Arama

Yetişkin Nedir?

Güncelleme: 23 Mart 2016 Gösterim: 1.251 Cevap: 2
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
24 Haziran 2015       Mesaj #1
Safi - avatarı
SMD MiSiM
YETİŞKİN sıt,
1. Gelişimini tam »mismiş, bir kimse İçin kullanılır (Bk. ansıki böl.)
Sponsorlu Bağlantılar
2. Evlenme çağına gelmiş genç kız için kullanılır.

♦ yetişkinler çoğl. a. Aşağı yukarı yirmi yaşlarında olan ya da bu yaşı geçmiş kimseler: yetişkinler için uygumnan bir Öğretim programı, Eğil, yetişkinler eğitimi, resmi ya da özel kuruluşlar tarafından türlü alanlarda yetişkinlere bilgi kazandırılmak amacıyla düzenlenip yürütülen planlı eğitim etkinlikleri.

-ANSİKL. Blytrl Yttlşkln sıfattı genellikle döl verebilen hayvan ya da bHkl İçin kullanılır Bazı hayvan türlerinde ve çokyıllık bitkilerde, döl verme başladıktan sonra da büyüma devam eder Bazen, başkalaşma bile bu olayı izleyebilir (bu dutumda, ak- sdiot! ya da mtasfor sineğinde oiduğı, gibi pedogenez söztenusudut). Buna kat şılik, genellikle böceklerde, yetişkin, yani ımago ne den değiştiril, ne de büyür İnsanda ve üstün yapılı rtmurgaıılatda da dulum aynıdır, ama o kadar teskin değildir.

Kaynak: Büyük Larousse

X-Sözlük Konusu: ne demek anlamı tanımı.
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
23 Mart 2016       Mesaj #2
Safi - avatarı
SMD MiSiM
yetişkin
sıfat
Sponsorlu Bağlantılar

1 . Yetişmiş, olgunlaşmış.
2 . (kız için) Evlenme çağına gelmiş:
"Hem de yetişkin, yosma bir kadın beni erkek yerine koymuştu."- N. Cumalı.
3 . isim Kanunların belirttiği belli bir yaşı aşmış, toplumsal sorumluluklarını bilme durumunda olan genç.
4 . sıfat, isim, pedagoji Beden, ruh ve duygu bakımlarından olgunluğa erişmiş olan (kimse).
5 . psikoloji Gelişimin herhangi bir yönünde veya tümünde duraklama düzeyine erişmiş olan.

Birleşik Sözler
yetişkin eğitimi
SİLENTİUM EST AURUM
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
23 Mart 2016       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
yetişkin ingilizcesi
  • mature; adult; skilled; (kýz) marriageable, nubile; grown-up, adult
SİLENTİUM EST AURUM