Arama

Türk Rap'inin Şu Anki Durumu Sizce Nedir? - Sayfa 2

Güncelleme: 7 Mayıs 2014 Gösterim: 23.776 Cevap: 66
ReSPeCT_TuPaC - avatarı
ReSPeCT_TuPaC
Ziyaretçi
28 Ekim 2007       Mesaj #11
ReSPeCT_TuPaC - avatarı
Ziyaretçi
ben 8 senedir hiphop aleminin içindeyim türkçe rap aslında bu seneye kadar hatta bu son 2-3 aya kadar hiç dinlemezdim. ki dinlediim kişiler çok sınırlı. neden dinlemiodum?? çünkü bu zamana kadar ve aslında hala TURKİSH RAP adı altında şarkıları yapıp sanki rap müziği kendileri bulmuşlar gibi laflar ediolardı ve o yetmezmiş gibi amerikadaki yani rapin en iileri olanlara laf edip onları sewmiorz dinlemiorz dienler wardı. bu yüzden hiç dinlemezdim. bu aralarda aslında sadece türkçe rapi nası bişe olduğunu tarzlarının nası olduğunu öğrenmek için dinliorm. ben yaklaşık 1.5 sene önce MClik yapmaya başladım. ama sadece şu an 2 şarkım war ve albüm çalışmaları yapıorz. ama benim albümümdeki şarkıların hiç biri TURKİSH RAP dedikleri gibi bişe diil. çünkü rap müziği amerikalılar çıkarmış ve tupacta gangsta rapi ortaya çıkarıp rapteki son noktayı koymuştur. rap müzik budur. he deselerki turkish rap rap müziğn bi dalıdır R&B gibi mesela. o zaman bişe demem. ama kişilerin turkish rap dedikleri şeyi 0dan çıkarmışları gibi konuşmalarına cidden sinir oluorm. şu anda türkiyede gangsta rap yapanlar çok az. ceza bu son albümünde falan turkish rapten biraz daha uzaklaştıki bu benim daha çok hoşuma gitti. ayrıca batı tarzında sokak dilinde zenci tarzında şarkı yapanlar şu an sadece underground olarak sölüolar. neyse ya biraz fazla konuştum Msn Grin konuyu biraz toparlamak gerekirse türkçe rap (turkish rap demiorm Msn Happy ) bu aralar gelişti gerçekten. rapperlar çoğaldı ama aralarda kötü rap yapanlarda çıkmıo diil. onnarda iilerin yanında biraz kayboluolar yani bence bi sorun teşkil etmez onlar. herkese saygılar...
Sponsorlu Bağlantılar
battalgazi54 - avatarı
battalgazi54
Ziyaretçi
30 Ekim 2007       Mesaj #12
battalgazi54 - avatarı
Ziyaretçi
bence cok hatalar var ...daha dogru dürüz dünyaca acilmamisiz ... türkce rap deki tüm rapciler birbirlerie destek olacagina önüne gelen diss atiyor ...
Sponsorlu Bağlantılar
GeceL - avatarı
GeceL
Ziyaretçi
2 Kasım 2007       Mesaj #13
GeceL - avatarı
Ziyaretçi
su anda rap dunyası gelsıme asamasında yanı turkce rapın alt yapısı daha su gectımız 10 15 yıl oldu. rock ıle karsılşastırırsak rockın mazısı uzun Turkiyede.. ama bnce rap TÜRKÇERAP 5 yda en fazla 10 yıl sonra encok dınlenen muzık rap olacaktırr..
pusat11 - avatarı
pusat11
Ziyaretçi
16 Kasım 2007       Mesaj #14
pusat11 - avatarı
Ziyaretçi
bence şu anda piyasada çok fazlaa kendini rapçi sanan kişilervar we bi çoğunda doğru düzgün söz bile yok ayrıca rapi sadeceküfür ve diss olmaktan çıkarılması gerekiyo yoksa rape dışarıdan bakanlar bizlere sadece küfürbaz kavgacı tipler olarak bakmaya devam edicekler ben bunun böyle olmadığının anlatılması taraftarıyım
Mc DeVe (Ültimaton)
tatlikiz - avatarı
tatlikiz
Ziyaretçi
19 Kasım 2007       Mesaj #15
tatlikiz - avatarı
Ziyaretçi
benım kalbımde yerı cok buyuk ve bence hak ettıği değer verılmıyor
ebty1two2che - avatarı
ebty1two2che
Ziyaretçi
19 Kasım 2007       Mesaj #16
ebty1two2che - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
[WoL]bL adlı kullanıcıdan alıntı

Aslında Pek Iç acıcı degil cünkü onüne gelen rap ci oluyor ve albüm cıkartıyor pek anlamıs degilim Bilmem

katılıyorum ama her insanı dinlemiorm şahsen
belli başlı rap te bir karizma ve ünü olanları dinliorm Msn Cool
mezarlık_rapcileri - avatarı
mezarlık_rapcileri
Ziyaretçi
22 Kasım 2007       Mesaj #17
mezarlık_rapcileri - avatarı
Ziyaretçi
Sende Türkçe'ye saygılı olmak mı istiyorsun?? Bizimle gel t-rap ve türkçe'ye yakışan olarak rap'te ki bazı ingilizce kelimeleri türkçeleştirelim.....el ele verip(pessimist: karanlık rapçi demek gibi.... underground: yeraltı demek gibi) sende bize katıl!!!

Mezarlık_Rapcileri&Pisiko187
tatlikiz - avatarı
tatlikiz
Ziyaretçi
26 Kasım 2007       Mesaj #18
tatlikiz - avatarı
Ziyaretçi
gelebiliriiiiim
Vincent_Valentine - avatarı
Vincent_Valentine
Ziyaretçi
11 Şubat 2008       Mesaj #19
Vincent_Valentine - avatarı
Ziyaretçi
Bence türkiyede rap müzik piyasası can çekişiyor. Yıllardır süre gelen bir Ceza&Sagopa Kajmer tartışması var ki herkes buna takılıp kaldı. Mclere hayranlık fanatizm derecesine ulaştı. Herkes birlik olup elinden geleni yapmaları gerekirken sadece birbilerini kötülüyorlar. Hatta kavgalar ve taraf tutma olayları yüzünden gerçekten emek verip güzel şeyler başarmış insanları değer vermeden bir köşeye atıyoruz. Undergraund piyasasında ise uzun zamandır kavgalardan başka bişey dinlemez olduk. Eğer farkındaysanız eskiden yapılan bir şarkıyı 3-5 ay dinleyebiliyorduk şimdi sadece bir iki defa dinleyip bir köşeye atıyoruz. Yeni çıkan iyi mcler olmamasının sebeni ben şunu dinlerim ya o da kimmiş dememiz. Rap piyasasın sevgi, saygı ve birlik kalmadı. Herkes birbirinin arkasında kuyu kazmakta. Böyle asla ilerleyemeyiz.
C1qD3m - avatarı
C1qD3m
Ziyaretçi
28 Şubat 2008       Mesaj #20
C1qD3m - avatarı
Ziyaretçi
Arkada$ın da dediqi qibi önüne qelen rap'ci oluyo.bence de rap hızla ilerliyor..şuanda görüyoruz ki bazı reklamlarda rap söyleniyo.. dahada ilerleyeceqine inanıyorum..