #2
HayaLPeresT - avatarı
VIP VIP Üye
Kumaş kesim teknikleri, Kumaş nasıl kesilir?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilindiği gibi giysi üretimi birçok aşamanın birleşiminden oluşur. Dökümanımızın konusu oluşturan “kesim” aşaması giysi üretiminin en önemli bölümlerinden biridir. Giysinin doğru ve teknik kurallara uygun olarak kesilmesi kaliteli bir üretimin ilk şartıdır. Kesimi düzgün olmayan bir giysinin düzgün ve kaliteli olması beklenemez. Ayrıca yanlış kesilmiş bir kumaşın tekrar kullanılması mümkün olmayabilir. Bu ünitede size kesim öncesi hazırlıklar, elde ve kesim motorları ile kesim hakkında bilgiler verilmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda kesilecek malzemeleri tanıyacak, kumaşları kesime hazırlama ve kalıpları kumaşa yerleştirme işlemlerini kavrayacak, kesim araçlarını tanıyarak kullanmayı öğrenecek ve kalite standartlarına uygun kesim yapabileceksiniz. Doğru kesilmiş bir kumaşın kaliteli bir giysi üretiminin ilk adımı olduğunu unutmayınız.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.