Arama

Türk Rap'inin Şu Anki Durumu Sizce Nedir? - Sayfa 3

Güncelleme: 7 Mayıs 2014 Gösterim: 23.768 Cevap: 66
snnstn - avatarı
snnstn
Ziyaretçi
29 Şubat 2008       Mesaj #21
snnstn - avatarı
Ziyaretçi
benim görüşüm 95 teki rap daha güzeldi.türk enstrümanlar felan kullanılıyodu yani bize o hoş geldi Msn Tongue,şimdiki rap çler en çok para karı bende benim arabam şöyle ,bol bezbol elbiseleri bol paçalar elbiseler giyiniyolar,ama 95 tekiler öyle değildi mesela akrakan erci e takım elbise gömle normal giyinirlerdi,şimdikiler çok yapmacık taklitçi geliyor(BENİM GÖRÜŞÜM) Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
SmYrNa - avatarı
SmYrNa
Ziyaretçi
12 Mart 2008       Mesaj #22
SmYrNa - avatarı
Ziyaretçi
Dediğin gibi evet cok sayıda özenti taklitci var Bunların yanısıra cok iyi mc Lerde var.
Rap te giyim tarzını şahsen ben pek önemsemiyorum. Rap te söz,ses ve hız önemLidir.
Sponsorlu Bağlantılar
ßence rap e iLgi git gide artıo ve şuan ki durumu iyi ve daha iyi oLucaktır diyorum..
enk4z - avatarı
enk4z
Ziyaretçi
13 Mart 2008       Mesaj #23
enk4z - avatarı
Ziyaretçi
Rap'in $u anKi durumu geçmiş yıllara oranla daha iyi ve dağlık dediğimiz kesime bile yayılmış durumda. Ama daha da iyi olcak. Rap'te son zamanlarda bölünmeler başladı. bu bölünmelerin ortadan kalkması bizim elimizde. Fakat bazı rapçiler çalıntı beat ve söz kullanarak kendilerini küçük düşürüyorlar ve aynı zamanda Trap 'in de gelişmesini engelliyorlarr.! Çalıntı yapacaklarına hiç yapmasınlar ßu i$i!
xIIIxLincolnxIIIx - avatarı
xIIIxLincolnxIIIx
Ziyaretçi
15 Mart 2008       Mesaj #24
xIIIxLincolnxIIIx - avatarı
Ziyaretçi
bence şu anki rapin durumu çok iyi ve hızla gelişiyor.Böyle giderse evrensel müzik rap olacak keşke olsa bizde artık kanallarda rap görebilmek için tv başında uyuklamasakMsn Grin
sagopa kajmer - avatarı
sagopa kajmer
Ziyaretçi
19 Mart 2008       Mesaj #25
sagopa kajmer - avatarı
Ziyaretçi
rap suan ilerlioo gitiikcede dahada iii olacaq mkim gerceq rapci belli olacaq oqee
PeRMatik - avatarı
PeRMatik
Ziyaretçi
26 Mart 2008       Mesaj #26
PeRMatik - avatarı
Ziyaretçi
Türkiye insanı rap i herkesin bildiği gibi cartel le tanıdı.söyledikleri parçaları dinlerken bu ne ya nasıl bi şarkıdır gibi düşünceler belirdi herkesin aklında.kimse rap in ne olduğunu bilmiyordu.belli bi kesimin ilgisini çekti ve sonra iyice söndü.peşini kovalayanlar oldu kimileri daha ilgilenmedi.doksanlı yılların sonlarında Türkiye de gençlerin birçoğu kendi maddi olanaklarıyla bişeyler yapmaya çalıştı.geneli de home studio çalışmalarını sergiledi.gerek sözleri gerekse müzik altyapısı vasatında altındaydı.fakat şu var ki Türkiye de bi rap müzik altyapısı olmadığından bunları normal karşıladık hep.bu işe Almanya da devam edenler daha şanslıydı. çünkü orada bi rap altyapısı vardı.TR rapi 2000 den bu yana takip ediyorum.birçok rap yapan oldu, geldi ve geçti.burdaki arkadaşlar demişler herkes kendini rapçi sanıyor.çok kötü rap yapanlar oluyor demişler, haklılarda.Şu varki çeşitlilik olacak, iyi yapanda yapmayanda olacak.Zaten beğenilenler her zaman piyasada tutunacaklardır.Ki zaten iyi yapanlarda ortada.

rock ve rap i karşılaştıran arkadaşlara sesleniyorum.Rock Türkiyede bildiğim kadarıyla 60 lı yıllardan bu yana var.rap in geçmişi 20 yıl bile olmadı + toplum rapin ne olduğunu son 5 yıldır biliyor.bu sonuçlara göre bile rap in bu kadar seviyeye ulaşması harikulade birşey.

Son bi iki ekleme: hard rock + metal olarak tabir edilen tür ve pop artık düşüşte. İnsanlar artık Rap e yöneliyorlar. çok kısa zamanda rap severler ikiye katlanacak..
SANALBELA - avatarı
SANALBELA
Ziyaretçi
16 Nisan 2008       Mesaj #27
SANALBELA - avatarı
Ziyaretçi
sago olmasa türkçe rap bi hiç özenti katnıyo
king nothing - avatarı
king nothing
Ziyaretçi
17 Nisan 2008       Mesaj #28
king nothing - avatarı
Ziyaretçi
Gecmıse bakarsak eger bu oranla rep akımı ıstedıgı potaya dogru hızlı adımlar atmak ta
ve gercekten ıyı albumler cıkmakta.
kerberosss - avatarı
kerberosss
Ziyaretçi
19 Nisan 2008       Mesaj #29
kerberosss - avatarı
Ziyaretçi
ewet rap cartel ve erci_e ile geldi ancak rap 1970 li yıllardan sonra çıktı..
ve sago en süperi
SatanpisT - avatarı
SatanpisT
Ziyaretçi
27 Nisan 2008       Mesaj #30
SatanpisT - avatarı
Ziyaretçi
Türkiye'de rap'mi varmış ? Bilmem