Arama

Kayseri - Melikgazi - Özel Yılmaz Akansu İlköğretim Okulu

Güncelleme: 12 Eylül 2008 Gösterim: 4.455 Cevap: 0
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
12 Eylül 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
OKULUMUZ

AKANSU ve BAŞARI

Sponsorlu Bağlantılar
Eğitim kalitesi, başarıları, kurumsal kimliği, sosyal ve kültürel aktiviteleriyle Özel okullar arasında zirveye çıkan ve saygın bir konuma sahip olan Özel Yılmaz Akansu ilköğretim Okulu 1991 öğretim yılında " Özhamurkar ilkokulu" ismiyle sahabiye mahallesinde mütevazi binasında 104 kişilik kontenjanıyla Öğretime başlamıştır.

1997 yılında Hayırsever iş adamı Yılmaz Akansu tarafından yaptırılan şimdiki, binasına taşınmıştır. Açılışı dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından yapılmıştır. Kontenjanı 650'dir tam kapasite doludur. Her yıl ancak mezun ettiği kadar öğrenci alabilmektedir.

Sekizinci sınıftan ilk mezunlarını 1999-2000 yılında veren okulumuzdan şimdiye kadar 340 öğrenci mezun olmuştur. Mezun öğrencilerimizin çoğunluğu Kayseri Fen Lisesi olmak üzere Anadolu Liseleri, Özel Kılıçaslan Lisesi ve Özel Yelkenoğlu Lisesi gibi seçkin Liseler de öğrenimlerine devam etmektedirler.

Okulumuz eğitim kalitesini, sosyal aktiviteleri ön planda tutan sorumluluk duygusu ve kişisel becerileri gelişmiş insani bakımdan evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlayan yapısıyla bugüne kadar bir çok başarıya imza atmıştır.

2002-2003 Öğretim yılı Anadolu ve Fen Liseleri giriş sınavlarında % 80 Başarı göstermiş İl Birincisi Ve Türkiye 14.sü Okulumuzdan Çıkmıştır.

2003 - 2004 Öğretim yılında yıl içinde çeşitli kurumlarca yapılan deneme sınavlarında 6-7-8. sınıflarda İl Birincileri Okulumuzdan çıkmıştır. Kulüp çalışmalarında takımlarımız; Basketbolda, Voleybolda, Hentbolda, Masa tenisinde yapılan müsabakalarda İl Birincisi. Olmuşlardır.

AKANSU'DA BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR, İNANCIN VE TAKIM ÇALIŞMASININ SONUCUDUR.

ADRESİMİZ

ÖZEL YILMAZ AKANSU İLKÖĞRETİM OKULU

Adres: Kartal Bulvarı No:32 Melikgazi KAYSERİ
Tel: 0352.225 58 23 pbx Fax:0352.225 58 25
Mail: akansukoleji@hotmail.com
Web: www.akansu.k12.tr