Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 20 Mart 2015  Gösterim: 1.307  Cevap: 0

Kingo Root - En Kolay Root Yöntemi

20 Mart 2015 09:02       Mesaj #1
_EKSELANS_ - avatarı
Üye
Android Cihazlar Nasıl Root Yapılır?
En Kolay Root Yapma Yöntemi Burada!


Sponsorlu Bağlantılar
android root

Android'in diğer mobil işletim sistemlerine göre en büyük artısı, açık kaynak kodlu olması ve bu vesileyle herhangi bir geliştiricinin sistem üzerinde kullanıcılara faydalı şeyler geliştirip bunu yayınlayabiliyor olmasıdır. Android'i Android yapan en büyük etken bu olmasıyla birlikte, sistemsel değişiklikleri gerektirecek eylemler için Android cihazının Root yapılmış / rootlanmış olması gerekmektedir. Bir çok kullanıcı Android cihazının nasıl root yapılacağını bilmemekle birlikte, yapabilenler de bir çok zahmetli yöntemle sinir sistemlerini zorlamaktalar. Bir çok kişi, "root neden lazım", "bana ne faydası olacak" şeklinde sorular soruyor olabilir. Aslında ROOT'un Android cihazlarda maksimum sistem izni sağlaması sebebiyle yapamayacağı şey yoktur. Ancak bu konuda okurlarımızla paylaştığımız Root nedir? Root Erişimi ve Yararları başlıklı çok eski bir yazımızın, Root konusunda fikir edinmenizde yardımcı olacağını düşünüyorum.
Bu yazımızda sizlere bir çok android cihazında çalışan, gelmiş geçmiş en kolay Root etme yöntemini anlatacağız. Bunun için aşağıdaki çok kısa olan talimatları yerine getirmeniz yeterlidir.

ROOT YAPMA YÖNTEMİ TALİMATI


Gerekli olanlar:
1. Tamindir'den ücretsiz olan Kingo Root uygulamasını indirmek veya buradan doğrudan kendi sitesinden son versiyonu indirerek bilgisayarınıza kurmalısınız.

2.
Cihazınızda en az %50 şarj olmalıdır.

3.
Cihazınızın USB Hata Ayıklama modunun aktif olması gerekmektedir. Bunun için sırasıyla Ayarlar > Cihaz Hakkında bölümüne girerek, Yapı numarası alanına 5 kere basmak ve Geliştirici Modu'nu aktif etmek. Sonrasında Cihaz Hakında belirecek Geliştirici seçenekleri bölümündeki USB hata ayıklama seçeneğini aktif edebilirsiniz.

4.
Desteklenen cihaz listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulama Talimatı:

1. Kingo ROOT uygulamasını bilgisayarınızdan açın ve telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

2.
Kingo ROOT'un cihazınızı tanımasını bekleyin ve USB hata ayıklamasını aktif ettiğinizden emin olun.

3.
Cihazınız tanındığında aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

samsung galaxy s4 connection

4.
ROOT butonuna basarak rootlama işlemini başlatın. Bu aşama 3 ile 5 dakika kadar sürebilmekte olup, USB kablosunu işlem bitene kadar kesinlikle çıkartmayın ve size sunulan talimatları uygulayın. Ayrıca cihazınızın ekranında da SuperSU izinleri talep edileceğinden cihazınızı da kontrol edin.

samsung galaxy s4 rooting

5.
Root işlemi bittiğinde aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz ve bu noktadan sonra daha stabil olması için cihazınızı yeniden başlatın.

samsung galaxy s4 rooting finished

Bu kadar! Kingo ROOT ile Android cihazınızı root yapmak bu kadar basit.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç