Arama

Cep Telefonları Hafıza Kartı Sorunları

Güncelleme: 12 Aralık 2014 Gösterim: 52.157 Cevap: 18
red_dragon - avatarı
red_dragon
Ziyaretçi
22 Kasım 2008       Mesaj #1
red_dragon - avatarı
Ziyaretçi
Hafıza kartımda sorun var, nasıl çözerim?
Hafıza kartı görünmüyor, ne yapabilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
MsXLabs.org

Alıntı
red_dragon adlı kullanıcıdan alıntı

ben orjinal yeni bir sony 1gb hafıza kartı aldım.ancak telefona taktığımda telefon açılmıyor.ekran yanıp sönüyor.ancak 64mb takınca güzel çalışıyor. acaba hafıza kartı mı bozuk yoksa telefonda mı bir sorun var.ben ne yapabilirim.yardım ederseniz çok sevinirim

Bence hafıza kartınızda sorun var çünkü bende 1 gb kingston hafıza kartı almıştım normal herşeyi atabiliyordum içine ama attığım şarkıları doğru düzgün dineleyemiyordum ama 64 lüğü taktığım zaman hiçbir sorun çıkarmıyordu.Bu kesin hafıza kartının yanlış üretiminden oluşmuş bir hatadır diyorum. En kısa zamanda aldığınız yerden değiş

Alıntı
basrican adlı kullanıcıdan alıntı

benim telefonum samsung e-200 benim tele bluetoothla atılmış dosyaları bnm bilgisayar açmıyor bunu nasıl düzeltebilirim.

Her telefon her dosya format'ını desteklemiyor maalesef.Eğer telefonunuzun desteklemediği bir dosya format'ı alıyorsanız açmaması gayet normal.Aynı model başka bir telefon aynı dosyayı açıyorsa yada gelen dosyanın formatını telefonunuzun desteklediğinden eminseniz bir telefoncuya götürmenizde fayda var yazılımsal bir sorun olabilir yada zararlı bir yazılım bulaşmış olabilir telefonunuza..

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar hafıza kartımı telefona takıyorum biçim diyor evet diyorum biçimlendirildi diyor sonra kartı bilgisayara takıp içine bi şey atıp telefona taktığımda tekrar biçim diyor. yardım lütfennn!!!!!

Hafıza kartını bilgisayar ortamında format attıktan sonra tekrar deneyiniz Sorun devam ediyorsa başka bir telefonla deneyiniz hafıza kartı arızalı olabilir.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

beyler benim hafıza kartımı birisi kullanmıstı sonra aldım geri virüs fln war heralde dosya bozuk fln diyor müzük açmıyo

başka formatta veri yüklenince o tür hatalar çıkabiliyor...
Son düzenleyen _VICTORY_; 15 Temmuz 2013 17:23 Sebep: Düzenlendi.
KnocKout - avatarı
KnocKout
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #2
KnocKout - avatarı
Ziyaretçi
Çoğu Arkadaşın telefonları Kendini resetliyor BilHassa W700i W800i K750i Gibi Modellerde Walkmande Müzik Dinlerken

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Hatayı Verme Sebebi Şunlardır

1. Dinlediğiniz Müziklerin Adlarında veya İD3taglarında Geçersiz karakterlerin Olması

2. Hafıza kartınızı Bir den Çok fazla Cihazda Kullanmanız

3. K750i Cihazlarınızı W800i Yaptıktan Sonra hafıza Kartınızı biçimlendirmeden Kullanmanız
veyada W800i Cihazlarınızı K750i Yaptıktan Sonra Hafıza Kartınızı Biçimlendirmeden Kullanmanızdır
şimdi Neden Biçimlendireceğiz Diyorsunuz içinizden

Bu Yukarda 3. yazdığım Sebeb Çoğu K750i Kullanıcısının başına Gelmiştir
Walkmande resetleme Bunun Sebebi hafıza kartımızı K750i iken Biçimlendirdiğimizde hafıza kartının içine O anki Cihaz Hakkında Bilgilerin kayıt Edilmesidir
K750i de Biçimlenmiş Bi kart W800i Cİhazımızda Kullandığımızda Biçimlendirmeden Bu şekil hataları Alabiliyoruz

4. Son olarakta Şunu Belirteyim Telefonunuzun yazılım Sürümünü Değiştirince Bile Bu Sorunlar Çıkabiliyor
Her Versiyon değişikliğinden Sonra Hafıza kartınızı pc de ve telefonda biçimlendirip Kullanırsanız Sorun Almazsınız

Örnek Olarak 2 Gün önce Başıma Gelen Bir Olayı belirteyim YurtDışından Gelmiş Olan K750i Cİhazda takılı Olan 64 Mb lık kartı Kendi K750i Me taktım Taktıktan 2 Dakika Sonra Telefon Kilitlenmeye Başladı Ve şu Hatayı Aldım Sim Aktif değil Telefonu Bir Kaç kere kapadım Açtım Ama Aynı Sonuç Sim Aktif Değil Sim Kaydı Yapılamadı Ama benim Cihazım KVK dan Alınmıştı Bu Nasıl Olur Diye Düşünürken hafıza kartını Çıkarıp Telefonu kapatıp Açtım Ve Şebeke Yeniden Düzeldi

Kartı Kullanmak için Önce Pc den FAT olarak formatlayıp Sonrada Telefondan Bir Daha Biçimlendirdim Şu An için Aynı hafıza Kartı İle Telefon Sorunsuz çalışıyor.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşla bnm telefona hafıza kartını takıyorum müzikler var ama dosya desteklemiyor diyo ve bilgisayardasn biçimlendiriyorum biçimlenme tamamlandı diyor ama hafıza gene olu aluo ne yapmam gerek
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:46 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 gb lik hafıza kartım var arkadaşlar ama telefonum D 900 ama telefon hafıza kartı biçimlendirilsin mi diyor çıkartıyorum başka hafızza kartımı takıyorum sorun olmadan açıyor yardım lütfen
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:47 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben samsung wave 723 kullanıyorum telefonla fotoğraf çektiğim zaman bir sorun yok ama telefondaki resimleri hafıza kartına taşıyorum güzel gösteriyo aradan 1 kaç gün geçtikten sonra hafıza kartımdaki fotoları göremiyorum içerik desteklenmiyor diyo ne yapmam gerekiyo?
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:47 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet arkadaşlar bendede aynısı oluyor.hafıza kartına pcden şarkı atıyorum sonra telefona hafıza katını taktığımda açmıyor ve biçim yaazıyor hayır deyince bir şey olmuyor evet deyince içindeki şarkı siliniyor acil cevaop verin lütfen!!!
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:48 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hafıza kartı biçimlendirmede biçimlendirmiyo diyo şifre var
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:46 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba benımde e72 teelefonum var yanlışlıkla hafıza kartı çıkar tuşuna bastım ve okunmuyo yardım edin lütfen
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:45 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Kasım 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar hafıza kartımı telefona takıyorum biçim diyor evet diyorum biçimlendirildi diyor sonra kartı bilgisayara takıp içine bi şey atıp telefona taktığımda tekrar biçim diyor. yardım lütfen
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:45 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben hafıza kartını telefona taktığımda çalışıyordu sonra pc den müzük indirdim hafıza kartını pc ye taktım biçimlendir dedi sonra başka bilgisayarda ve telefonlarda açtı başka bilgisayara takınca biçimlendir dedi biçimlendierdim sonra kendi bilgisayarıma takınca biçimlendir diyor biçimlendiriyorum windows tamamlayamadı diyor sonra hafıza kartını takınca telefona tekrar hafıza kartı takılı değil diyor bunun sorununu nasıl çözebilirim
Son düzenleyen _VICTORY_; 26 Haziran 2013 13:44 Sebep: Düzenlendi.