Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 15 Temmuz 2014  Gösterim: 95.936  Cevap: 3

VIP Nedir?

1 Mart 2011 16:27       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
VIP
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar
VIP kısaca sıralama demektir. Protokol anlamında çok önemli kişi anlamına gelir.''Very Important Person''
in kısaltılmış halidir.
Başbakanlık kanun ve kararlar yürütme kurulunun çıkartmış olduğu bir VIP listesi vardır. Devlet büyükleri, emekli devlet büyükleri, emekli paşalar, devlet sanatçıları, liyakat nişanı sahipleri zaman zaman VIP'den istifade ederler.

VIP Hizmeti nasıl verilir?
Yurtiçinden ve yurt dışından gelen VIP'ler olur. Dışişleri Bakanlığı ya da Valilikten hangi konukların geleceği bildirilir. VIP listesinde yeralan konukların güvenliği, karşılama ve uğurlanmaları Protokol Müdürlüğü tarafından sağlanır. VIP harici yolcular VIP salonuna sokulmaz, zira kararnamedeki belli tüzüklere uyulur.

VIP Salonu nedir?

VIP salonu, Devlet Hava Meydanları, Emniyet, Türk Hava Yolları olmak üzere, 3 kuruluştan oluşur. VIP listesinde yer alan konuklar buradan geçerler. Bazen yabancı hava yollarının yolcuları da burayı kullanırlar. Çok önemli yabancı iş adamları da, Türkiye'nin itibarı açısından buradan alınırlar. Atatürk Hava Limanı süreç içinde çok büyük değişiklikler neticesi uluslararası üç büyük terminalden biri olmuştur.Teusa
12 Mayıs 2011 19:40       Mesaj #2
Teusa - avatarı
Ziyaretçi
vip özel kişi anlamına gelir...
Misafir
9 Haziran 2013 11:19       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
vip forumlarda premium üyelik olarak kullanılır
15 Temmuz 2014 13:44       Mesaj #4
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
VIP
MsXLabs.org & Vikipedi, özgür ansiklopedi

VIP, Çok Önemli Kişi anlamına gelen İngilizce Very Important Person'un baş harflerinden oluşan kısaltma, statüleri veya önemleri nedeniyle ayrıcalıklara sahip olan ve diğer insanlardan ayrılan ve önem arz eden kişileri tanımlamak için kullanılır.
VIP tanımının içine ünlüler, devlet veya hükümet başkanları, büyük işverenler, siyasetçiler, yüksek düzey şirket yöneticileri, bürokratlar, zenginler ve çeşitli nedenlerden özel muameleye tabi olanlar katılabilir.
''Very Important Person'' terimi havacılıktan gelir. 1917 öncesi, pek çoğu aristokrat olmasına karşın İngiltere ve Fransa'da sürdürdükleri hayatlarında, bu yüksek konumlarını kısmen kaybetmişlerdir. 1927'de Paris'te yayımlanan Rus diyasporasına ait bir gazete, Paris-Londra uçuşlarında ''vesima imenitaya persona'' (весьма именитыхъ персонъ) için bir ilan yayımlamıştır. Bu hadiseden sonra ''VIP'' terimi Rusça konuşan göçmenler arasında yaygın hale gelmiştir.


Daha fazla sonuç:
VIP Nedir?

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç