Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 13 Aralık 2016  Gösterim: 190  Cevap: 1

Markör Nedir?

7 Ocak 2016 15:23       Mesaj #1
Safi - avatarı
SMD MiSiM

MARKÖR

Ad:  markör.JPG
Gösterim: 14
Boyut:  17.6 KB

a. (fr. marqueur). Tıp.
1. Organizmanın içinde çok küçük miktarda olsa bile yerinin belirlenmesini sağlayan fiziksel bir özellik (örneğin fluonşı, radyoaktivite) taşıyan atom ya da molekül.
Sponsorlu Bağlantılar
2. Biyolojik markör, organizma içinde, yalnız bazı normal kişilerde (kan markörleri olarak kabul edilebilen kan grupları gibi) ya da bazı patolojik durumlarda (örneğin kanserlilerde) rastlanan madde.

—Tarım mak. Bitişik çizilerin paralelliğini sağlamak için traktörün ön tekerleğinin izlemesi gereken çiziyi belirlemek üzere tohum ekme makinelerinde bulunan düzenek. (Ayarlanabilen ve gerekirse çıkarrlabilen bir kumanda koluna bağlı diskti mekanik markör ler bulunduğu gibi düzgün bir şekilde renkli köpük püskürten kimyasal markörler de vardır)

Kaynak: Büyük Larousse

Son düzenleyen Safi; 13 Aralık 2016 01:25
12 Aralık 2016 23:11       Mesaj #2
perlina - avatarı
MOD Moderatör

Markör

(Capra falconeri), Artiodactyla (çifttoynaklılar) takımının Bovidae familyasından iri yapılı keçi türü. Önceleri Türkistan, Afganistan ve Keşmir’in dağlık yörelerinde bulunurdu.Muench-Ostman Agency EMarkor (Capra falconeri) omuz yüksekliği yaklaşık 100 cm’dir. Uzun boynuzları sarmal olarak kıvrılır. Postu yazın kızıl kahverengi, kışın boz, kış postunun kılları daha uzun ve yumuşaktır. Tekelerin (erkek keçi) boyunda ve göğsünde sakal benzeri uzun kıllar bulunur.

Kaynak:Ana Britannica

Sponsorlu Bağlantılar

Daha fazla sonuç:
Markör Nedir?

Hızlı Cevap
Mesaj:


X-Sözlük forumu 'Markör Nedir?' konusunu görüntülüyorsunuz: MARKÖR a. (fr. marqueur). Tıp. 1. Organizmanın içinde çok küçük miktarda olsa bile yerinin belirlenmesini ...

Aramalar: Markör Nedir?

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç
Paylaş